Võta karjääriredeli
asemel lift!

Tele2 juhtkonna praktikaprogramm annab võimaluse veeta aasta Tele2 Eesti juhtkonna paremal käel, kus teed päris asju ja saad selle eest päris palka. Sa saad osaleda rahvusvahelise suurfirma strateegia loomises, kohtuda tippjuhtidega üle maailma ning käia suurimatel tehnoloogiaüritustel Euroopas.

Saad osaleda põnevates majasisestes projektides, abistad ettevõtte strateegia kujundamises ja toetad juhtkonda igapäevases töös. Sa omandad väärt kogemusi nii Tele2 Eesti peakontoris kui ka välismaistes Tele2 Grupi ettevõtetes. See on Sinu võimalus võtta karjääriredeli asemel lift!

Tulevane juhtkonna praktikant on:
  • siiralt huvitatud telekomi sektorist;
  • viimase kursuse tudeng või äsja ülikooli lõpetanu;
  • kõrge ambitsiooni ja tulevikunägemusega;
  • väga hea kommunikatsioonioskusega;
  • paljude lennukate ideedega;
  • hea analüüsi- ning algatusvõimega;
  • juhtimisoskusega;
  • kõrgtasemel inglise keele oskusega.


Selleks aastaks on kandideerimine lõppenud. Programm algab 2020. aasta septembris.

Lisainfot saab 5505530 ja cv@tele2.ee.

Anna Pauliina

Äriturvalisuse ja juriidiliste suhete osakonna praktikant
Lemmikraamat?

Lapsepõlve lemmik Sven Nordqvist’i kirjutatud ”Pannkoogitort” on siiani üks südamelähedasemaid lugusid, mis alati toob naeratuse näole.

Lemmikfilm?

”Elu nagu maja” (ingl. „Life as a House“). Ehe näide, kuidas lihtsuses peitub võlu. Filmi sisu ja tegevus on lihtne, aga see mõte, mis sealt edasi kandub, on mõtlemapaneva tähendusega.

Lemmik sihtkoht?

Juba külastatud kohtadest kindlasti Barcelona, kui soovin linnapuhkust ja the Isle of Islay Šotimaal, kui soovin loodusesse minna. Unistuste sihtkoht on Uus-Meremaa.

Lemmikäpid?

Vivino, Instagram, Spotify ja VSCO.

Milliste väljakutsetega Sa enda igapäevatöös kokku puutud?

Peaaegu iga päev õpin või avastan midagi uut. Tööülesandeid on korraga laual mitmeid ja need on enamus väga erinevad ja mitmekülgsed. Alustades oli kõige suuremaks väljakutseks infotehnoloogia terminite hoomamine, kuna varasemalt ei ole olnud selle sektoriga nii lähedast kokkupuudet ja peaaegu igas lauses kohtasin uusi sõnu.

Kuidas toetab Tele2 Sinu arengut?

Praegune praktikaprogramm on kindlasti andnud mulle terviklikuma pildi, kuidas toimub üleüldine juhtimine firma sees ja täpsemalt, milliste ülesannetega puutuvad kokku firmasisesed juristid. Kindlasti on nende tegevusala palju laiem, kui minu varasemad kogemused ja õpitu on näidanud. Lisaks on Tele2 andnud mulle palju vastutust kui ka sellega käsikäes käivat usaldust oma töö tegemise jaoks, mis kindlasti toob endaga kaasa kiire arengu.

Millist nõu annaksid noorele, kes alles alustab enda karjääri?

Mul on meeles tsitaat John Maxwelli sulest: „Successful and unsuccessful people do not vary greatly in their abilities. They vary in their desires to reach their potential.“ Ma arvan, et kõige olulisem on mitte alla anda, kui tööle kandideerides kuuled rohkem vastuseks „ei“ või veelgi halvemal juhul jääb vastus üldse saamata. Kõige raskem ongi jalg ukse vahele saada, aga selle õige „ukse“ leidmise ajal on oluline pidevalt meeles pidada, miks Sa seda „ust“ üldse otsid. What’s your drive?! 

Kas Sa soovitaksid noorel kandideerida Tele2 juhtkonna praktikaprogrammi? Miks?

Kindlasti. Kaotada ei ole midagi, aga võita on nii mõndagi. Tele2-e juhtkonna praktikaprogramm pakub Sulle põnevat aastat, mille jooksul saad Sa läbi ja lõhki tundma ühe ettevõtte juhtimist ja lisaks avastad ka selle, kes Sa ise oled ning mida Sa täpselt teha soovid, olles kaasatud niivõrd paljudesse erinevatesse teemadesse. Tele2-e juhtkonna praktikaprogrammis saad Sa end tunda kui täisväärtuslik meeskonnaliige, kelle panus loeb.

Brigitte

Turundusdirektori praktikant
Lemmikraamat?

Mulle meeldivad väga Kurt Vonneguti „Tapamaja 5“ ja „Kassikangas.“ Richard Siken’i luulekogu „Crush“ on ka mulle väga südamelähedane.

Lemmikfilm?

Siinkohal ma nii sügavamõttelist vastust ei anna. Mu lemmikfilm, mida kõiki oma sõpru sunnin vaatama, on Tommy Wiseau „The Room“. See on ebanormaalselt halb film, mille iga vaatamiskord tõstab tuju aina rohkem. 

Lemmik sihtkoht?

Island! Selle väikse Põhjamaa oaasi loodust tahaksin kiiremas korras minna nautima.

Lemmikäpid?

Ma olen autentne VSCO tüdruk, see on üks parimaid äppe, kus Instagrami pilte tuunida. Vahel kasutan selleks ka Snapseed’i ja Unfold’i. Ülistaksin ka veel rahamajanduse äppi Spendee, mis näitab mulle ilusate värviliste pirukadiagrammidena, kui valesti ma oma sissetulekutega ümber käin.

Milliste väljakutsetega Sa enda igapäevatöös kokku puutud?

Praktika jooksul olen üle saanud oma suurest hirmust: võõraste inimestega suhtluse alustamist. Pidin juba kandideerimise käigus intervjuu tegema ja nüüd teen neid iganädalaselt. Oleks keegi mul seda aasta-kaks tagasi palunud teha, oleksin ilmselt minema jooksnud. Veel on parajateks väljakutseteks olnud ürituste planeerimised ja koordineerimised, mida olen saanud teha ka üle mitme riigi.

Kuidas toetab Tele2 Sinu arengut?

Mul on uskumatult toetavad ja hoolivad juhid ja kolleegid. Eriti meeldib mulle, et mulle antakse vabad käed valimaks, mida tahan teha. See aga ei tähenda, et mind ei tõugataks ka mu mugavustsoonist välja. Alati on huvitav ja enim meeldib mulle see, et saan koos juhtidega koolitustel käia. See praktikaprogramm on tõesti lift karjääriredelil, mis pakub palju võimalusi ja avab mitmeid uksi. 

Millist nõu annaksid noorele, kes alles alustab enda karjääri?

Ole julge ja avatud. Kandideeri kõikjale, mis Sulle huvi pakub. Ära karda, et Sul pole piisavalt tarkust või kogemust, küll see tuleb, tõeliselt hea tööandja näeb potentsiaali. Muidugi on ka alati kasulik ise initsiatiiv võtta ja otsida endale meelepäraseid koolitusi. Internetiavarustes on neid tänapäeval väga palju ja suur hulk neist on ka tasuta! Google, Hubspot ja LinkedIn on head kohad, kust alustada.

Veel soovitaksin luua korraliku LinkedIn konto. See pole Eestis veel nii populaarseks saanud, kuid küll me järgi jõuame. See on koht, kus saad kõik oma väiksemadki saavutused ära märkida ja välja tuua. Lisades selle oma CV-le saavad tööandjad Sinust personaalsema vaate, kui ainult täiskirjutatud paberit lugedes.

Kas Sa soovitaksid noorel kandideerida Tele2 juhtkonna praktikaprogrammi? Miks?

Loomulikult! Kuskil mujal pole nii head võimalust näha ja õppida, kuidas suurettevõttes asjad käivad ja kuidas otsuseid langetatakse. Sind ei võeta kui võhiklikku praktikanti, vaid kui võrdväärset potentsiaalikat kolleegi. Saad tihedalt juhtkonnaga koostööd teha ja iga päev on huvitav. Sinust ja Su arengust tõesti hoolitakse!

Mind üllatas, kui lahked, sõbralikud ja abivalmid inimesed siia kokku on kogunenud. Mul polnud eelnevat kogemust suurettevõtetega ja seega kõik mu eelarvamused olid loodud hullude Hollywoodi klišeede põhjal. Juba esimesel intervjuul sain aru, et muretsesin ilma asjata. Kui tööle hakkasin, nägin, et kõik tele2lased ongi reaalselt nii siiralt toredad ja hoolivad!