Juhtkonna praktika

Alusta karjääri tipust - juhtkonna paremal käel! See on harukordne võimalus Eestis, kus praktika toimub otse tippjuhtide käe all ning annab võimaluse näha kogu ettevõtte toimimist lähedalt.

Võta karjääriredeli asemel lift!

Tele2 juhtkonna praktikaprogramm annab võimaluse veeta aasta Tele2 Eesti juhtkonna ja tegevjuhi Chris Robbinsi paremal käel, kus teed päris asju ja saad selle eest päris palka. Sa saad osaleda rahvusvahelise suurfirma strateegia loomises, kohtuda tippjuhtidega üle maailma ning käia suurimatel tehnoloogiaüritustel Euroopas.

Tööülesanneteks on osalemine põnevates majasisestes projektides, abistamine ettevõtte strateegia kujundamises ja juhtkonna toetamine igapäevases töös. Sa omandad väärt kogemusi nii Tele2 Eesti peakontoris kui ka välismaistes Tele2 Grupi ettevõtetes ning sind lennutatakse vingetele õppe- ja tööreisidele üle kogu Euroopa. 

Aasta möödudes tehakse Sulle ka päris tööpakkumine. See on Sinu võimalus võtta karjääriredeli asemel lift!

Milline on sobiv kandidaat?

Tulevane juhtkonna praktikant on:

  • siiralt huvitatud telekomi sektorist;
  • viimase kursuse tudeng või äsja ülikooli lõpetanu;
  • kõrge ambitsiooni ja tulevikunägemusega;
  • väga hea kommunikatsioonioskusega - praktikandina võid sattuda nii lavale kui ka läbirääkimistele;
  • paljude lennukate ideedega;
  • hea analüüsi- ning algatusvõimega - kõik need lennukad ideed tuleb läbi mõelda ja ise ära teha;
  • juhtimisoskusega - autosõidust on siin olulisem meeskonna juhtimise potentsiaal;
  • kõrgtasemel inglise keele oskusega - tööreisidel ilma ei saa.

Kandideerimiseks palume saata endast kaasahaarava videotutvustuse inglise keeles pikkusega kuni 2 minutit.
Videotutvustus võiks sisaldada Sinu lühitutvustust ning nägemust, miks just Sina oled parim juhtkonna praktikant. Sinu video peaks olema kättesaadav näiteks OneDrive, Google Drive, Dropbox, Youtube, Vimeo vms keskkonnas. Tele2-s hinnatakse julgeid väljakutsujaid, seega mõtle loovalt, et teistest eristuda.

Selleks aastaks on kandideerimine lõppenud.

Lisainfot saab 5505530 ja cv@tele2.ee.

Juhtkonna praktikandid 2018. aastal

2018. aasta sügisel alustas meie juures kolm juhtkonna praktikanti. Kristi-Maria, Mirjam ja Heidi võtsid järje üle Mihklilt, kes pärast 2017. aasta praktikaprogrammi lõppu alustas tööd personali arendusspetsialistina.

Ka 2019. aasta alguses on jätkuvalt meiega Anton ja Silver, kes osalesid praktikaprogrammis 2016. aastal. Anton töötab Tele2 Grupi IoT osakonnas Rootsis ning Silver Eesti turundusosakonnas.

Kes on aga Kristi-Maria, Mirjam ja Heidi? Palusime neil vastata mõnele küsimusele, et nendega lähemalt tuttavaks saada.

Kristi-Maria Nurm

Tegevjuhi praktikant

Milline on Sinu vingeim elamus?
Ma ei tea, kas just vingeim, kuid kindlasti üks värvikamaid elamusi oli see, kui ma Taist Kamboodžasse reisisin ja peaaegu piirilt üle ei saanud Kamboodža “maffia” tõttu. Passid võeti ära ja ähvardati relvadega, kuid kokkuvõtteks oli reis vinge ja nüüd on lugu, mida õhtusöögilauas rääkida.

Lemmikraamat?
Olen suur 19. sajandi kirjanduse ja vene kirjanduse fänn - seetõttu jääb arvatavasti eluks ajaks minu lemmikraamatuks Lev Tolstoi "Anna Karenina". Olen seda tänaseks vähemalt 3 korda lugenud.

Lemmikfilm?
Raske välja tuua, kuna filme vaatan üsna palju ja erinevatel eluetappidel on erinevad lemmikud, kuid olen tohutu dokumentalistika huviline. Vaieldamatult lemmik dokumentalist on Louis Theroux, kelle aus käekiri ja sünged teemad on minu südame võitnud. Samuti olen suur Quentin Tarantino fänn ja ei ole veel näinud temalt filmi, mis mulle ei meeldiks, aga tema repertuaarist on lemmik Pulp Fiction.

Lemmik sihtkoht?
Ei suuda otsustada, kas Mehhiko või Peruu. Mehhikosse läheks sööma ja Perusse matkama! 

Mis Sind Tele2 juures kõige enam üllatas?
Kui vähe inimesi töötab Tele2-s ja kui efektiivne Tele2 on. Väikeste inimresurssidega saavutatakse tohutult palju. Samuti üllatas kui õhuke on organisatsioonistruktuur. Väga start-up'ilik atmosfäär.

Milliste väljakutsetega Sa enda igapäevatöös kokku puutud?
Kuna mina olen tegevjuhi praktikant, siis praktiliselt kõigega - alustades kliendisuhetest ja finantsist lõpetades võrgu ja turundusega. Mul lubatakse ka ise valida, mis projektid mind rohkem huvitavad ja seetõttu on minu lauale tulnud mitmed erisugused projektid, mis puudutavad nii tehnilist arendust, keskkonda, sisekommunikatsiooni kui ka turundust.

Kuidas toetab Tele2 Sinu arengut?
Antakse tohutult palju valikuvabadust ja usaldust. See on minu jaoks arengu võti. Lisaks otsesele juhile on mul ka mentor, kelle poole saan pöörduda iga murega. Mentor on aidanud mul Tele2-te sisse sulanduda, tutvustades struktuuri, inimesi ja kultuuri. Ei saa mainimata jätta, et minu otsene juht on olnud aktiivne mitte ainult pakkudes professionaalset abi, vaid ka aidanud mul laiendada oma oskusi ja teadmisi väljaspool telekommunikatsiooni sektorit ning panustanud ka minu isiklikku arengusse.

Millist nõu annaksid noorele, kes alles alustab enda karjääri?
Ole uudishimulik ja võta riske! Ära jäta kuhugi kandideerimata või midagi proovimata, sest ei julge või arvad, et sul ei ole piisavalt kompetentsi. Kunagi ei tea, millal just sinu teadmisi, oskusi või perspektiivi vaja on. Küsi palju rumalaid küsimusi ja näita üles huvi. Need inimesed, kes on pühendunud ja julgevad eristuda, jäävad silma ja arvatavasti seetõttu jõuvad ka elus kaugele.

Kas Sa soovitaksid noorel kandideerida Tele2 juhtkonna praktikaprogrammi? Miks?
Kindlasti! Ei ole paremat võimalust näha, kuidas toimub elu suures ettevõttes. Mitte kunagi ei oleks olnud mul võimalust istuda laua taga topotsustajatega - kuulata ja näha, kuidas langetatakse otsuseid juhtkonna tasemel. Mul on olnud võimalus näha, milline on tegelikult tegevjuhi päev ja elu – milliste otsuste ja küsimustega ta seisab igapäevaselt silmitsi. Ma olen näinud, kuidas sünnib strateegia, kuidas sünnib toode ja kuidas need kliendini jõuavad - sellist võimalust ei oleks mul mitte kuskil mujal avanenud ja see on olnud hindamatu väärtusega.

Mirjam Agarmaa

Klienditeenindusdirektori praktikant

Milline on Sinu vingeim elamus?
Sünnipäev lõbustuspargis Buenos Aireses, kus sõitsin karussellidega, kuni mul hakkas paha. 

Lemmikraamat?
Tina Fey „Bossypants“.

Lemmikfilm?
Mulle meeldivad nii Sacha Baron Coheni kui ka Quentin Tarantino filmid.

Lemmik sihtkoht?
Taiwan.

Mis Sind Tele2 juures kõige enam üllatas?
Olin eelnevalt töötanud ning ka praktikal olnud suurorganisatsioonides, kuid Tele2 ei sarnane ühegagi neist. Inimesed on avatud ja soojad. Inimesed teevad enda tööd südamega ning tänapäeval on haruldus midagi sellist kohata suurettevõttes. Ei möödu päeva, kus mu ülemused ei tunneks huvi mu töö, elu ja olemise vastu. Niisama saab ka nalja ja aeg lendab.

Milliste väljakutsetega Sa enda igapäevatöös kokku puutud?
Töö ei saa kunagi otsa. Sellist lootust, et saaksid mingiks päevaks kõik asjad tehtud, ei ole. Erinevaid ülesandeid lisandub igapäevaselt. Oluline osa on ajaplaneerimine ning seda eriti õpingute kõrvalt. 

Kuidas toetab Tele2 Sinu arengut?
Ma isegi ei tea, kust alustada. Esmalt, mul on suurepärane mentor, kes tegeleb minuga igapäevaselt. Samuti tegelevad minuga järjepidevalt kõik klienditeeninduse osakonna juhid. Ei möödu päeva, kus ma ei saa tuge. Saan enamasti raskeid ülesandeid, mis nõuavad minult suhtlust erinevate osapooltega ning kõik juhendavad mind jooksvalt. See on uskumatu, kuidas inimesed, kelle alluvuses on sajad inimesed, leiavad alati aega ka minu jaoks. Kui tunned, et sellest jääb väheks, siis saad otsida endale ka lisakoolitusi. Kogu juhtkond on väga positiivse suhtumisega ning hinnatakse kõrgelt, kui soovid ennast arendada.  

Millist nõu annaksid noorele, kes alles alustab enda karjääri?
Mina ütlesin vestlusel, et ma sobin kõikidesse osakondadesse, kuid ainult mitte klienditeenindusse ning ma uskusin seda siiralt. Olin natuke segaduses, kui sain teada, et just minust saab klienditeeninduse direktori praktikant. Aja jooksul sain aru, kui valesti ma hindasin ennast ja enda võimeid. Seetõttu on vahel vaja suuniseid inimestelt, kellel on kogemust.

Tagasivaadetes oli see parim, mis minuga juhtuda sai. Eelnevalt kogetud ebameeldiv kogemus oli pärssinud minu arusaama ning ka pannud mind kahtlema enda võimetes. Seetõttu tahangi rõhutada, et ära ole sama kõrk kui mina. Igal valdkonnal on omad võlud ja valud, aga kõike tuleb proovida. Sa ei tea kunagi, milleks sa võimeline oled, kui satud õige inimese juurde. 

Kas Sa soovitaksid noorel kandideerida Tele2 juhtkonna praktikaprogrammi? Miks?
Tihtipeale lähed praktikale ja inimestel ei ole sooja ega külma sinu arengust. Oled rohkem tasuta tööjõud, kes täidab ülesandeid, mida keegi teine teha ei taha. Mõtled, et praktika peakski selline olema - meisterdad kopeerimismasina funktsioone ja korrastad arhiivide süsteeme. Tele2-s on lood hoopis teised! Tele2 praktikaprogramm on eriline, kuna puutud kokku kõikide astmetega organisatsioonis. Ma ise eeldasin, et näen juhtkonda ainult mõned üksikud korrad. Tegelikkuses puutun nendega igapäevaselt kokku enda töös. Samuti olen saanud ülesandeid, mis hõlmavad kõiki osakondi terves majas. Sa saad reaalse ülevaate, kuidas üks suurorganisatsioon töötab. 

Samuti saad raskeid ülesandeid, mis nõuavad sinult eneseületamist ja tõenäoliselt komistad teel, kuid sinu mentor on alati olemas. See programm ei olegi selleks, et tuled ja teed seda, mida oled alati teinud. Sind visatakse külma vette, aga toetatakse tervel teekonnal. See praktika ongi raske ja palju nõudev, aga aeg lendab kiiresti ja seltskond on meeldiv. Praktika ongi see aeg, et õppida, teha vigu ja arendada iseennast. Aja jooksul leiad endale koha ning avastad valdkonnad, milles oled hea. Tõenäoliselt sa ei tahagi enam ära minna - vähemalt selline on seis siiani olnud.
 

Heidi Mülla

Finantsdirektori praktikant

Milline on Sinu vingeim elamus?
Kõige võimsamad hetked on olnud seotud ratsaspordiga – kui peale raskeid treeninguid kõlas rahvusvahelistel võistlustel Eesti hümn.

Lemmikraamat?
Viimasel ajal loetud kirjandusest on Phil Knighti „Jalajälg“ vaieldamatu lemmik, kuna suhestun praeguses eluetapis autori mõttelaadi ning väärtushinnangutega. Läbi aegade lemmik on Oscar Wilde’i „Dorian Grey portree“, sest teoses käsitletud ühiskondlik moraal on ajatu ning realismile omaselt terav.

Lemmikfilm?
Kuigi olen eelkõige suur autobiograafiate huviline, ütlen praegu südantsoojendava „1+1“. 

Lemmik sihtkoht?
Esimene valik on kindlasti Itaalia, kuna just selle riigi kultuuri ning eluolu on mul olnud võimalus kogeda kohaliku perspektiivist. Kõige meeldejäävam sihtkoht on Island, sest nii omanäolise looduse ning huvitava majandusruumiga riigis pole ma varem käinud. 

Mis Sind Tele2 juures kõige enam üllatas?
Enim üllatas mind, kui avasüli võetakse vastu ja minnakse kaasa uute ideedega. Samuti ei saa mainimata jätta Tele2 inimeste erakordset soojust ja siirust.

Milliste väljakutsetega Sa enda igapäevatöös kokku puutud?
Olen sattunud praktikandiks väga suurte muutuste ajal, seega on päevad Tele2-s täiesti erinäolised ning kunagi ei tea täpselt ette, mida homne toob. Kuna olen väga püsimatu hing, siis on see ideaalne. Olen ammutanud kogemusi nii finantsanalüüsis, ürituskorralduses, projektijuhtimises kui turunduses. 

Kuidas toetab Tele2 Sinu arengut?
Tele2 annab mulle võimaluse kombineerida mitut valdkonda, mis mul silmad särama panevad. Ettevõte annab ühest küljest vabad käed katsetada ning pea ees vette hüpata, kuid teisest küljest käib pidev eesmärkide püstitamine, juhendamine ning tulemuste peegeldamine. 

Millist nõu annaksid noorele, kes alles alustab enda karjääri?
Kõige olulisem on minu arvates julgus kuulata südant ning öelda kõigele, mis tekitab silmades sädet ning veres adrenaliini, „jah“! Usun, et tänapäeval ei pea noortel olema kindlat klassikalist tegevusvaldkonda, millele õpingutes ja karjääris keskenduda, vaid võib luua oma huvidele ning tugevustele vastava sümbioosi. Kindlasti on ülioluline koguda enda ümber inspireeriv ning mitmekesine tutvusvõrgustik.

Kas Sa soovitaksid noorel kandideerida Tele2 juhtkonna praktikaprogrammi?
Juhtkonna praktikandina mitte ainult ei näe organisatsiooni strateegilise juhtimise tasandil, vaid ollakse osa sellest. Tele2 annab noortele ainulaadse võimaluse, kuna teist sellist praktikaprogrammi Eestis ei ole. 

Sarnased lehed