Täna avasid peaminister Taavi Rõivas ja Tele2 grupi juhid ülisuuri kiiruseid ja mahtu võimaldava 3000-kilomeetri pikkuse Tallinn-Frankfurt andmesidetrassi.

 Andmeühendustrass

Uus fiiberoptiline andmesidekanal on esimene krüpteeritud otseühendus Eestist Kesk-Euroopasse ja võimaldab edastada mahtusid kuni 9,6 terabitti sekundis. Kõrgepingeliinidele ja gaasitrassidele ehitatud võrgu sõlmpunktid paiknevad Tallinnas, Riias, Vilniuses, Varssavis, Berliinis ja Frankfurdis.

Peaminister Taavi Rõivase sõnul on digitaalsed ühendused riigi jaoks sama olulised kui näiteks transpordi- ja energiaühendused. “Lisaks julgeolekule suurendab uus trass meie integreeritust Euroopaga ja ühtse turuga. Mida rohkem on riigil välisühendusi, seda paremad on siinsete ettevõtete võimalused oma teenuseid Euroopas ja maailmas pakkuda,” ütles Rõivas.

Tele2 Grupi asepresidendi Niklas Sonkini sõnul juhib rahvusvahelise organisatsiooni suurima mahuga andmesidetrassi arendamist ja edasist koordineerimist Eesti tütarettevõte. “Andmeside on Tele2 Grupi jaoks strateegiliselt oluline valdkond, sest nii tavakasutaja tarbimine kui magistraalside mahud kasvavad iga aastaga kordades. Uus Tallinn-Frankfurt andmesidetrass ühendab Tele2 grupi olemasolevad kanalid Euroopa interneti sõlmpunkti Frankfurdiga,” ütles Sonkin.

Tele2 Eesti tegevdirektori Argo Virkebau sõnul pakub andmesidetrass Eesti riigile ja firmadele uusi ärivõimalusi. “Uus sidetrass on senistest töökindlam ja turvalisem ning parandab andmevahetust Eesti ja Kesk-Euroopas asuvate andmehoidlate ja meediakeskuste vahel. Andmesidetrassi potentsiaalsed kliendid on ka maailma suurimad internetiettevõtted,” ütles Virkebau ja lisas, et praegu ehitatakse magistraali jätkuühendusi Helsingisse, Düsseldorfi, Amsterdami, Brüsselisse ja Pariisi, mis annab valmides trassi pikkuseks 4500 kilomeetrit.

9,6-terabitise mahuga andmesidetrass võimaldaks edastada kogu Tele2 Eesti internetti mobiilis kasutavate klientide kuumahu ühe minuti jooksul. Samuti võimaldaks trass vahendada 118 miljonit korraga toimuvat mobiilikõnet. Trassi kiirus lubab ühe sekundi jooksul saata andmesidepaketi Tallinnast Frankfurti ja tagasi 30 korda.