Tele2 Eesti müügidirektori Jaanus Seppa sõnul avas ettevõtte oma 4G võrgu Eestis teisena, sest siiani oli kasutajaseadmetest saadaval vaid netipulk ning ka võrguseadmete enda hind on aastaga kolm korda langenud, millega säästeti miljoneid eurosid klientide raha.

“Tele2 4G hakkab olema konkurendist soodsam ning teenuse kiirust ei piirata. Valida on kolme lihtsa kasutusmahul põhineva paketi vahel hinnaga 10, 20 ja 30 eurot kuus,” ütles Seppa ja lisas, et mahtu on jooksvalt võimalik juurde lisada.

4G hakkab esialgu olema Tallinnas ja selle lähiümbruses Viimsis, Tabasalus, Sauel, Sakus, Kehras, Arukülas, Lagedil, Kostiveres, Maardus, Laagris, Kiilis ja Keilas. “Järgmisel aastal tihendame veelgi võrku Tallinnas ja lähiümbruses ning avame 4G võrgud Tartus, Jõhvis, Kohtla-Järvel ja Narvas. Viie aasta jooksul ehitame üle Eesti hoogsalt saatejaamasid juurde,” ütlesSeppa ja lisas, et paralleelselt vahetab ettevõte kogu oma GSM raadiovõrgu ja keskseadmed Baltimaade moodsaimate vastu.

Olemasolev 4G tehnoloogia võimaldab teoreetiliselt kuni 150 Mbit/s andmete allalaadimis- ja 50 Mbit/s üleslaadimiskiirust, kuid keskmine reaalne allalaadimiskiirus normaalses levis on 20-60 megabitti ja üleslaadimiskiirus 10-30 megabitti sekundis.

Tele2 pakub 4G kasutamiseks ruuterit, kahte netipulka, ASUS tahvelarvutit ning järgmisel aastal, kui tehnoloogia on piisavalt küps, lisanduvad ka 4G telefonid.

Tele2 Eesti pakub alati parima hinnaga kvaliteetseid mobiil- ja andmesideteenuseid nii era- kui äriklientidele. Tele2 osutab Eestis teenuseid ligi 525 000 kliendile. Tele2 kuulub rahvusvahelisse Tele2 gruppi, millel on ülemaailmselt 36 miljonit klienti kokku 11 riigis. Tele2 on alates asutamisest 1993. aastal astunud vastu endistele riiklikele monopolidele ning turuliidritele. Tele2 on noteeritud NASDAQ OMX Stockholmi börsil.