Turu-uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel müüdi Eesti jaemüügis veebruarikuus 6,8 miljoni euro eest 24 700 mobiiltelefoni, mis on 13,6% vähem kui jaanuaris ja 2,6% vähem kui mullu samal perioodil.

Tele2 müügi- ja turundusdirektori Kristjan Seema sõnul on veebruar mobiiltelefonide müügilt viimaste aastate kõige tagasihoidlikum ning sellel on mitu põhjust. „Eelmisel aastal soetas keskmiselt iga kolmas eestlane endale uue mobiiltelefoni. Kuna soetatavad telefonid on üha hinnalisemad ja vastupidavamad, siis tarbija ei kipu nii kiirelt telefoni välja vahetama. Lisaks on turul nutiküllastus, pakkumises on palju väga häid telefone, kuid mudelid ei eristu märkimisväärselt,“ selgitas Seema.

Seema sõnul on inimesed praegu pigem Samsungi, Sony, Huawei ja Apple’i uute lipulaevade ootuses, mis on kuuldavasti tehniliselt väga innovaatilised. „Eeldatavasti algab tänavune nutitelefonide õige müügihooaeg aprillis, kui poelettidele jõuavad esimesed uued tippmudelid,“ lisas ta.

Veebruaris Eesti jaeturul müüdud mobiilidest olid GfK statistika järgi 85% nutitelefonid, kokku müüdi 21 000 nuti- ja 3700 nuputelefoni. Tele2-s olid Seema sõnul populaarseimad Apple’i ja Samsungi mudelid, mis moodustasid pea 50% kõigist müüdud mobiilidest.

„Veebruaris tuli Samsung turule oma uue A-seeriaga, millega ettevõttel õnnetus oma turupositsiooni kindlustada. Uusi A-seeria nutitelefone iseloomustab väga hea hinna ja kvaliteedi suhe, lisaboonus on telefonide veekindlus,“ ütles Seema, kelle sõnul jõudsid nii Samsung Galaxy A3 kui ka A5 Tele2 müügiedetabeli tippu. „Lisaks Samsungi A-seeriale olid veebruaris populaarseimad nutitelefonid Tele2 klientide seas Apple iPhone 7, Apple iPhone SE, Huawei P9 Lite ja Samsung Galaxy J3,“ lisas Seema.

GfK jaeturu uuringu kohaselt on keskmine mobiiltelefoni hind tõusnud viie aastaga pea kaks korda. Kui veebruaris oli jaemüügiturul nutitelefoni keskmine ostuhind 319 eurot, siis Tele2 klient maksis nutitelefoni eest keskmiselt 232 eurot ning nuputelefoni eest vastavalt 40 ja 38 eurot.

Veebruari 10 ostetuimat nutitelefoni Tele2-s

  1. Huawei Y5 II
  2. Samsung Galaxy J3 (2016)
  3. Huawei P9 Lite
  4. Samsung Galaxy J5 (2016)
  5. Samsung Galaxy A5 (2017)
  6. Apple iPhone 7
  7. Samsung Galaxy A3 (2017)
  8. Apple iPhone SE
  9. Huawei P9 DS
  10. Huawei Honor 7Lite