Tele2 täidab oma varasema lubaduse ja lõpetab 25. maist esimesena inimestele soovimatute müügikõnede tegemise.

Tele2 juhi Chris Robbinsi sõnul pole eetiliselt tehtavad müügikõned põhimõttelt halvad – kui need on suunatud inimestele, kes seda soovivad ning ilma igasuguste trikkideta. “Senised uuringud näitavad väga selgelt, et Eesti inimesed ei soovi saada selliseid müügikõnesid, milleks nad pole nõusolekut andnud,” lisas Robbins.

“Soovimatute müügikõnede tegemine on erinevalt Eestist pea igas Euroopa Liidu riigis ning ka ülemaailmselt kas lõpetatud või tugevalt reguleeritud. Riikides, kus müügikõned on reguleeritud, toimib konkurents ning personaalsete pakkumiste tegemine teistes, heaks kliendikogemuseks sobivamates kanalites,” rääkis Robbins.

Koos telefonimüügi lõpetamisega loob Tele2 ligi 40 uut töökohta, et olemasolevaid kliente paremini, kiiremini ja personaalsemalt teenindada. “Suuname edaspidi põhiressursi oma olemasolevatele klientidele ja tahame, et esmajärgus oleksid õnnelikud just nemad,” kommenteeris Tele2 juht Chris Robbins.

Hiljuti Kantar Emori läbiviidud uuringu kohaselt on kaks kolmandikku eestlastest saanud viimaste kuude jooksul müügikõnesid ning 85 protsenti suhtub neisse negatiivselt.