23. novembril tähistatakse üle maailma Black Friday ehk musta reede ostupüha. Peamiselt teevad tehnikakaupadele parimaid pakkumisi internetikaubamajad ning allahindlusi kasutab ligi 200 miljonit inimest.

Tele2 seadmeeksperdi Silver Tilga sõnul alustasid paljud poed kampaaniaga juba nädal tagasi, aga soodsaim päev on siiski täna. “Kõige rohkem tehakse soodustusi eelmise generatsiooni tehnikaseadmetele, aga omajagu odavamalt saab ka uusimat kraami,” rääkis Tilk.

“Tuhandete Amazoni pakkumiste seast jäid silma näiteks Amazoni enda Echo nutikõlarid ning väiksem kodutehnika elektrilistest hambaharjadest pardliteni,” ütles Tilk. Amazoni musta reede pakkumisi näed siit.

eBay pakub allahindlusega Aceri ja HP arvuteid, fotokraami, telereid ja kõike muud mahlapressist mängukonsoolini. Tutvu eBay Black Friday sooduspakkumistega siin.

“Tuntud kaubamärkide kõrval on must reede suur sündmus ka hiinlaste AliExpressi netikaubamajas, kust saab pea lõputult soetada eksootilisemate brändide elektroonikavidinaid. Kaup on üliodav ja teinekord ka väikese kvaliteediriskiga, aga jõuab üldjuhul ilusti Eesti pakiautomaatidesse kohale,” sõnas Tilk. Vaata AliExpressi pakkumisi siit.

“Musta reede raames saab tehnikat ülisoodsalt soetada ka Eestist. Näiteks müüb Tele2 suurt valikut telefone tavapärasest kuni pea kolmandiku odavamalt,” soovitas Tilk.

Eelmise sajandi algusest tähistatav Black Friday kuulutab ameeriklaste jõuluostude hooaja avatuks ja toob aasta suurima müügikäibe. Must reede toimub alati tänupüha (novembri neljas neljapäev) järgsel päeval. Algselt oli Black Friday pigem kurb sündmus, sest kasvav tänupühade ostuhullus tõi rohkelt liiklusummikuid ja -õnnetusi. Positiivse maine andsid päevale kaupmehed, kellele see tähendas suuri käibeid ja kasumit. Et kaubanduses märgiti kahjumit punasega ja kasumit mustaga, siis viitab must reede kasumlikule päevale.