Peaministri visiidil Rootsi andis Taavi Rõivas Tele2 grupi juhile Allison Kirkbyle tänuks Eestisse tehtud investeeringute eest üle Eesti e-residentsuse, Tele2 juht kinkis aga peaministrile perelisa tulekule mõeldes lambad.

Eesti peaministri, Tele2 grupi juhi ja Kinneviku kontserni nõukogu liikme Anders Borgi kohtumisel Stockholmis tänas Taavi Rõivas Tele2 gruppi viimase viie aasta jooksul Eestisse investeeritud 81 miljoni euro eest.

Kohtumisel arutati võimalusi tuua tulevikus Eestisse veel rohkem investeeringuid, vajadust ehitada Eestisse korralik andmekeskus ja arendada e-kommertsi valdkonda, millele Tele2 grupi emakontsern Kinnevik keskendub. Samuti räägiti küberturvalisuse olulisusest, rändlusteenuse andmeside hulgihindade alandamisest ja Eestis telefonimüügi piiramise vajadusest.

Kohtumise lõpus kinkis Kirkby Eesti peaministrile perre peatselt teise lapse sünnile mõeldes pehme musta ja valge lamba – lambad nimega Frank ja Francis on kaks Rootsis ülipopulaarset Tele2 maskotti, kes seisavad eristumise ja väljakutsete eest.

11.-14. oktoobril viibib peaminister Rõivas ametlikul visiidil Rootsis ja Taanis. Visiidi eesmärk on kohtuda suuremate Eestis tegutsevate välisinvestoritega, et arendada kahe riigi majandussuhteid, kasvatada kaubavahetust ja meelitada Eestisse täiendavaid investeeringuid.

Taavi Rõivas ja Tele2 grupi juht

Taavi Rõivas ja Tele2 grupi juht

Taavi Rõivas ja Tele2 grupi juht

Taavi Rõivas ja Tele2 grupi juht