Tele2 alustab suvel ulatuslike võrguehitustöödega, mille käigus rajatakse Eestisse kokku 434 uut tugijaama, neist 213 Harjumaale. Uute tugijaamadega katab mobiilioperaator sel aastal 99% riigist 4G võrguga.

Tele2 raadiovõrgu juhi Tanel Sarri sõnul on selle aasta võrguehitustööde eesmärk katta kogu Eesti 4G võrguga ning veelgi suurendada interneti kiirusi ja mahte.

„Tänavu ehitame 100 tugijaama rohkem kui mullu. Uute tugijaamade lisandumisega jõuame punkti, kus 4G võrgu leviala on 2G ja 3G omast parem. Tehnilise Järelvalve Ameti andmetel on Tele2 võrgu keskmine allalaadimiskiirus praegu 52,5 megabitti sekundis ja 4G võrgu katvus 96%. Eesmärk on lisada uute sageduskihtidega mahtu eelkõige probleemsematesse piirkondadesse ja selle kaudu kahe- või kolmekordistada keskmist mobiilse interneti kiirust. Linnades suurendame piirkonniti maksimaalset allalaadimiskiirust kuni 375 megabitini sekundis ja maapiirkondades kuni 225 megabitini sekundis,“ rääkis Sarri.

Sarri sõnul toimuvad suurimad võrguehitustööd Tallinnas ja Harjumaal, kus mobiilse interneti kasutusmahud on hüppeliselt kasvanud.

„Harjumaal katame suuremaid kiirusi võimaldava sageduste liitmise tehnoloogiaga rohkem kui 90 protsenti Tallinnast ja kõik suuremad asulad. Võrguarendustööde tulemusena kasvab keskmine interneti kiirus nii Tallinnas kui ka selle lähiasumites kaks kuni kolm korda,“ ütles Sarri.

Mujal Eestis keskendutakse sel aastal samuti 4G leviala laiendamisele ja interneti kiirust suurendavale sageduste liitmisele.

Tehniliste Järelvalve Ameti interneti kiiruste mõõtmistulemuste järgi arendas Tele2 mobiilioperaatoritest oma võrku eelmisel aastal kõige rohkem. Aastaga suurendas Tele2 allalaadimiskiirust 40,19% ehk keskmiselt kuni 52,5 megabitini sekundis. Lisaks kasvatas TJA andmetel Tele2 enim 4G võrgu katvust, mis suurenes 12,5%, ulatudes tänavu aasta alguses 96%-ni.

 

2017. aastal püstitatavad tugijaamad maakondade kaupa

Harjumaa

213 uut jaama

Tartumaa

49 uut jaama

Pärnumaa

40 uut jaama

Ida-Virumaa

27 uut jaama

Lääne-Virumaa

18 uut jaama

Jõgevamaa

16 uut jaama

Viljandimaa

15 uut jaama

Saaremaa

15 uut jaama

Põlvamaa

12 uut jaama

Võrumaa

11 uut jaama

Järvamaa

10 uut jaama

Hiiumaa

7 uut jaama

Raplamaa

6 uut jaama

Läänemaa

5 uut jaama

Valgamaa

4 uut jaama