Turu-uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel müüdi Eestis oktoobris 10,1 miljoni euro eest 35 100 uut mobiiltelefoni. Telefonide keskmine hind tegi kuuga märkimisväärse hüppe ja kasvas oktoobris septembriga võrreldes 13 protsenti.

Mobiiltelefonide jaemüük kahanes GfK andmetel oktoobris võrreldes septembrikuuga pea 3 protsenti, kuid seevastu müügikäive kasvas kuuga pea 10 protsenti.

Tele2 turundus- ja müügidirektori Kristjan Seema sõnul läheb Eesti majandusel hästi ja keskmine palk on aastaga kasvanud ligi 7 protsenti. Sellest annavad lisaks mobiiltelefonide turule märku ka hoogustunud kinnisvaraturg, kasvavad automüüginumbrid ja järjest avatavad uued restoranid. „Seetõttu ostetakse ka üha kallimaid ja uuemaid seadmeid,“ lisas ta.

Oktoobris Eesti jaeturul müüdud mobiilidest olid GfK statistika järgi 28 300 nuti- ja 6800 nuputelefonid. Seema sõnul võib detsembris oodata rekordmüüki, sest eestlased on pigem praktiliste kingituste tegijad ja jõuluvana kingikotti jõuavad just uued nutitelefonid.

“Tele2-s kasvas oktoobris jõudsalt Apple’i telefonide müük, selle taga on Apple’i uus mudel iPhone 8. Eestlasi on tabanud tõeline õunalembus, sest aastaga on Tele2 klientide seas kasvanud Apple’i telefonide osakaal 30 protsenti ja oktoobri ostetuimate telefonide edetabelisse jõudsid Apple’ilt koguni kolm mudelit – iPhone8, iphone6s ja iPhone SE,“ rääkis turundus- ja müügidirektor. Ta lisas, et uue nutitelefoni eest ei soovita küll kohe raha välja käia ja 63 protsenti Apple’i telefonidest soetatakse järelmaksuga.

Seema hinnangul suurendab uus iPhone X lähikuudel Apple’i telefonide populaarsust veelgi.

„Oktoobris aeglustus tänavu aasta esimest korda nuputelefonide müük, mis oli siiani läinud tõusvas joones. GfK andmetel müüdi oktoobris 6 protsenti vähem nuputelefone kui septembris. Tundub, et Nokia 3310 fännid on endale telefoni soetanud ja nuputelefonide müügibuum on läbi. Teine suund on online-müügi osakaalu kasv, GfK järgi osteti oktoobris veebist juba 20 protsenti telefonidest,“ kirjeldas Seema oktoobri müüke.

Seema sõnul jätkab ka telefonide keskmine hind kasvamist ja seda veavad Apple’i uued mudelid iPhone 8 ja iPhone X. GfK jaeturu-uuringu kohaselt oli jaemüügiturul keskmine nutitelefoni ostuhind 349 eurot, siis Tele2 klient maksis nutitelefoni eest keskmiselt 283 eurot ning nuputelefoni eest vastavalt 45 ja 42 eurot.

 

Oktoobri 10 ostetuimat nutitelefoni Tele2-s

  1. Samsung Galaxy J3 (2016)
  2. Just5 Freedom C100 
  3. Samsung Galaxy J5 (2017)
  4. Huawei P10 Lite
  5. Xiaomi Redmi 4A
  6. Samsung Galaxy J7 (2017)
  7. Samsung Galaxy A5 (2017)   
  8. Apple iPhone 8          
  9. Apple iPhone SE        
  10. Apple iPhone 6s