Tehnilise Järelevalve Amet (TJA) avalikustas täna mobiilse interneti kiiruse sõltumatud mõõtmistulemused, mille järgi pakub Tele2 suurimat maksimaalset allalaadimiskiirust, milleks on 334 megabitti sekundis. Samuti on TJA mõõtmiste põhjal Eesti parim 4G leviala Tele2 pakutav, millega on kaetud 99% kogu Eestimaast.

 

Mõõtmistulemustest selgus, et Tele2 on ainuüksi viimase aasta jooksul suutnud pakutava maksimaalse allalaadimiskiiruse pea kahekordistada. Keskmist allalaadimiskiirust on Tele2 kasvatanud 27%, kusjuures keskmise kiiruse poolest edestatakse lähimat konkurenti veerandi  võrra.

 

“Eesti mobiilse interneti kvaliteediliidriks tõusmisesse on Tele2 viimase viie aasta jooksul teinud tarku investeeringuid ligi 50 miljoni euro eest,” kinnitas Tele2 raadiovõrgu juht Tanel Sarri ning lisas, et mobiilne internet on täna võrreldav püsiühendusega ja on paljudes kohtades sellest isegi kiirem.

 

TJA andmetel on saavutas Tele2 värsketes testides oma 4G-võrgu katvuseks rekordilised 99%, mis on võrreldes aasta varasemaga 3% võrra parem tulemus. Telia 4G katvus aasta jooksul ei paranenud ning Elisal õnnestus kasvatada oma üle-eestiline katvus 98%-ni.

 

Üle-eestilistest mõõtmistest teostati 164 mõõtmist fikseeritud mõõtekohtades seisu pealt ja 1900 mõõtmist liikumise pealt autoga sõites.