Ruhnu vallavanem ja volikogu esimees aitasid koos kaheksa Tele2 tehnikuga paigaldada saarele kaks tonni uut mobiilsidetehnikat, et enne suuri sügistorme võimalikeks riketeks paremini valmis olla.

Töödeks viidi saarele Pärnu merepäästelaevaga Vilma uued raadiolingid, toiteseade, 250 kilogrammi akusid, 4G-saatjad ja muu sidetehnika.

Tele2 raadiovõrgu juhi Tanel Sarri sõnul kestsid tööd neli päeva, mille jooksul vahetati saja meetri kõrguses sidemastis välja kogu tehnika. “Kuna Ruhnusse jõudmine võtab aega ja saarel möllavad tihti tugevad meretuuled, siis on uued saatjad varustatud võimsate akudega, mis hoiavad side ka elektri kadumisel pikalt toimimas,” ütles Sarri.

“Väikesele kandile kohaselt aitasid vallajuhid igati töödele kaasa. Ruhnu vallavolikogu esimees Heiki Kukk andis meile kohapeal liikumiseks ja töödeks oma auto, vallavanem Jaan Urvet organiseeris majutuse ja aitas ka tööde korraldamisega,” lisas Sarri.

“Lisaks töökindluse tõstmisele paigaldasime saarele uued 4G saatjad, mis tavatelefoniga testides võimaldasid 75 megabitti sekundis alla- ja 30 üleslaadimiskiirust,” ütles Sarri ja lisas, et kiire internet levib saarelt ka 30 kilomeetri raadiuses merele.

11,9 ruutkilomeetri suurusel Ruhnu saarel elab 153 inimest.