18.  septembril uuendas meediagrupp All Media Baltics oma brändiportfelli ja lansseeris innovatiivse digimeedia platvormi, mille vahendusel jõuab edaspidi kvaliteetne videosisu vaatajani erinevates seadmetes ja erineval viisil.

Uuendatud brändiportfelli katusebrändiks on TVPlay, mis ühendab kõik erinevad All Media Balticsi teenused. Kokku tehti investeeringuid 15 miljoni euro ulatuses.

Uusi brände on tutvustanud mitmed All Media Balticsi gruppi kuuluvad Baltikumi ettevõtted. Suurim satelliittelevisiooni edastaja Viasat on nüüdsest TVPlay Home. Reklaamivaba voogedastuskeskkond Viaplay on nüüd TVPlay Premium. Veebipõhine videoplatvorm TV3Play sai nimeks TVPlay ja spordikanal Viasat Sport Baltic TVPlay Sports.

 

Rõhk HD pildikvaliteedil

Väga suur osa investeeringutest on läinud videosisu kvaliteedi tõstmiseks. Juunist alates on ettevõte toonud televaatajani uusi HD pildikvaliteediga telekanaleid, sealjuures tõstnud kõigi AMB omakanalite võimekust edastada kõrgkvaliteetset pilti. Uuendusi tuleb veel.

 

TVPlay saab olema kõikjal kättesaadav

All Media Balticsi tegevjuhi Pierre Danoni sõnul koondab ühine platvorm kõiki All Media Balticsi teenuseid. Reklaamipõhine videolaenutus AVOD (TVPlay) on juba praegu kättesaadav nii veebis kui mobiilirakenduse vahendusel ja enne jõule lisanduvad kuutasuline videolaenutus SVOD (TVPlay Premium) ning otseülekandeid edastavad kanalid. Järgmise aasta alguses tutvustame ka filmilaenutust (TVOD), kust saab filme vaatamiseks tellida ühekaupa. Samuti on tulemas mobiilisõbralikud populaarsed lühivideod, millele seni AMB pole erilist rõhku pannud.

Danon: “Enne jõule tutvustame vaatajatele uusi põnevaid lahendusi, mis näiteks Androidi digiboksi ja erinevate videolaenutuste sisu ühtsele platvormile integreerimisel võimaldab vaatajal nautida suurelt ekraanilt kõrge pildikvaliteediga sisu.“

 

Strateegiline koostöö mobiilioperaatoritega

Danon rääkis, et praeguse aja trend on vaadata videosisu väikestelt ekraanidelt ja seepärast on ka TVPlay teenuse puhul oluline tihe koostöö kohalike mobiilioperaatoritega, kelle abil on võimalik oma eristuvat sisu paremini laia vaatajaskonnani viia.

All Media Balticsi koostööpartneriteks on hetkel Bite ja Tele2, kuid samuti on käimas läbirääkimised teiste võimalike partneritega.

 

TVPlay Home nüüd uues kuues

Väga palju uuendusi on tehtud satelliittelevisiooni klientide heaks. Uutesse digiboksidesse on lisatud OTT (over-the-top) võimekus, mis tähendab, et TVPlay Home kliendid saavad nüüdsest kasutada järelvaatamisteenust ja videolaenutust. Veelgi enam, uue mobiilirakendusega saavad kliendid oma lemmiksisu vaadata ka liikvel olles – nii mobiilist kui tahvelarvutist.

All Media Baltics alustas strateegiliste muudatustega kohe pärast seda, kui uueks omanikuks sai rahvusvaheline varahaldusettevõte Providence Equity Partners. Meediagruppi kuuluvad ainuüksi Eestis telekanalid TV3, 3+, TV6, raadiojaamad Power Hit Radio ja Star FM, videokeskkond TVPlay, uudiste- ja meelelahutusportaal tv3.ee, satelliittelevisioon TVPlay Home, reklaamivaba voogedastuskeskkond TVPlay Premium ja SmartAD.

 

https://tvplaypremium.ee/