TJA viis juunikuus läbi andmesidekiiruste mõõtmised kõigis Eesti avalikes supluskohtades, millest selgus, et tegelikult ei pea stabiilse interneti pärast muretsema enamikes Eestimaa randades.

Tele2 raadiovõrgujuhi Tanel Sarri sõnul pole midagi imestada, kui suvesoojade saabudes meie sotsiaalmeedia uudisvoogu üha enam liivaste varvaste pilte jõuab, sest andmesidekiirused võimaldavad oma tavapäraseid nutiseadmete kasutamise rutiine jätkata ka rannas lesides.

„Hea internetiühenduse olemasolu vajadus randades on kasvav trend ning täna täiesti reaalne ootus klientide poolt,“ rääkis Sarri.

Sarri sõnul tehakse pidevalt arendustööd, et pakkuda head levi kõikjal ning seda näitavad ka saavutatud TJA mõõtmised. „Kuigi randades pole alati võimalik pakkuda sama levi, mis suurlinnades, saavad kõik soovitud tegevused, näiteks jalgpalli MM finaali vaatamine, kindlasti tehtud,“ rääkis Sarri.

TJA mõõtmiste järgi saavutas Tele2 parimad tulemused näiteks nii Kärdlas kui ka Paides, aga ka Võsul ja Kauksis. Väga häid ja stabiilseid andmesidekiiruseid pakutakse ühtlasi tallinlaste poolt armastatud Pirita ja Stroomi randades.

Supluskohtades tehtud andmesidekiiruste mõõtmise tulemusel oli Tele2 keskmine üleslaadimiskiirus 26,1 mbps, mis oli teiste operaatoritega võrreldes parim keskmine kiirus, ja allalaadimiskiirus 49,9 mbps, mis oli vaid 0,2 mbps madalam parimast saavutatud keskmisest.

„Seega, kui soovid kindla peale oma rannaselfisid ka sõpradele jagada, vali oma järgmiseks päevituspaigaks mõni eelnevalt mainitud supluskoht,“ soovitas Sarri.