Kui suvel eelistasid eestlased maailma suurima muusikateenuse Deezer statistika järgi kuulata kodumaiseid artiste ja räppmuusikat, siis sügis on kuulatuimate artistide hulka taas toonud rahvusvaheliselt ilma tegevad popartistid.

Eestis Deezerit esindava Tele2 tootedirektori Katrin Aroni sõnul troonisid suvel muusikaedetabeleid räpimaailma suurtegijad Eminem ja Drake ning populaarsed olid kodumaised artistid Karl-Erik Taukar, 5MIINUST ja Reket.

„Sügise saabudes tuleb rahvusvaheliselt areenilt peale uusi hitte, mis paneb eestlased taas välismaist muusikat kuulama. Näiteks USA-st pärit DJ-duo The Chainsmokers tuli suve teises pooles välja hitiga „Closer“, Martin Garrix lauluga „In the Name of Love“ ja DJ Snake singliga „Let Me Love You“, mis saavutasid oktoobris Eestis kuulatavuse haripunkti,“ ütles Aron.

„Eestlaste kuulatuimad artistid Twenty One Pilots ja The Chainsmokers pälvisid ka nädalavahetusel toimunud Ameerika muusikaauhindade jagamisel mitmeid tiitleid,“ lisas Aron. „Neist esimene pärjati rahva lemmikartistiks nii alternatiivroki kui pop/roki kategoorias ning The Chainsmokers noppis elektronilise tantsumuusika publiku lemmiku auhinna.“

Kodumaistest artistidest olid oktoobris kuulatuimad Reket, 5MIINUST, Vaiko Eplik ja Põhja-Tallinn, kes on edetabelis kuulatavuselt siiski langenud teise ja kolmandasse kümnesse. 50 populaarseima artisti sekka jõudsid napilt ka NOËP, Smilers ja Karl-Erik Taukar.

Kuulatuimate laulude edetabelisse ei jõudnud Aroni kinnitusel oktoobrikuus ühtki kodumaist lugu.

Oktoobrikuu kuulatuimad artistid eestlaste seas:

 1. Twenty One Pilots
 2. Sia
 3. Calvin Harris
 4. The Chainsmokers
 5. Eminem
 6. Rihanna
 7. Shawn Mendes
 8. David Guetta
 9. Ariana Grande
 10. Linkin Park
   = Imagine Dragons

Oktoobrikuu kuulatuimad muusikapalad eestlaste seas:

 1. The Chainsmokers – Closer
 2. DJ Snake – Let Me Love You
 3. Martin Garrix – In the Name of Love
 4. Major Lazer – Cold Water (feat. Justin Bieber & MØ)
 5. Twenty One Pilots – Heathens
 6. Sia – Cheap Thrills
 7. The Chainsmokers – Don’t Let Me Down
 8. Sia – The Greatest
 9. Calvin Harris – My Way
 10. Alan Walker – Faded

Deezer on 40 miljoni muusikapalaga maailma suurim veebipõhine muusikateenus, millel on 16 miljonit aktiivset kasutajat 186 riigis. Deezeril on Eestis enam kui 40 000 registreeritud kasutajat.