Nokia teatas veebruaris toimunud Barcelona mobiilimessil kultustelefoni 3310 tagasitulekust. Ametliku edasimüüja andemetel jõuab telefon Eesti turule müügile piiratud koguses juba mai teises pooles.

Tele2 müügi- ja turundusdirektori Kristjan Seema sõnul on Nokia 3310 tagasitulek tekitanud klientide seas suurt elevust. „Terved põlvkonnad on Nokia telefonidega üles kasvanud ja ilmselt tekitab omaaegse mobiiltelefonide lipulaeva tagasitulek paraja annuse nostalgiat. Lisaks on viimasel aastal Nokia telefone Eesti turul vähe liikunud,“ selgitas Seema.

„Kuna esimene kogus on piiratud ja klientide huvi suur, siis ei pruugi mais telefoni kõigile soovijatele jätkuda,“ ütles Seema ja lisas, et suurem kogus telefone jõuab Eestisse juunis.

Seema hinnangul on taaselustatud Nokia parimateks müügiargumentideks väga pikk aku kestvus ja vana hea ussimäng. „Uue 3310 aku peab helistades vastu üle 22 tunni ja sel on ka 2-megapiksline kaamera. Nutisõltlased saavad telefoniga surfata isegi veebis,“ lisas Seema, kelle arvates võib retrohõnguline 3310 muutuda uueks hitiks, mida on trendikas iPhone’i kõrval omada.

82% eelmisel aastal Eesti jaeturul müüdud telefonidest olid nutitelefonid, nuputelefonide müük on Seema sõnul pidevas langustrendis. „Pole veel teada, kas Nokia 3310 tagasitulek suudab seda trendi muuta või mitte. Võimalik, et sagenevad juhud, kui nutitelefon vahetatakse nuputelefoni vastu,“ lisas Seema.