Turu-uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel müüdi Eestis juunis 8,8 miljoni euro eest 32 100 uut mobiiltelefoni, mis on tänavu parim tulemus.

GfK uuringu järgi on tänavu kuue kuuga müüdud 170 800 telefoni, mis on 2,1% vähem kui mullu samal perioodil. Seevastu rahaliselt on turg tõusnud 3,7%, ulatudes pea 47,5 miljoni euroni.

Tele2 müügi- ja turundusdirektori Kristjan Seema sõnul on selle aasta Eesti jaeturu mobiiltelefonide müük võrreldes eelmise aastaga tagasihoidlikum, kuid juunis mobiiltelefonide turg hoogustus. „Juuni oli GfK andmetel käesoleva aasta rekordkuu nii müüdud telefonide arvult kui ka ostuks kulutatud summa poolest, mil Eesti tarbijaid soetasid mobiiltelefone ligi poole miljoni euro eest rohkem kui mais,“ ütles Seema.

„Eesti majandus on 2017. aasta esimeses pooles oluliselt elavnenud, olles kasvanud euroala riikidest kõige kiiremini ja küündides viie aasta kõrgeimale tasemele. Eestlaste tööhõive on Euroopa üks kõrgemaid, ulatudes 66,3%-ni. Ka palgakasv on olnud kiire, esimeses kvartalis tõusis palk 5,7%. Eesti inimesed näevad tulevikku helgemates toonides ja käivad raha julgemalt välja,“ selgitas Seema. Ta lisas, et seetõttu on hoogustunud telefonide müük ja tõusnud telefoni keskmine hind. „Eestlaste ostujõu paranemist näitab ka tendents, et üha enam eelistatakse nutiseade kohe välja osta, mitte kasutada järelmaksu võimalust.“

Seema sõnul muutuvad ka müügikanalid. „Üha enam ostetakse nutiseadmeid veebist ja seda eriti just kallimate ja võimekamate mudelite puhul,“ märkis ta.

Juunis Eesti jaeturul müüdud mobiilidest olid GfK statistika järgi 82% nutitelefonid, kokku müüdi 26 450 nuti- ja 5600 nuputelefoni. Tele2-s kasvatas Seema sõnul juunis jõudsalt oma turuosa Nokia, kuna poelettidele jõudsid tootja uued mudelid. „Nokia tuli välja oma esimese Androidi nutitelefoniga ja kauaoodatud Nokia 3310 saabus lõpuks Eesti turule,“ tõi müügi- ja turundusdirektor välja.

„GfK andmetel on nuputelefonide müük olnud tänavu stabiilne ja pigem väikses tõusus. Nokia 3310 kasvatas juunis nuputelefonide turuosa. Ilmselt oleks kasv olnud veelgi suurem, kui Eestisse jõudnud kogused oleksid olnud suuremad,“ kirjeldas Seema.

GfK jaeturu uuringu järgi on keskmine mobiiltelefoni hind tõusnud aastaga ligi 6%. Kui juunis oli nutitelefoni keskmine ostuhind 325 eurot, siis Tele2 klient maksis nutitelefoni eest keskmiselt 261 eurot ning nuputelefoni eest vastavalt 37 ja 32 eurot.

Juuni 10 ostetuimat nutitelefoni Tele2-s

  1. Just5 Freedom
  2. Huawei Y5 II
  3. Huawei P9 Lite (2017)
  4. Samsung Galaxy J3 (2016)
  5. Sony Xperia L1
  6. Sony Xperia XA1
  7. Samsung Galaxy A5 (2017)
  8. Huawei P10 Lite
  9. Samsung Galaxy J5 (2016)
  10. Huawei P10