Turu-uuringufirma GfK Retail and Technology analüüsi järgi oli telefonide müügikäive detsembris mullusega võrreldes 17 protsendi võrra suurem, kuigi arvuliselt müüdi telefone ligikaudu kümendiku võrra vähem.

“Inimeste selge eelistus kuulub suurema ekraani ja parema kaameraga telefonidele, mis omakorda on ka kallimad,” kommenteeris Tele2 Eesti müügi- ja turundusdirektor Kristjan Seema ning lisas, et ühe seadme keskmine müügihind tõusis Tele2 puhul aastaga 18 protsenti, samal ajal kui koguturul oli see näitaja koguni 31 protsenti. “Detsembris tegid Tele2 müügis võimsa kasvu Apple nutitelefonid, kuid suurima müügikasvuga mudeliks tõusis Huawei P8”.

Nuputelefonide müük on GfK statistika kohaselt kuude lõikes ainult langenud ning detsembris moodustasid nutitelefonid müüdud seadmetest juba 82 protsenti. “Suurema ekraaniga multifunktsionaalsete telefonide müügikasv on samas langetanud tahvelarvutite populaarsust ning eelmise aastaga võrreldes kukkus müük nii seadmete arvu kui käibe poolest Tele2-es koguni 28 protsenti,” kommenteeris Seema.