Turu-uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel müüdi Eesti jaemüügis esimeses kvartalis 22,4 miljoni euro eest 80 700 mobiiltelefoni. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvas mobiiltelefonide müügikäive ligi 4,5%, kuid seejuures vähenes tükimüük 1% võrra.

Tele2 turundus- ja müügidirektori Kristjan Seema sõnul näitavad esimese kvartali telefonimüüginumbrid, et Eesti tarbijad tunnevad ennast suhteliselt kindlalt ja soetavad üha kallimaid nutiseadmeid.

„Eesti Konjunktuuriinstituudi hinnangul on viimastel kuudel Eesti majandusolukord paranenud tänu eratarbimise suurenemisele, mille omakorda tingivad kiire palgakasv, madal inflatsioon ja tarbijate suurenenud kindlustunne,“ selgitas Seema. Ta lisas ka, et kiire majanduskasv nutitelefonide ostuhullust kaasa ei ole toonud, sest võrreldes eelmise aasta esimese kvartaliga on tänavu ostetud mobiile vähem. „Küll aga on tarbijad enesekindlamad, sest aastaga on GfK andmetel keskmine mobiiltelefoni hind tõusnud rohkem kui 5%,“ ütles Seema.

Esimeses kvartalis Eesti jaeturul müüdud mobiiltelefonidest olid GfK statistika järgi 84% nutitelefonid, kokku müüdi 67 950 nuti- ja 12 790 nuputelefoni. „Võrreldes eelmise aasta viimase kvartaliga tõusis GfK andmetel Tele2 turuosa telefonide tükimüügis 2%,“ ütles Seema, kelle sõnul on Tele2-s selle aasta esimeste kuudega suurenenud Apple’i nutitelefonide müük ning populaarseimad mudelid on tänavu olnud iPhone7 ja iPhone SE.

„Samsung on kindlasti eestlaste üks lemmikbrände, sest kvartali enim müüdud nutitelefonide esikümnesse jõudis Tele2-s viis Samsungi mudelit: Galaxy A5, J3, J5, J7 ja S6 Edge,“ ütles Seema ja lisas, et Samsungi uue lipulaeva Galaxy S8 eelmüük on läinud üle ootuste hästi ning arvatavasti jõuab telefon aprilli müügiedetabelisse. „Märtsis kasvatas Tele2-s tugevalt oma turuosa ka Sony,“ lisas Seema.

„Nuputelefonide müük on olnud selle aasta esimestel kuudel stabiilne, neil on oma kindel sihtrühm ja praegu nõudlus vähenenud ei ole. Nuputelefonidest olid Tele2 klientide lemmikud Alcateli mudelid, kuid arvatavasti see muutub, kui poelettidele jõuab uuenenud Nokia 3310,“ kommenteeris Seema nuputelefonide müüki.

GfK jaeturu uuringu kohaselt on keskmine mobiiltelefoni hind tõusnud esimeses kvartalis rohkem kui 5%. Kui jaemüügiturul oli kvartali nutitelefoni keskmine ostuhind 321 eurot, siis Tele2 klient maksis nutitelefoni eest keskmiselt 239 eurot ning nuputelefoni eest vastavalt 39 ja 35 eurot.

Esimese kvartali 10 ostetuimat nutitelefoni Tele2-s

  1. Huawei Y5 II
  2. Sony Xperia E5
  3. Huawei P9 Lite 
  4. Samsung Galaxy J3 (2016)
  5. Samsung Galaxy J5 (2016)
  6. Apple iPhone 7
  7. Apple iPhone SE
  8. Samsung Galaxy A5 (2017)
  9. Samsung Galaxy J7 (2016)
  10. Samsung Galaxy S6 Edge