Tele2 analüüsi kohaselt helistavad Eesti naised mobiiltelefoniga kuus keskmiselt neli tundi ja 18 minutit, mis on kolmveerand tundi meestest enam.

Tele2 Eesti tootedirektori Katrin Aroni sõnul kinnitab mobiilikasutamise statistika levinud stereotüüpi, et õrnem sugu lobiseb meestest rohkem.

“Eestlaste mobiilikasutus on hüppeliselt kasvanud ja praegu helistavad inimesed kuus üle tunni rohkem kui kaks aastat tagasi,” ütles Aron ja lisas, et helistamine on muutunud järjest soodsamaks ning telefonikasutamisest saanud igapäevase elu osa.

Tele2 juuli kliendistatistika kohaselt teevad Eestis nii mehed kui naised kuus keskmiselt 92 kõnet, kuid naised räägivad pikemalt. Keskmiselt helistavad naised kuus välja 258 ning mehed 214 minutit.

Naised saadavad kuus 28 ning mehed 26 SMS-sõnumit. Eesti mehed kasutavad kuus keskmiselt mobiiliga 2,3 ning naised 2,2 gigabaiti mobiilset internetti.

Eesti mobiilikasutamise faktid:

Kõige jutukamad inimesed elavad Võrumaal, helistades keskmiselt 256 minutit kuus. Kõige kidakeelsemad on Hiiumaa mehed, kes räägivad telefoniga kuus vaid 203 minutit.

Arvuliselt kõige rohkem kõnesid teevad Eestis idavirulased (keskmiselt 105 kõnet kuus) ning kõige vähem hiidlased (76).

Kõige rohkem, keskmiselt 34,2 SMS-sõnumit kuus saadavad Jõgevamaa elanikud. Kõige vähem – 24 tekstisõnumit saadavad kuus hiidlased.

Kõige rohkem kasutavad mobiilset internetti põlvamaalased – 2,9 gigabaiti kuus.

Mobiilsideoperaator Tele2 on viimaste aastatega investeerinud Eestis tehnoloogiasse ja teenuskvaliteedi tõstmisse üle 40 miljoni euro. Ettevõte on 2015. aastal rajanud Eestisse juba üle 500 uue tugijaama.

 

Lisainfo:

Katrin Aron
Tootedirektor
550 5716
katrin.aron@tele2.com