Alates 16. aprillist lõpetab Tele2 väikse klientide huvi tõttu Mobiilse rahakoti teenuse pakkumise ning edaspidi ei ole antud rakenduse kaudu võimalik mobiilimakseid teostada.

Mobiilne rahakott oli Tele2 mobiilsete maksete pilootprojekt, mis pakkus võimalust tasuda oma ostude eest söögikohas mobiilimaksena.

Tele2 Eesti tootedirektor Katrin Aron rääkis, et Tele2 õppis mobiilsete maksete piloodist palju. „Mobiilse rahakoti projekt on kestnud kaks aastat ning oleme selle aja jooksul kogunud väga palju väärtuslikku tagasisidet ja kogemusi nii kaupmeeste ning klientide poolt,“ rääkis Aron ning lisas, et taoline projekt vajab kaupmeestele mõeldud väga lihtsaid ja soodsaid liidestusvõimalusi, kuid praegu jääb osa võimalikke koostööprojekte just liidetuste hinna ning keerukuse taha. „Kliendid ootavad lahenduse kaudu aga laia valikut maksekohti,“ lisas Tele2 tootedirektor.

Aron sõnas, et taoliste mobiilsete lahenduste arendamine on väga kulukas ning ilma kliendihuvita pole võimalik ka teha uusi investeeringuid projekti.

„Me ei välista aga, et tulevikus, kui turg on mobiilsete maksete ja lahenduste osas arenenud ning klientide huvi märgatavalt kasvanud, siis toome turule mõne uue mobiilseid makseid võimaldava lahenduse,“ selgitas Aron.

Mobiilne rahakott oli Tele2 mobiilseid makseid pakkuv lahendus, kus mobiilis oleva rakenduse abil tuli skaneerida söögikohas olev QR kood ning makse teostati mobiilse maksena ehk summa lisati kliendi järgmise kuu telefoniarvele.