Tele2 ehitab Eestisse uue ja täielikult pilvepõhise tuumikvõrgu ning andmekeskuse, mis muudab ettevõtte sidevõrgu oluliselt töökindlamaks. 

Tele2 raadiovõrgu juhi Tanel Sarri sõnul ehitab Tele2 järgmise aasta lõpuks valmis tuumikvõrgu ja serveripargi, mis võtab üle senise väga spetsiifilise telekomisektori riistvara ning kogu andmeside läheb pilvepõhiseks. “Uus struktuur on lihtsam ja paindlikum ning klientidele tähendab see töökindlamat teenust, ” lisas Sarri. 

“Kogu uus tuumikvõrk on täielikult IP-põhine ning kui mingis võrguosas tekib ülekoormus, siis võtavad teised süsteemiosad selle kiiresti üle, mistõttu muutuvad keskseadmete tõrked väga vähetõenäoliseks. Ka on uus tuumikvõrk täieliku 5G valmidusega,” rääkis Sarri. 

Tanel Sarri sõnul on kogu võrgu arendamine Tele2 jaoks edaspidi senisest lihtsam ja kiirem. “Kui siiani pidi spetsiifilist riistvara pikalt ja suures mahus ette tellima ning teiste seadmetega ühildamine oli keerukas, siis uue võrgu võimsust saab palju lihtsamini muuta ja kasvatada,” ütles Sarri.

Teadaolevalt on tegu esimese täieliku pilvevõrguga Eesti telekomisektoris ning ka Tele2 grupp alustab oma järgmise põlvkonna tuumikvõrkude ehitamist just Eestist. Ehitustööd juba käivad ning saavad valmis 2019. aasta lõpuks. 

Tele2 raadiovõrgu juhi sõnul tehakse uuendustöid väga ettevaatlikult ning kuna paralleelselt on pidevalt töös mitmed dubleeritud süsteemid, siis ei tohiks suuremaid tõrkeid tekkida.

Tele2 tuumikvõrk asub Riigi Infosüsteemide Sihtasutuse hoones Ädala tänaval. Tele2 ehitab töökindluse tagamiseks sarnase paralleelse süsteemi valmis ka Rootsi.