Vaatamata öisele tormile toimis kõigil Tele2 klientidel öösel ja hommikul mobiilside.

Praeguse seisuga on kõigist Tele2 rohkem kui 800-st tugijamast elektrikatkestuse tõttu rivist väljas vaid kolm rannikupoolset tugijaama Hiiumaal, ent lähedal asuvad Saaremaa-poolsed tugijaamad katavad neid.

„Ülekatvust on piisavalt ning on vaid tundide küsimus, kui ka nende kolme tugijaama töö normaalselt taastub – see oleneb Elektrilevi parandustöödest, kelle mehed praegu usinalt elektrikatkestuste likvideerimisega tegelevad,“ ütles Tele2 Eesti kommunikatsioonijuht Egle Merbach ja lisas, et ka Saaremaal on olukord stabiilne, kuna kõik elektrita tugijaamad on varustatud generaatoritega, mida täidetakse iga 3-4 tunni tagant bensiiniga.

Merbachi sõnul ei esine suuremaid tõrkeid, kuna Tele2-l on Eesti operaatoritest suurim mobiilside hooldusmeeskond, mis on terve nädalavahetuse jooksul kõrgendatud valves mööda Eestit laiali jaotunud ning valmis riketega operatiivselt tegelema.

Samuti investeeris Tele2 sel suvel 250 000 eurot uutesse generaatoritesse tugijaamades ning vahetas välja või lisas ligi 1000 akut, mis suudavad hoida meie tugijaamad elektrikatkestuse korral töös. Tele2 hooldusjaamad on varustatud akuseadmetega, et minimeerida tormidest põhjustatud katkestusohtu.

„Lähiajal on meil plaanis soetada juurde veel 600 akuseadet,“ lisas Merbach.

„Kuna pühapäeva hilisõhtuks lubab ilmateenistus taas tormi, soovitame kõigil, eriti aga saarte ja mereäärsete piirkondade elanikel ettevaatusabinõuna laadida täis oma kodused seadmed ning mõelda läbi, kuidas saada lähedastega ühendust ajutise mobiilside- või voolukatkestuse ajal,“ ütles Merbach. „Samuti tuletame meelde, et hädaabinumber 112 toimib ka levi puudumisel. Ühenduse saamiseks päästeteenistusega on kõige kindlam telefonist eemaldada SIM-kaart.“