Sel pühapäeval, 6. septembril kell 13 toimub Rahvusooper Estonia teatrilaadal Eesti võimsaima häälega inimese konkurss, mida korraldab Tele2. Auhinnad annab üle Argo Virkebau ning kõik on väga oodatud konkursist osa võtma ja kaasa elama.

Rahvusooper Estonia juhi Aivar Mäe sõnul on praegu kehtiv Guinnessi tugevaima hääle rekord 121,7 detsibelli, mis on sama vali kui reaktiivlennuki õhkutõus. “Pühapäeval toimub konkurss professionaalide ja amatööride arvestuses ning ma arvan, et naistel ja meestel on võrdsed võimalused,” ütles Mäe ja lisas, et võistlus tuleb tõsine ning kindlasti üritatakse maailmarekordit purustada.

“Professionaale esindavad Estonia solistid ning kõik, kes teenivad oma häälega elukutselisena leiba. Amatöörina võib igaüks oma võimed proovile panna. Rahvusooper otsib alati uusi talente ning võimsat häält võib igaüks teha nii nagu soovib,” ütles Mäe.

Võistlusele ei pea eelregistreerima, vaid tuleb pühapäeval natuke enne kell 13 Tele2 telgi juures Estonia teatri ees valmis olla. Iga osaleja saab auhinna, professionaalide ja amatööride parimad nutitelefoni ning ainulaadse karika. Võistlustulemusi mõõdab profiseadmetega ning auhinnad paneb välja rahvusooperi peasponsor Tele2.

Estonia teater korraldab 4.-6. septembrini oma peahoone ümber 110. hooaega tutvustava festivali. Pühapäeval toimub festivali raames kell 12 – 15 teatrilaat. Võimsaima häälega inimene selgitatakse teatrilaadal välja algusega kell 13 ning konkurss kestab orienteeruvalt pool tundi.

Vaata videot, kuidas rahvusooper Estonia solist Rene Soom näitab oma hääle võimsust, siit!

 

Lisainfo:

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
ylla.veerg@opera.ee