KÕNED, SÕNUMID JA INTERNET VÄLISMAAL

Enamus Tele2 pakettidest sisaldavad kõnesid, sõnumeid ja internetti Euroopa Liidu riikides.

Kui reisid Euroopa Liidu riikides ja Sinu pakett rändlusteenust ei sisalda, siis vaheta oma pakett sobiva vastu. Kord kuus on paketivahetus tasuta.

Sisesta riik, mille hinnateavet soovid ja vaata, mis teenuse kasutamine seal maksab. Hinnad sisaldavad käibemaksu!

Tee kindlaks, et Sinu telefon ei saaks minna satelliitvõrku lugedes, mis see täpselt on ning kuidas seda vältida meie blogist.

Reisineti pakettide tingimused

 • Reisinett on tsoonipõhine lisateenus, mida saab tellida SMS-i teel, kasutades tsoonipõhist märksõna.
 • Reisineti paketi tellimiseks tuleb saata SMS märksõnaga lühinumbrile 9575.
 • Reisineti pakett aktiveerub peale tellimise kinnitussõnumi laekumist.
 • Reisineti pakettidega saab mobiilset internetti kasutada riikides, mis on määratletud tsoonis, kus tellitud pakett kehtib.
 • Reisineti paketti saab kasutada kuni paketi mahu täitumiseni või ettenähtud perioodi (3 päeva või 10 päeva) möödumiseni alates selle aktiveerimisest.
 • Kasutamata andmemaht aegub perioodi (3 päeva või 10 päeva) möödudes.
 • Reisineti paketis sisalduva andmemahu 80% ja 100% täitumisel saab klient vastavasisulise SMS teavituse.
 • Peale andmemahu 100% täitumist piiratakse interneti kasutamist järgmiseks 24 tunniks ja peale 24 tunni möödumist hakkab kehtima tavahinnakiri.
 • Kliendil on võimalik 24 tunnine teenuse piirang tühistada, tellides uue Reisineti pakett või saates SMS-i märksõnaga LISADATA.
 • SMS märksõnaga LISADATA aktiveerib teenuse MB põhise hinnastamisega vastavalt kehtivale hinnakirjale.
 • Reisineti pakett ei toimi satelliitsidevõrkudes.
 • Tellitud B tsooni Reisineti pakett toimib ka A tsoonis ning C tsooni reisineti pakett toimib ka A ja B tsoonis.
 • Reisineti riikide tsoonid:
  • Tsoon A riigid: Albaania, Andorra, Armeenia, Aserbaidžaan, Austraalia, Valgevene, Kanada, Fääri saared, Gruusia, Ghana, Indoneesia, Kasahstan, Kuveit, Kõrgõzstan, Malaisia, Moldova, Monaco, Montenegro, Uus-Meremaa, Katar, Venemaa, Sri Lanka, Šveits, Tadžikistan, Tai, Türgi, Ukraina, Ameerika ühendriigid.
  • Tsoon B riigid: Argentiina, Bosnia ja Hertsegoviina, Brasiilia, Tšiili, Hiina, Colombia, Ecuador, Egiptus, Guatemala, Hongkong, Iisrael, Jaapan, Lõuna-Korea, Mehhiko, Mongoolia, Nicaragua, Palestiina, Peruu, Puerto Rico, Saudi Araabia, Serbia, Singapur, Lõuna-Aafrika Vabariik, Taiwan, Uruguai, Usbekistan.
  • Tsoon C riigid: Alžeeria, Anguilla, Antigua ja Barbuda, Aruba, Bahrein, Bangladesh, Barbados, Kambodža, Roheneemesaared, Kaimanisaared, Costa Rica, Dominikaani Vabariik, Gröönimaa, Grenada, Guinea, Guyana, India, Iraan, Jamaica, Laos, Macau, Makedoonia, Montserrat, Maroko, Myanmar, Nigeeria, Omaan, Panama, Paraguay, Filipiinid, Rwanda, Saint Kitts ja Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent ja Grenadiinid, Suriname, Tuneesia, Turks ja Caicos, Uganda, Araabia Ühendemiraadid, Vietnam.
 • Tellitud B tsooni Reisineti pakett toimib ka A tsoonis ning C tsooni reisineti pakett toimib ka A ja B tsoonis.

Enne välismaale minekut

Enne välismaale minekut:

 • Vaata üle oma krediidilimiit, kas see on piisav?
 • Kas mobiiltelefon toetab reisi sihtkohariigis kasutusel olevat võrgu sagedust?

Infot selle kohta, milliseid võrgu sagedusi telefon toetab, leiad telefoni kasutusjuhendist või internetis telefoni funktsioonide nimekirjast. 

Helistamine välismaal

Välismaal helistamiseks vali sümbol "+" ja number koos rahvusvahelise suunakoodiga.
Näiteks: Helistades välisriigist Eestisse Tele2 klienditeeninduse numbrile 6 866 855 vali: +372 6 866 855 ja helista.

Helistamine välismaal eritariifsetele numbritele

Välismaal olles kohalikule eritariifsele numbrile helistamise hind koosneb:

1. Tavapärasest rändluses tehtud väljuva kõneminuti hinnast (Euroopa Liidus üldjuhul tasuta)

2. Meie roaming-partneri poolt määratud eritariifsele numbrile helistamise hinnast (täpse hinna saate teada, kontakteerudes välisoperaatoriga, kelle teenuseid antud riigis kasutate).

Kõnedele vastamine välismaal

Kõnele vastamine välisriigis viibides toimub nii nagu Eestiski. Sealjuures tasub Sulle helistaja nii, nagu helistaks ta Eestis, vastavalt oma teenuspaketi kõneminuti hinnale, Sina vastavalt välisriigis vastuvõetava kõneminuti hinnale.

Kindlasti tasub eelnevalt uurida sihtriigi mobiilioperaatorite tingimusi, sest kõnedele vastamise hinnad võivad operaatorite lõikes olla vägagi erinevad.

Kõnede suunamine välismaal

Välisriigis kõnede suunamisel tuleks arvestada, et erinevaid suunamistüüpe hinnastatakse erineval põhimõttel:
Kui telefoni suunamiseks on seatud eritingimused (näiteks suunatakse vaid siis, kui telefon on hõivatud, levist väljas või välja lülitatud), rakendatakse teenuse maksumuse arvestamisel rahvusvahelisi tariife.

Kui edasi on suunatud eranditult kõik kõned, siis rahvusvahelisi tariife ei rakendata ning arveldus toimub tavatingimustel.

Nutitelefoniga välismaal

Nutitelefoniga reisile minnes tuleb meeles pidada, et nutitelefon võib luua taustategevusteks soovimatu andmeühenduse. Isegi kui seadmes on andmerändlus välja lülitatud, võivad LTE/4G standardist tulenevalt tekkida rändluses hetkelised andmesidesessioonid.
Kui reisi ajal ei ole soovi ega vajadust kasutada andmesidet, siis lisaks andmerändluse väljalülitamisele tuleks 4G võrgu asemel valida 2G või 3G. 


Andmeside väljalülitamiseks rändluses vali oma seadmes:
Seaded -> Rohkem -> Mobiilsidevõrgud -> Andmesiderändlus -> Ei.
Ning 2G/3G võrgu valikuks: Seaded -> Rohkem -> Mobiilsidevõrgud -> Eelistatud võrgutüüp -> 2G/3G. Erinevates seadmetes võivad menüüpunktid erineda.

Eesti piiriäärsed elanikud

Eesti piiriäärsete alade elanikel palume tähele panna, et mobiiltelefon asuks Tele2 Eesti võrgus. Juhul, kui mobiiltelefon satub Eestis asudes välisriigi võrku, tasustatakse teenuste kasutus vastavalt roaming partneri hinnakirjale. Selle vältimiseks soovitame telefonil võtta maha automaatne võrgu valik ning seadistada telefon käsitsi Tele2 võrku. Täpsemad juhised leiab telefoni kasutusjuhendist.

Piiriäärsed piirkonnad ja satelliitside võrgud

Tähelepanelik tasub olla mitte ainult Eesti piiriäärsetel aladel, ka mitmes Euroopa riigis reisides on oht, et telefon lülitub ise teise väljaspool EL-i riigi võrku. Kõige rohkem on taolisi juhtumeid Itaalias, Prantsusmaal ja Saksamaal reisides, kui satutakse Šveitsi piiri lähistele. Sarnane olukord võib tekkida ka Lõuna-Prantsusmaal, kus Monaco samuti ei kuulu Euroopa Liitu.

Samuti internetiühenduse kasutamine kohtades, kuhu operaatorite võrgud ei levi – näiteks lennureisil, rannikust kaugel kruiisil, võib telefon ühenduda internetiga satelliitsidevõrgu kaudu. Kuna megabaiti maksumus satelliitside võrgus on oluliselt kõrgem (hindadega saab tutvuda rändlusteenuse hinnakirjas), siis soovitame satelliitvõrku kasutada vaid teadlikult ja kriitilise sidevajaduse puhul.

Tele2 informeerib SMS-teel, kui oled asunud mõne muu riigi või satelliitside võrku kasutama. Tahtmatuks andmesiderändluse kontrollimiseks soovitame keelata piiräärsetesse kohtadesse reisides seadmes ära automaatse võrguvaliku ja lülitada ise sisse manuaalse võrguvaliku. Sellisel juhul seade ei vaheta ise automaatselt operaatorit, vaid kasutab ainult enda valitud võrku.