Rändlusteenus

Rändlusteenus

Tele2 kliendina saad kasutada erinevaid teenuseid paljudes riikides. Selleks, et meie kliendid saaksid ka välismaal olles kvaliteetseid mobiilsideteenuseid kasutada, on meil lai valik roaming-partnereid

Välismaal tarbitavaid mobiilsideteenuseid nimetatakse roaming ehk rändlusteenuseks. Rändluse all mõistetakse mobiiltelefoniga helistamist, sõnumite saatmist ja internetikasutust väljaspool Tele2 Eesti võrku ning seda eelkõige väljaspool Euroopa Liitu, kuna pea kõik Tele2 paketid on kasutatavad üle terve Euroopa Liidu nagu kodus, st ilma mingite lisatasudeta!

Detailse info operaatorite nimekirja, roaming-kõnede ja andmeside hindade kohta leiad siit roaming-partnerite rippmenüüst:


 

Enne välismaale minekut

Enne välismaale minekut vaata üle:

Infot selle kohta, milliseid võrgu sagedusi telefon toetab, leiad telefoni kasutusjuhendist või internetis telefoni funktsioonide nimekirjast. 

Helistamine välismaal

Välismaal helistamiseks vali sümbol "+" ja number koos rahvusvahelise suunakoodiga.
Näiteks: Helistades välisriigist Eestisse Tele2 klienditeeninduse numbrile 6 866 855 vali: +372 6 866 855 ja helista.

Kõnedele vastamine välismaal

Kõnele vastamine välisriigis viibides toimub nii nagu Eestiski. Sealjuures tasub Sulle helistaja nii, nagu helistaks ta Eestis, vastavalt oma teenuspaketi kõneminuti hinnale, Sina vastavalt välisriigis vastuvõetava kõneminuti hinnale.

Kindlasti tasub eelnevalt uurida sihtriigi mobiilioperaatorite tingimusi, sest kõnedele vastamise hinnad võivad operaatorite lõikes olla vägagi erinevad.

Kõnede suunamine välismaal

Välisriigis kõnede suunamisel tuleks arvestada, et erinevaid suunamistüüpe hinnastatakse erineval põhimõttel:
Kui telefoni suunamiseks on seatud eritingimused (näiteks suunatakse vaid siis, kui telefon on hõivatud, levist väljas või välja lülitatud), rakendatakse teenuse maksumuse arvestamisel rahvusvahelisi tariife.

Kui edasi on suunatud eranditult kõik kõned, siis rahvusvahelisi tariife ei rakendata ning arveldus toimub tavatingimustel.

Interneti kasutamine välismaal

Välisriigis saad kasutada ka mobiilset internetti. Tutvu täpsemalt võimaluste ja soovituste kohta siin.

Nutitelefoniga välismaal

Nutitelefoniga reisile minnes tuleb meeles pidada, et nutitelefon võib luua taustategevusteks soovimatu andmeühenduse. Tutvu täpsemalt võimaluste ja soovituste kohta siin.

4G võrgud välisriikides

Tele2 kliendid saavad kasutada maksimaalse kiirusega 4G internetti järgmistes riikides:

Riik Operaatorvõrk
Hispaania Vodafone
Holland Vodafone
Iirimaa Vodafone
Inglismaa Vodafone
Itaalia Vodafone
Kreeka Vodafone
Leedu Tele2
Lõuna-Aafrika Vodafone
Läti Tele2
Portugal Vodafone
Rootsi Tele2  
Rumeenia Vodafone
Saksamaa Vodafone
Tšehhi Vodafone
Ungari Vodafone
Uus-Meremaa Vodafone
Venemaa Beeline Russia

 

4G internetti saavad kasutada kõik Tele2 kliendid, kellel on vastavat võrku toetav nutiseade. Euroopa Liidu riikides kehtib mobiilsele internetile mahupõhine andmeside kasutushind 0,24 €megabaidi kohta. 4G internetile kehtivad samad hinnad, mis 3G internetile, kuid see on viimasest ligi viis korda kiirem.

Selleks, et reisides internetikasutus kontrolli alt ei väljuks, on soodsaim võimalus kasutada 24-tunnist või 30-päevast Surf paketti, kus megabaidi hinnad algavad 1,9 sendist.

Loe täpsemalt Surf pakettide kohta siit.

Arveldus

Tele2 klientide välismaal tehtud kõnede üle peavad arvestust sihtriigi operaatorid, mis tõttu välismaal tehtud kõned võivad Tele2 arvel kajastuda kuni kolmekuulise viivitusega.

Sellest tulenevalt ei pruugi välismaal tehtud kõned kajastuda jooksva kuu saldol ja krediidilimiidi arvestuses.

Eesti piiriäärsed elanikud

Eesti piiriäärsete alade elanikel palume tähele panna, et mobiiltelefon asuks Tele2 Eesti võrgus. Juhul, kui mobiiltelefon satub Eestis asudes välisriigi võrku, tasustatakse teenuste kasutus vastavalt roaming partneri hinnakirjale. Selle vältimiseks soovitame telefonil võtta maha automaatne võrgu valik ning seadistada telefon käsitsi Tele2 võrku. Täpsemad juhised leiab telefoni kasutusjuhendist.