Tele2 blogi

Milline telefonimudel on Eestis armastatuim?

2 minuti lugemine

Kõige levinum mobiiltelefon eestlase taskus on üllatuslikult iPhone 5s, selgus 370 000 Eestis kasutuses oleva telefoni analüüsist.

„iPhone 5s mudelit kasutab meie võrgus rohkem kui 7500 inimest ja populaarsuselt kolmandale kohale jõudnud iPhone 6 on kasutusel 5800 inimese käes, seega oleme kindlal teel õunariigiks saamise suunas“ ütles Tele2 müügi- ja turundusdirektor Kristjan Seema.

 

Seema sõnul on juba 2013. aastal turule tulnud iPhone 5s ka rahvusvaheliste uuringute kohaselt Apple’i telefonide seast teine kõige populaarsem mudel, millest levinum on maailmas siiski juba iPhone 6. Ka näiteks populaarse pildikeskkonna Flickr statistika näitab, et iPhone 6 ja 5s kaamerad on kõige levinuimad piltide ülesvõtmise seadmed.

Tele2 võrgus kasutusel oleva 50 populaarseima telefonimudeli edetabelisse kuulub suisa kuus iPhone’i mudelit. Näiteks samuti rahva seas ülipopulaarsed vanemad mudelid iPhone 5 ja 4s jõudsid edetabelis 13. ja 14. kohale.

„Põhjusi, miks eestlased pole iPhone 5 või 5s-i vahetanud välja uuemate mudelite vastu, võib otsida nii iPhone’i heast vastupidavusest kui ka asjaolust, et suur hulk inimesi peavad endiselt väiksemat ekraani praktilisemaks"

- Kristjan Seema

Kõige enam ehk tervelt 22 erineva mudeliga on 50 Eestis enimkasutatud telefoni edetabelis esindatud Samsung. Seejuures kasutab populaarsemaid mudeleid Samsung Galaxy Grand Prime VE ja Samsung Galaxy J5 vastavalt 3900 ja 3700 inimest.

Top 10 populaarseimat telefonimudelit Tele2 võrgus:

top10

2G ehk nuputelefonide kategoorias on eestlaste südame vaieldamatult võitnud Nokia 108 Dual, mille võib leida 6900 Tele2 kliendi taskust. „Kokku leidub poolesaja enimkasutatud mudeli seas kümme Nokia mudelit, millest peaaegu kõik on 2G telefonid,“ kommenteeris Seema ja viitas nuputelefonide kõrgele kasutatavusele just eakate klientide seas.

Kokku leidub populaarseimate telefonide esiviiekümne seas neli ka Huawei, kolm Sony ja kaks LG mudelit. 

Egle Merbach

09.11.2016