Tele2 blogi

109 tundi kõnesid kuus ja 373 SMS-i päevas?!

2 minuti lugemine

Need numbrid tähistavad vastavalt Eesti kõige innukamat mobiiltelefoniga helistajat ja sõnumineerijat, kes pesitsevad Lääne-Virumaal. Samal ajal on kõige väiksemad on helistamise ja SMS-ide edastamise numbrid aga saartel.

Tänavuse aasta esimese kaheksa kuu peale keskmiselt kuus tehtud kõnetundide arv näitab, et Lääne- ja Ida-Virumaa inimesed on Eesti aktiivseimad mobiiltelefoni teel suhtlejad. 

"Lääne-Virumaa aktiivseim helistaja oli naisterahvas, kes on jaanuarist septembrini telefoniga rääkinud kokku 546 tundi, mis teeb ühes kuus keskmiselt 109 tundi," ütles Tele2 tootedirektor Katrin Aron ja lisas, et rekordiomaniku kannul on sama maakonna meesterahvas, kes helistab kuus keskmiselt 107 tundi ning kellel on kaheksa kuuga kogunenud 537 kõnetundi.

Maakonna kõige aktiivsem sõnumisaatja edastas sel aastal kuus keskmiselt uskumatud 11 177 sõnumit ehk umbes 373 SMS-i päevas," ütles Aron ning lisas, et need numbrid on võrreldes teiste maakondade rekorditega kordades suuremad.

misteed

Mullu oli edetabeli tipus Lääne-Virumaa, kust pärit rekordhelistaja, kes rääkis novembrikuus telefoniga 166 tundi ehk keskmiselt üle viie tunni päevas ning kõige aktiivsem sõnumineerija saatis kuus 4987 SMS-i, mis teeb 166 sõnumit päevas," ütles Aron, kelle sõnul ei jäänud toona kaugele maha ka Ida-Virumaa rekordid 160 kõnetunni ja 136 SMS-iga päevas.

Kõige tagasihoidlikumate rekorditega paistavad silma hiidlased ja saarlased, kelle rekordhelistajad on kogunud tänavu kuus keskmiselt 44 ja 40 kõnetundi.

"Eelmise aasta novembris rääkis Hiiumaa innukaim helistaja kuus mobiiliga vaid 26 tundi, seega on keskmiselt 44 tundi kuus mobiiliga rääkida mandriinimestest tagasihoidlikumate hiidlaste jaoks, kes eelistavad omavahel asju ajada pigem näost näkku, tõeline rekord," märkis Aron.

Egle Merbach

01.09.2016