Tele2 blogi

Eesti kõige aktiivsemad mobiilikasutajad elavad Tartumaal ja Virumaal

2 minuti lugemine

Eesti kõige innukamad mobiiltelefoniga helistajad elavad Tartumaal ning sõnumisaatjad Lääne- ja Ida-Virumaal, kõige väiksemad on helistamise ja SMS-ide rekordid aga saartel, selgub meie statistikast.

Teeme regulaarset statistikat selle kohta, millistes maakondades elavad kõige agaramad mobiilikasutajad. Varasematel aastatel on helistamise edetabeli tipus olnud kindlalt Lääne-Virumaa, kust pärit rekordhelistaja rääkis kuus keskmiselt 109 tundi.

Hull

Mullune rekord läks aga üllatuslikult Tartumaale, sealne aktiivseim helistaja rääkis kuus keskmiselt 130 tundi ehk üle nelja tunni päevas. Kaugele maha ei jäänud 128 tunniga ka Lääne-Virumaa rekord.

Tartumaa rekordhelistaja oli 65-aastane naisterahvas, kes rääkis eelmisel aastal telefoniga kokku 1541 tundi.

Helistajate edetabeli tipust leiab rohkem naisi kui mehi.

 

Sõnumisaatjate seas esikohal taas Lääne-Virumaa nobenäpp, küll aga on vähenenud päevas saadetavate SMS-ide hulk 373-lt 202-le, kuid siiski on see number võrreldes teiste maakondadega oluliselt suurem.

Kõige väiksemate rekorditega paistavad taas silma hiidlased ja saarlased, kelle rekordhelistajad kogusid mullu kuus keskmiselt 32 ja 46 kõnetundi. Seevastu on hiidlased Eestis aktiivseimad mobiilse interneti kasutajad, keskmiselt kasutas mullu üks hiidlane 64,5 gigabaiti internetti.

Katrin Aron

15.02.2017