Maps

Uued Eesti kohanimed: Idioodivere ja Hipsterihoone

Kuidas Sulle meeldiks ühel hommikul avastada, et ei ela mitte Mustamäel, vaid Tõprakünkal? Või et nunnu puumaja, mille Sa Tartusse ostsid, paikneb Seljankacity’s, mitte Supilinnas?

Loe edasi

Apple pood

Apple'i poed on nagu veneaegsed restoranid

Lõpuks õnnestus mul läbida rituaal, millest varem vaid kuulnud olin: tuliuute Apple’i toodete ostmiseks järjekorras seismine! Kusjuures järjekorda ei olnudki.

Loe edasi

TV

The Revolution Will Be Televised, sõna otseses mõttes

Ei ole see Eesti nii moodne midagi, kui me pahatihti usume. Jah, meil on e-residentsus ja naispresident, isetäituvad maksudeklaratsioonid ja maailma lahedaim lennujaam, aga kus on meie „House of Cards”, „Narcos”, „Sneaky Pete” ja „The Marvelous Mrs. Maisel”?

Loe edasi


iPhone Xs Max Xr

Apple näitas uut kraami

Ennemuistsel ajal, nii umbes 1980ndatel, olid Apple’i tooteesitlused kultuurisündmuse mõõtu. Natuke hiljem, nii umbes paarkümmend aastat tagasi, tekitasid nad vähemalt elevust, sest esitletavate gadgetite koha ringles äärmisel juhul mõni kõlakas, kuid ei midagi enamat.

Loe edasi

raudlaps

Armas laps, ära ole loll!

Armas koolijüts! Kui arvad, et vanemad Sulle koolimineku puhul uue telefoni heast südamest ostsid, siis arva uuesti. Loomulikult armastavad nad Sind isegi siis, kui Sa raevuhoos pinginaabri teise korruse aknast välja viskad.

Loe edasi

Apple Watch

Ritari Ässä mai ääss

Soome keel on üks veidramaid nähtusi maailmas. Mingil põhjusel nimetavad meie põhjanaabrid tuntud kaubamärke, kirjandustegelasi ja teleseriaale „omal” moel…

Loe edasi


nett

Mis on ühist telefonil ja maohaavadel?

Ma ärkasin kõrvulukustava röökimise peale. Minu ees, külili kanderaamil, oli umbes viiekümnene mehemürakas. Tema suust voolas ojadena verd…

Loe edasi

Homepod

Apple tungis minu koju. Jälle!

Kui Apple’i nutikõlar HomePod veebruaris müügile tuli, käisin seda Apple Store’is näppimas. Testisin, sõitsin koju ja kirjutasin HomePodist hävitava arvustuse. Nüüd ostsin ta ära.

Loe edasi

Instaselfie

Pole kurvemat kohta kui Instagram

Tegin endast täna umbes kolmekümne seitsmenda selfi. Ma viibin loodusparkidest tiines Utah’s ja siin on tõesti ilus.

Loe edasi


lendav suss

Tagurdavatest sussidest isetäituvate viinapudeliteni

Loll on see, kes tänapäeval ulmefilmi vaadates imestusest käsi kokku lööb ja hüüab: „Seda aega nüüd küll kunagi ei tule!” Tuleb-tuleb, kus ta pääseb.

Loe edasi

vikatimees

Surma kuupäeva küsi robotitelt

Ameerikas kaevanud üks mees oma arsti kohtusse, kuna elas kauem, kui arst oli ennustanud.

Loe edasi

puhkus enne Google Mapsi

Kuidas puhati enne Google Mapsi?

Ma tegin midagi radikaalset. Suvi justkui käes ja millal siis veel end pisut lõdvemaks lasta ning – oh seda katkematut rõõmu – tõelise eestlase kombel veidi „puhata”. Kuid mitte see polnud radikaalne.

Loe edasi


kiirlaadimine

Kuidas pildistada UFOt, kui aku on tühi

Kõige tähtsamad asjad sinu elus juhtuvad siis, kui mobiili aku on just tühjaks saanud.

Loe edasi

deepfake

Oma silm pole kuningas, vaid narr

Klassivend püüdis mind omal ajal veenda, et jumalat ei ole olemas.

Loe edasi

soidujagamine

Võtke temalt see kuradi äpp ära!

Mul oli nii õudne, et oleksin napilt püksid täis lasknud. See juhtus eelmisel nädalal, kuid omal moel olen siiani šokis.

Loe edasi


jalgimisuhiskond

Kui tahad oma elu tuksi keerata, kasuta pangakaarti ja osta nutikõlar!

Kui pank laenu ei anna, siis ära muretse – sa pole üksi. Mulle on kah mitu korda ära öeldud ja asi pole niivõrd keeldumises endas, kuivõrd põhjustes, millele tuginedes finantsasutused nii sinu kui ka minu paariaks kuulutavad.

Loe edasi

mobiiltelefoni-kaamera

Seebikarpide surm

Parim fotokas pidavat olema see, mis sul kaasas on. Kes iganes selle mobiiltelefonide turundamiseks mõeldud lause esimesena sõnastas, väärib 21. sajandi suurima geeniuse nime.

Loe edasi

vahetuskuu

Mai on soki-, rahva-, kliima- ja iseenda vahetuskuu

Vaheta naine välja. Või mees. Jumala pärast, ela nii, nagu üks moodne inimene peab elama. Sest mille muu kui kaasaegse inimese tegevusjuhisena on võimalik seletada kõikvõimalikke “vahetus”-kampaaniaid? Neid on meeletult: teleka vahetuse kuu, pangavahetuse kuu, autovahetuse kuu ja nii edasi.

Loe edasi


Cambride analytica

Maailma lõppu pole vaja oodata, sest see on juba käes

Mind on privaatsusehullud alati naerma ajanud. Kui president Ilves läpaka kaamera kinni teipis ja sellest meedias valjuhäälselt rääkis, tundus see tüüpilise nerd’i jauramisena.

Loe edasi

Telefoni mälu on täis

Su telefon on alkohoolik

Ma jõin noore mehena palju. Kohe nii palju, et enne järele ei jätnud, kui pilt eest ära läks. Isegi peale pildi äraminekut suutsin endasse veel natuke viina litsuda, et siis kokku kukkuda ja hommikul edasi juua.

Loe edasi

Amazon Alexa

Ahneim varas on see, kelle sa ise tuppa kutsud

Käi kuradile, tehnoloogia! Vanasti oli nii, et kui 4-aastane laps midagi tahtis, pidi ta oma vanemate käest küsima. Ma himustasin poisikesena Školnikut ja käsin kaks aastat isal sabas, enne kui ta käega lõi ning jalgratta ära ostis.

Loe edasi


telefon wc-s

WC-pott ja telefon, kes neid suudaks lahuta!

Kui pilgud suudaksid tappa, oleksin ma surnud. Ma vedeleksin hämaras morgis, eurone münt kummagi silma peal, ning Priit Kuusk teataks „Aktuaalse kaamera” lõpus, et Mihkel Raud on oma maise teekonna lõpetanud. Õnneks suudavad pilgud parimal juhul jahmatada.

Loe edasi

wonderbible

Sajandi diil, helista kohe!

Tehnoloogia on nii iseenesest mõistetav, et tihti läheb meelest, kui paljude inimeste jaoks tulevad mitmed täiesti tavalised asjad täieliku uudisena.

Loe edasi

klienditeenindus

Klienditeenindajad looduskaitse alla!

Kui sa järgmine kord sabas passides ära ei suuda vihastada, miks kassamutt nii aeglaselt kohmitseb, pane end korraks tema olukorda. Mina panin, sõna otseses mõttes.

Loe edasi


facebook

Facebookis pole mõtet naisi lantida

Orkutit mäletad? Veel hiljuti käisid kõige šefimad tüübid just seal naisi lantimas, mis sest, et kõigest virtuaalselt. Või oled sa äkki liiga noor, et Orkutist midagi teada?

Loe edasi

iphone

Veekindel vä?

Farss ühes pildis. Tegelased: Mihkel Raud, Robert, Tuuli. Koht: kohvik Tallinnas.

Loe edasi

spamm

Kuidas spämmist lõbus meelelahutus teha?

Spämm on räigelt tüütu. Mis sest, et näiteks Gmail on rämpsu sorteerimisel hämmastavalt võimekaks muutunud ning Rwanda politsei kirjad maanduvad reeglina seal, kus on nende koht: prügikastis.

Loe edasi


nuputelefonid

Nuputelefon on nupumehe telefon!

Kuidas seletada nuputelefonide comeback’i, alates tuhast tõusnud Nokia 3310st ja lõpetades kõikvõimalike Dorode ja Alcatelidega?

Loe edasi

animojid

Kes ütles, et kakajunn laulda ei oska?

Soomes ei tohi alkoholi tarvitada purju jäämise eesmärgil. Seetõttu tulebki soomlastel viina joomisel mõni muu eesmärk seada. Näiteks “karaoke oskuste parandamine”.

Loe edasi

kaabel

Kaablilõikamine 21. sajandi moodi

See polnudki nii ammu, kui eesti ettevõtjad üksteisel nugadega kõri läbi lõikasid. Oo jaa – need kurikuulsad 90ndad.

Loe edasi


homepod

Mõista-mõista, mis see on: aeglane kui tigu, kallis nagu 400 leivapätsi?

Ma pole ammu niimoodi kartnud. Chicagos oli vaikne laupäeva pärastlõuna ja ma hakkasin Apple Store’i sõitma. Karta polnud tegelikult midagi. Ent hirmu vastu ei saa, olgu selleks põhjusi nii vähe kui tahes.

Loe edasi

telefoni ümbris

Mu eit on täielik püss. Kahju, et sa seda ei näe.

Ma ütlen kohe midagi väga seksistlikku ja poliitiliselt ebakorrektset, nii et kui Sulle keskealise valge mehe lollid naljad närvidele käivad, pane arvuti kohe kinni.

Loe edasi

anna

Anna igatseb mind, aga ma ei tunne Annat

Ma olen vana ja kole mees. Ometi löövad noored tüdrukud mulle miskipärast külge. Või noh, tegelikult ei löö, kuid viimasel ajal olen ma saanud meile preilidelt, kes väidavad end minust puudust tundvat.

Loe edasi


SMS

Kui üks sms maksab 100 eurot

Mõnikord on mul tunne, et liiv hakkab tasapisi tagumikust välja pudisema. Ma olen küll alles 48-aastane, ent paljustki lootusetult maha jäänud.

Loe edasi

das-keyboard

Klaviatuur nagu traktor

Juba mõnda aega kirjutan ma omi mõtteid - käesolevaid kaasa arvatud - uuel klaviatuuril! Kes ei mõista seost mõtete ning klaviatuuri kvaliteedi vahel, pole ilmselt kunagi arvutiga töötanud.

Loe edasi

YoutubeKids

Maailm, kus Hunt Kriimsilm seksib Lottega

Mida sa teed, kui oma 4-aastase tütre pornofilmi vaatamas avastad? Paned filmi kinni ja seletad kannatlikult, et taolise kraami jõllitamist tuleb veel paarkümmend aastat oodata? Või toimid nagu mina paar nädalat tagasi?

Loe edasi


2017-leiutised

2017 vingeimad leiutised

Aasta lõpus tehakse kõikvõimalikke tagasivaateid ning juba kubisevadki maailma tehnoloogiaväljaanded “lõppeva aasta vingeimate gadgetite“ ülevaadetest.

Loe edasi

jouluselfie

4 nippi endlistressi vähendamiseks

Eesti inimese ellu on tekkinud uus mure. Too probleem röövib meelrahu ning on seda närvesöövam, et hädasid on eestlase elus niigi tohutult. Valitsuses istuvad vargad ja lollpead, päevavalgus õnnistab meid kõigest lühivisiitidega ning Lätis on asjad poole odavamad.

Loe edasi

gifid

10 aasta pärast suhtleme vaid röhitsedes

“Wtf?” kirjutasin ma noorele kolleegile vastu. See on kõige moodsam tähekombinatsioon, mille ma käigu pealt suutsin meelde tuletada. “Kõik ok,” tuli kiire vastus. Ahah. Liikuv pildike püstolit kabuuri asetavast Jacksonist tähendab siis seda, et kõik on okei.

Loe edasi


twitter-280

Järgmine rasvunud jänki – Twitter 280

Nüüd on see siis käes. Ma võin Twitterisse kaks korda pikemaid postitusi kirjutada. Ei mingit 140 tähemärgi piirangut, lõpuks ometi saan ma end inimesi moodi ehk tervelt 280 ühiku abil väljendada. Tehnoloogiline areng missugune! Ainult et…

Loe edasi

nutikahvel

Luristamise helisid summutav kahvel! Mida kuradit?

Inglismaal tegutseb ettevõte, kust on võimalik matustele leinajaid tellida. Kui su vanaemal polnud ainsatki sõpra, aga päris üksi ei taha kallist sugulast mulda sängitada, on sul võimalik professionaalsed leinajad rentida.

Loe edasi

airpods

Maailma parimad kõrvaklapid. Punkt.

Kurat, nagu nõukogude ajal! Apple’i juhtmevabad kõrvaklapid ehk AirPodid tulid turule juba kaks aastat tagasi, aga ole sa mees ja püüa neid poest osta, USAs vähemasti.

Loe edasi


ilma-laadijata

Elu ilma laadijateta on surm

Oled Sa näinud internetis kulutulena levinud pilti, millel üks auto massevakueerimise ajal vastassuunas sõidab? Irvhambad arvasid, et küllap oli tüüp telefonilaadija maha unustanud.

Loe edasi

kirjutamiseapp

Lõpuks ometi korralik kirjutamise äpp!

Halleluuja! Ma olen üle kahekümne aasta ideaalset kirjutamise äppi otsinud ning näib, et lõpuks leidnud.

Loe edasi

uuedappletelefonid

Apple, ma vihkan Sind!

Kuula nüüd, Apple! Kui ma lähipäevil infarkti peaksin saama, oled Sina selles süüdi! Täpselt nii, Tim Cook! Ma olin just oma paanikahäire kontrolli alla saanud, kuid siis tulid Sina ja rikkusid kõik ära.

Loe edasi


joulusoov

Jõulumees, sul kaks tonni on?

Kallis jõuluvana! Ma saan aru küll, et sügis pole õigupoolest veel alatagi jõudnud ja sulle kirjutamine on sündmustest ette ruttamine, aga ma nägin eile ühte reklaami ja ma lihtsalt pean sulle kohe praegu kirjutama.

Loe edasi

digitalsummit

Tulevik on analoog

“Tulevik on digitaalne,” teatas peaminister Jüri Ratas hiljuti Tallinnas toimunud Euroopa Liidu tippkohtumisel. Mis ta, vaene mees, muud saigi öelda. Inimesed olid ju kohale tulnud, Kultuurikatel ammu kinni pandud ning Tallinna liiklus päevadeks pea peale korraldatud.

Loe edasi

tehnojumalad

Tehnojumalate pealetung

Kui chili con carne maitsest on tähtsam see, millise ingelinvestori raha eest toit mulle drooniga koju lennutatakse, muutub chili con carne aja jooksul paratamatult kehvemaks.

Loe edasi


operaatorivahetus

Võrguvahetuse talumatud piinad

Mul on tulnud aegajalt mobiilioperaatorit vahetada. Enamasti hinna tõttu, sest iga kord, kui ma olen just lepingu sõlminud, hakkab keegi teine sama teenust poole odavamalt pakkuma.

Loe edasi

putin-bezos

Kes meid hävitab, Putin või Bezos?

Maailma rikkaim inimene on Vladimir Putin. Tõsi, mitteametilikult, sest ametlikult on Venemaa presidendi palk umbes 8000 eurot kuus ja seda on pea poole vähem, kui Eesti Energia omal ajal Sandor Liivele maksis.

Loe edasi

kool

Tagasi kooli ehk tapariistad minevikust

Kui ma 1976. aastal esimesse klassi läksin, oli Brežnev veel elus. Telefonid olid vähestel ning Netflixi ei mainitud veel ulmekirjanduseski. Ometi läksid lapsed kooli ka neil hirmsatel pimeduseaastatel. Peaaegu sama moodi, nagu lähevad lapsed kooli nüüd.

Loe edasi


spinner

Mu näppudel on uus sõber (ei, mitte see!)

Mida totakam asi, seda suurema tõenäosusega ta mulle meeldib. Oled Sa kunagi mullikile sõrmede vahel mudinud? Tead küll, see pisikeste padjakestega kile, mille sisse on hea ning turvaline purunemisohtlikke esemeid pakkida.

Loe edasi

ei facebookile

Kuidas sooritada virtuaalset enesetappu?

Ma olen end korra internetis “ära tapnud”. Mida vähem valitsused (ja muud pahalased) su kohta netist infot leiavad, seda parem. Eksju?

Loe edasi

sada aastat hiljem

Telefon on surnud, elagu telefon!

Oled sa mõelnud, milline su telefon saja aasta pärast välja näeb? Mina olen.

Loe edasi


armastus

Mis värvi on online armastus?

Hardi Volmer rääkis, et kui ta esimest korda LinkedIn’ilt e-maili sai, arvas ta esiotsa, et talle kirjutab keegi vene härra nimega Linkedin.

Loe edasi

virtuaalsed-pirukad

Päris pirukad või virtuaalsed nimetused?

Ühe mu ameeriklasest sõbratari Facebooki lehel käis hiljuti elav vestlus. Teemaks milline äpp kõige rohkem elada takistab.

Loe edasi

pane-telefon-ara

Pane see kuradi telefon käest!

“Ja see on tema enda laps, kelle eluga ta mängib,” ohkas taksojuht ja rääkis kogu ülejäänud tee, kuidas ta sarnaseid olukordi iga päev liikluses näeb. Mul hakkas korraga piinlik.

Loe edasi


applewatch

Keskealise mehe gadget number üks

Apple Watchi ja minu võitlus lõppes vältimatuga - Apple Watch võitis. Ma tegin kõik, et temast hoiduda. Ma veensin end, et mul pole teda vaja. Ei olegi. Aga ikkagi ...

Loe edasi

isesoitevauto

Ei mingeid isesõitvaid autosid!

10 aasta pärast saabub üheksa ejakulatsiooni kümnest iselenduvate spermatosoidide abiga. Mees ei pea midagi tegema, vedeleb lihtsalt voodis, loeb raamatut või sööb kartulikrõpse, ning pauhh: sealt ta tuleb.

Loe edasi

peeter-oja

"Ei" telefonidele WC-s! Peeter Oja ja nutitelefonid

Räägime Peeter Ojaga tehnoloogiast! Intervjueeriaks ei keegi muu kui Mihkel Raud isiklikult.

Loe edasi


raugad

Raugad nutimaailmas

Kuulsin hiljuti lugu koolitajast, kes ühes pensionäride päevakodus sotsiaalmeediast rääkis. Jõudnud jutt Instagramini.

Loe edasi

netiturvalisus

Ole netis turvaline: 9 lihtsat nippi New York Timesilt

Mu Instagrami konto varastati ära. Ma ei pannud kogu lugu ise tähelegi, sest käin sotsiaalmeedias võimalikult harva. Küll aga oli kahju sellest ikkagi.

Loe edasi

mangimine

Kas on midagi naeruväärsemat arvutimängijast?

Ma olen vanamoodne vanainimene. Asi poleks märkimist väärt, kui mu ümber lugematus koguses moodsaid vanainimesi ei tiirleks.

Loe edasi


elukool

Koolis õpituga pole midagi peale hakata?

Suurem osa tundides räägitust kaob su peast kiiremini kui mälestuspilt kaks pingrida eespool istunud ning neetult hästi lõhnanud klassiõest, kuigi seegi kipub aastatega ununema. Miks üldse õppida?

Loe edasi

confide

Turvalisim viis sextida ja Trumpi peale kituda

Kui vanasti nimetati teineteisele nilbete teadete saatmist "teineteisele nilbete teadete saatmiseks", siis tänapäeval on sellest saanud sexting.

Loe edasi

kitarr

Tark kidramees taskus

Kas virtuaalselt on võimalik kitarri õppida? Ilma õpetaja ja kalli kuutasuta? Üks äpp lubab seda igatahes teha.

Loe edasi


tehnika-ostmine

Küüslaugupurustaja vs küüslaugupurustaja

Kui küüslaugupurustaja on kolme tuhande inimese hinnangul 4,5 tärni vääriline, siis purustab ta küüslauku igal juhul paremini kui see, mille keskmine hinne on 4 ja mida on hinnanud kõigest tuhat inimest. Eksju?

Loe edasi

notifications

Piuks, tiidii ja öö-öö ehk moodsa maailma soundtrack

Sul on käsil tähtis töö ja saabub sõnum. Haarad telefoni ja veendud, et polnudki midagi. Keegi kirjutas "tsau, mis teed?". Justkui see teda huvitaks.

Loe edasi

fitbit

Lae ennast terveks ehk FitBit Charge 2

Ma kaalusin veel üsna hiljuti 107 kilo. Ühel juhtus Sääse trollipeatuses järgmine lugu: ootasin trolli, mu juurde tuli üks täiesti juhuslik laps, torkas oma sõrme vastu mu üüratut vatsa ning teatas kõigi trolli ootavate inimeste elevuseks: “Tita!”.

Loe edasi


Smart ID - Kolgata tee viib õnneni

Smart ID - Kolgata tee viib õnneni

Kui kõmu uuest identimisäpist ehk Smart IDst mu uudisvoogu jõudis, ei saanud ma esimese hooga aru, milleks mul seda vaja on. Mobiil ID mul juba on, milleks veel teine täpselt samasugune asi?

Loe edasi

Tuld näritud küüntele!

Tuld näritud küüntele!

Ma närin küüsi. Iga kord, kui kodusel diivanil heasse raamatusse kaevun, kukun mõõdutundetult küüsi närima.

Loe edasi

Minu lemmikmuss - kevad '17!

Minu lemmikmuss - kevad '17!

Deezer on üllataval kombel palju parem muusika "striimise" koht kui ma arvasin. Panin seal kokku ka enda kevadise playlisti, maailma kõige ebaoriginaalsema nimega "Kevad tuleb, kus ta pääseb!"

Loe edasi


Deitimisäpp vihkajatele!

Deitimisäpp vihkajatele!

Armastus võidab vihkamise? Võib-olla on see paberil ja kirjanduse tunnis nii. Tegelikus elus on kõik täpselt vastupidi, eriti virtuaalses elus. Siin on raev alati võidumees ning kes sülge ei pritsi, see luuserina langeb.

Loe edasi

emotikonid!

Kes emotikonide tähendust ei mäleta, elab tulevikuta

Mul on naisega korralik vanusevahe. 19 aastat, kui täpne olla. Ometi pole meil mingeid põlvkondadevahelisi arusaamatusi. Välja arvatud emotikonid.

Loe edasi

Parim uudisteäpp!

Parim uudisteäpp!

Ma olen uudistehull. Isegi siis, kui uudiseid ei ole, sebin ma närviliselt mööda interneedust ja otsin midagi, mis kas või natukenegi uudist meenutaks.

Loe edasi


Howdy, karvajalg! QQ4U!

Howdy, karvajalg! QQ4U!

Olid ajad, mil inimesed ootasid, et keegi neile e-kirja saadaks. Kui ma 90ndate esimeses pooles esimese e-posti aadressi kasutusele võtsin (mihkel@online.ee) ...

Loe edasi

Nutitervis

Viimane samm nutitervislikkuse suunas!

Nutitervise seeria kolmandas osas võtavad Mihkel ja Mati kokku, kuidas terveks jääda!

Loe edasi

Musically

Sina oled superstaar

Magamistoa Taylor Swift või uue aasta Beyonce. Lip-syncimine pole kunagi varem olnud nii lihtne! Vaata videot!

Loe edasi


Twitter

Twitter on tuumanupp Su peos

Mis juhtub, kui lasta hullul vaba maailma presidendiks kandideerida? Ta osutub valituks.

Loe edasi

Nutitervis

Video: ära ole küürakas!

Räägime nutitervisest! Mihkel Raual külas Tartu Ülikooli füsioterapeut Mati Arend.

Loe edasi

Müravaba

Müravaba maailm

Igal lapsevanemal on see õõvastav mõte vähemalt korra peast läbi käinud. Me pole valmis seda tunnistama, me kardame toda mõtet nagu surma. Ainuüksi sellest mõtlemine teeb meist koletise.

Loe edasi


Nutikael

Video: mis on nutikael?

21. sajandi terviseprobleemid on järjest enam seotud kõigega, mille ees käib liide nuti-.

Loe edasi

ces

Video: CES 2017 wrap-up!

Konverents on läbi. Kolm päeva kestnud möll on nüüd nähtav ka videopildis.

Loe edasi

ces

CES 2017 - 3. päev

Kolmas päev hakkab tundma andma. 48 tundi maailma tipptehnoloogia keskel on esimesi tundemärke avaldamas - ma ärkan kõledas hotellitoas, hõõrun silmi ja teatan valju häälega: “Alexa, wash my teeth”.

Loe edasi


ces

CES 2017 - 2. päev

Tellin Uberi ja palun end Las Vegas Boulevardile viia. Linna peatänav on peaaegu tühi. Peaaegu, sest kohe, kui ma autost väljun, läheneb paks mehhiklane koos veel paksema naisega.

Loe edasi

ces

CES 2017 - 1. päev

Ma polnud kunagi varem virtuaalse reaalsusega kokku puutunud. Kätega vehkivad ja imelike prillidega kõurikud on mind alati naerma ajanud. CESil viisid aga jalad mu iseenesest Naughty America nimelise ettevõtte boksi.

Loe edasi

Runpee

Filmisõbra pissiäpp

Ma olen 47-aastane ja kuigi ma end hinges verinooreks pean, on niinimetatud ealised iseärasused mind viimasel ajal kimbutama hakanud. Ma ärkan vara, täna ärkasin näiteks kell 2.45 ja magama enam ei jäänud.

Loe edasi


Baby monitor

Video: taskukohane beebimonitor!

Lapse või kodulooma järelvalve pole kunagi varem olnud nii mugav, lihtne ja odav. Vaata videot!

Loe edasi

Elukaaslane

Minu uus elukaaslane

Mul pole kommet uute elukaaslastega ärbelda, elu24 ja Delfi teevad seda tavaliselt minu eest, aga tänane olukord nõuab erandit.

Loe edasi

Jõuluvana

Tšäti jõuluvanaga!

Mul on üks veider tuttav, kellel on paks rahakott ja mobiiltelefon. Selles poleks midagi imelikku, kui ta neid alati keset lauda ei asetaks, kui satun temaga kohvikus juttu ajama.

Loe edasi


hopper

Reisikorraldaja sinu taskus

Mõista-mõista, mis see on: jälgib miljardeid lennuhindu päevas ja ennustab parimat aega, millal oma lend ära bukkida. Nõid Nastja? Mkm. Jõulumees? Unista edasi. Jumal? Võib-olla tõesti, kuid siiski mitte päris.

Loe edasi

cat s60

Telefon nagu traktor

Cat S60 on telefon, mida on lihtne vihata. Temas on koos kõik see, mida üks endast natukenegi lugupidav telefonifänn taluda ei suuda. Mina olen endast liigagi tõsiselt lugupidav telefonifänn.

Loe edasi

ilma

Elu võimatusest ilma iPhone'ta

Nüüd see siis lõpuks juhtus. Mu iPhone 6 Plus pani pildi kotti ja rohkem ette ei võtnud. Restardi palju kui tahad, peamine ühenduslüli minu ja ülejäänud maailma vahel oli kadunud.

Loe edasi


scannable

Kõige tähtsam äpp väikeettevõtja elus

Elu olulisim raamat? Parim film, mida sa kunagi näinud oled? Koht, kuhu tahaksid kindlasti tagasi minna? Mul on tulnud sarnastele küsimustele mitukümmend aastat vastata.

Loe edasi

gadgetid

Me peame rääkima gadgeti'test

Järgnev lugu on tõestisündinud. Üheksakümnendate alguses tähistanud üks naine oma viiekümnendat sünnipäeva.

Loe edasi

ekiri

Saada mulle e-kiri!

Mul oli aastate eest isiklik stalker. Üks Saaremaal elav naine oli miskipärast otsustanud, et tema saatus on olla minu abikaasa.

Loe edasi


wolt

Wolt – esimene tõeliselt maitsev äpp

Tahad kehakaalus alla võtta? Selleks on sadu äppe. Tahad aga hoopis paksemaks minna? Ka siin tuleb nutitelefon appi.

Loe edasi

uduta

Ära uduta! (ehk Sony XZ arvustus)

Telefoniäri on korralikus tupikus. Põhimõtteliselt on nutitelefoni areng jõudnud oma loomulikku lõppu ja inimestele uute mudelite müümiseks tuleb igasugu vigureid välja mõelda.

Loe edasi