iphone-1

Kes siis nutitelefone vinüülplaatidega võrdleb!

Kas päris esimest iPhone’i esitlust mäletad? Kas istusid kannatamatult arvuti ees ega jõudnud ära oodata, millal jumal uut gadget’it näitab? Sellist, mille ettekujutamiseks isegi ulmekirjanikel fantaasiat nappis?

Loe edasi

kriis

Kel janu, sel Wolt

„Kui see on kriis, siis sellises kriisis ma elada tahaksingi,” ütles Eesti peaminister Andrus Ansip 2009. aastal. Ega pannudki väga mööda, mis sest, et õige kriis veel üksteist aastat oodata lasi.

Loe edasi

faceid

Maskiga on tore panka siseneda, aga...

Kõik räägivad mingist uuest normaalsusest. Endine elu ei taastu kunagi, suurem osa inimesi jääbki kodukontoritest tööd tegema, maskid muutuvad sama igapäevaseks kui mütsid ning üleüldse kolib elu internetti ehk telefonidesse.

Loe edasi


sobrakutsed

Tahad Facebookis kellegagi sõber olla?

Kop-kop. Tegin ukse lahti. Koridoris seisis turske mees. „Mati olen,” ütles mees. „Kuidas saan kasulik olla, Mati?” küsisin.

Loe edasi

videokone

Kuidas normaalselt videokõne pidada?

Olgem ausad, videokonverentsid pole just maailma kõige lihtsamad asjad, millega täppi panna. Kuidas üks normaalne videokõne maha pidada, nii et närvid, eneseuhkus ja töökoht alles jääksid? Vaata näpunäiteid videost.

Loe edasi

veebikontserdid

Einesta restoranis Gloria kodust väljumata ja suud avamata!

Kõik need veebikontserdid on ju tegelikult imearmsad. Muusikud on tõepoolest tavatus olukorras: isegi sõja ajal õnnestub neil akordionid kohvritest välja pakkida ja pommirahes paar lugu teha, nüüd pole sedagi.

Loe edasi


facetime

Maailm polnud viiruseks valmis? Oli ja kuidas veel

Kui Steve Jobs maailmale esimest korda FaceTime’i – ehk Apple’i videokõnet – demonstreeris, olin veendunud, et nüüd on mõistlikkuse piir ületatud. 

Loe edasi

instagram

Instagram vs päris elu

„Kas sa ei kuule?” Vaikus. „Mihkeeeeeeeel!” Vaikus. „Pagan küll. Su laps kukkus nina veriseks, aga Sina ei pane tähelegi.”

Loe edasi

lingid

Mida usub 6% eestlastest? Sa ei taha teada

Telefonid on head üksteisele linkide saatmiseks. Liiga head. Sain varahommikul sõbralt sõnumi.

Loe edasi


telefonikõne

Kuidas normaalselt helistada?

Tänapäeval kasutame telefone pea kõigeks muuks kui helistamiseks. Mõne jaoks tunduvad telefonikõned eilased ja teised isegi kardavad neid. Et korraliku telefonivestluse kunst kaduma ei läheks, on meil Mihkliga Sulle mõned näpunäited!

Loe edasi

koroona

Kui ei ole surmatõbi, siis saab ikka viinast abi. Aga kui on?

Uued ajad toovad uusi mõisteid. Näiteks social distancing ehk sotsiaalne eemaldumine. Ohtliku viiruse levides on mõistlik kodus olla ja teiste inimestega võimalikult vähe kokku puutuda. Ainult nii on võimalik haiguse levik peatada.

Loe edasi

selgeltnagija

Ja täpseima selgeltnägija tiitel läheb...

Mul on sõber Märt Avandi. Lisaks sõber olemisele osutab ta mulle üht „teenust”. Ise ta seda ei tea ning siiani pole ma tihanud Märdi imelikust rollist oma elus rääkida. Nüüd räägin.

Loe edasi


ooklubi

Luhtunud elu armastus ehk “Intsikurmu händ”

Maailm on hukas ja kes tõestust soovib, peaks järgnevast kahest asjast tuge leidma. Esiteks räägib multifilmi-Sipsik mehehäälega ega piiksugi, nagu kinokülastajad lootsid.

Loe edasi

presidendi ball

Iga rahvas väärib oma juhtide mobiiltelefone

Mul on idee, kuidas niigi piinlik pingviinide paraad veel piinlikumaks muuta. Mitte üritust ennast – sellel pole ju tegelikult häda midagi: tulevad kenad inimesed ja annavad presidendile iseseisvuspäeva puhul kätt.

Loe edasi

koroonaviirus

Viirus, ma armastan Sind!

Armastus on ilus asi. Koguni nii ilus, et sellest kogu maailmale pasundada. Umbes nagu poliitik Martin Repinski, kes lasi tunnete väljendamiseks Jõhvi südamasse plakati üles panna.

Loe edasi


nutikõlarid

Kas nutikõlaritest on Eestis kasu?

Targad koduabilised ehk nutikõlarid on ju igavesti toredad asjad... kui nad töötavad. Ameerikas pole sellega nagu muret, aga Eestis on asjalood keerulisemad.

Loe edasi

email

“Ahv, mine p...!” ehk asjakohaste sõnumite kuu

Mitmest sõnast koosneb maailma lühim jutustus? Kuuest. For sale: baby shoes, never worn. Ehk eesti keeles: müüa beebikingad, mida pole kordagi kantud.

Loe edasi

instagram

Mis vahe on Instagramil ja viinapoel? Ega polegi

Kui sul on vaja minuga ühendust saada, siis mida sa teed? Guugeldad natuke, leiad mu kodulehe, täidad sõnumivormi ja paned teele?

Loe edasi


enesekaitse

Telefoniga kurjategija vastu

Olen korra valusalt vastu hambaid saanud. Lugu juhtus kaheksakümnendail ning põhjusel, mida tänapäeval keegi uskuda ei suuda.

Loe edasi

laikimine

Vaata ette, mida sa laigid!

„Kas sa ajad mulle külge?” kirjutas pooltuttav daam mulle hiljuti Instagramis. „Võta teadmiseks, et olen õnnelikus suhtes ja minu teada oled sinagi.”

Loe edasi

AirPodsi aku

Ostsid igavesed kõrvaklapid? Ära tee nalja!

Kui kaua peaksid 180 eurot maksvad kõrvaklapid vastu pidama? Viis aastat? Kümme? Terve igaviku?

Loe edasi


telefoni-valimine

Millist telefoni valida? Vastus on imelihtne

Mul on üks sõber. Hullem gadget’ite friik kui mina. Iga kord, kui endale uut telefoni hakkab ostma, helistab mulle. Meie vestlus kulgeb umbes nii...

Loe edasi

kiirus

Mulle sobib vaid maailma kiireim internet!

Ma kolin tihti. Mööbli tassimisest ning klaveri kuuendale korrusele vedamisest on raskem vaid üks – sobiva kiirusega interneti leidmine.

Loe edasi

wifi

Welcome to Estonia: Positively Streaming!

Londoni hotellide kohta on tore ütlemine: need on kohutavalt kallid, ent see-eest jube kehvad. Täpsemini on tolle suurlinna võõrastetube võimatu iseloomustada.

Loe edasi


taskuvargad

Ettevaatust, taskuvargad!

Mõni meelelahutus ei muutu tüütuks isegi siis, kui sellega kogu aeg tegeleda. Minu jaoks on üks taolisi ajaviitevorme niinimetatud people watching. Ehk eesti keeles „inimeste vaatamine”.

Loe edasi

Apple AirPods Pro

Maailma parimad kõrvaklapid on nüüd veel paremad. Ja kallimad

Kui ma kaks aastat tagasi AirPodidest kirjutasin ja neid taevani kiitsin, sain ärritunud lugejailt üsna mitu pahast kirja.

Loe edasi

telefon teeb paksuks

Telefon teeb paksuks!

Ma jumaldan vandenõuteooriaid! Eriti neid, mis mobiiltelefone puudutavad.

Loe edasi


Apple CarPlay

Apple CarPlay on nagu armatuuri külge seotud kehva displeiga iPad

Mulle ei meeldi vinguda. Ausõna. Aga pagan küll, miks on nii, et mõnes kohas areneb tehnoloogia peadpööritava kiirusega, teises ei suuda isegi sülelapsega võidu joosta?

Loe edasi

loomavideod

Lehm hüppab üle eraldusjoone

Olin Facebookist kaua eemal ning ära unustanud, kui lahe seal on! Palju vahvaid inimesi, kelle olemasolu vahepeal meelest oli läinud. Suur hulk neidki, kelle olemasolust mul aimugi polnud. Mis aga kõige vahvam: Facebookis on tohutult loomavideoid!

Loe edasi

telefoni-uuendamine

Kui tihti sa oma telefoni uuendad?

Igal sügisel paiskavad tootjad müüki uusi telefonimudeleid. Eks ikka selleks, et Sa neid jõulukingiks ostaksid. Kui mitte sugulastele või tuttavatele, siis vähemasti iseendale.

Loe edasi


värv

Armastus on telefoni värvi

"Mis su lemmikvärv on?” küsis üks preili mu käest. „Mmm, ma ei tea,” jäin mõtlema. „Must,” otsustasin lõpuks kõige turvalisema valiku kasuks. Heavy metal mees, nagu ma olen. Ja üritasin juttu mujale viia.

Loe edasi

helistamine

Adjöö, helistamine on surnud!

Noored on hukas! Ei tea nad, kes oli Johannes Käbin ega suuda öelda, mis aastal toimus EKP kaheksas kongress. Nad ei tea sedagi, mis see EKP üldse oli või mida eesti keeles kongressiks nimetatakse.

Loe edasi

Google Nest Hub Max

Riist, mis teeb 101 asja

Iga asi läheb aina suuremaks. Eriti mu naised. Kirjutasin mõne aja eest oma neljast elukaaslasest, kelle vahet jooksen ja kelleta elada ei saa. Ühe vahetasin hiljuti välja. Uus on peaaegu sama tubli kui eelmine, ainult et priskem ja targem.

Loe edasi


apple-watch-5

Hoia piip ja prillid!

Ühe siinse telekommunikatsiooni firma juht teatas hiljuti midagi nii jahmatavat, et saalitäis kuulajaid mõni minut hiljem püsti seistes aplodeeris.

Loe edasi

korvaklapiauk

Kes suudab elada ilma kõrvaklapiauguta?

Kuidas aru saada, kui päris probleemid on sinu elus otsa saanud? Et oled muutunud esimese maailma kodanikuks, kes jumal teab millest hiigel mure teeb? Loomulikult siis, kui kõrvaklapiaugu puudumine sind häirima hakkab.

Loe edasi

telefon-koolis

Telefonid klassiruumis – millal see jama lõpeb?

„Raud, pane telefon kohe hargile!” käratas õpetaja üle klassi. Ma võpatasin ning toru kukkus peaaegu automaatselt käest. Aasta oli 1984 ning ma istusin Tallinna 7. Keskkoolis füüsikatunnis, mis oli täpselt sama tüütu nagu tänapäevalgi.

Loe edasi


mobiilsed-maksed

Viipad või pistad sisse? Hõljutad või tõmbad läbi?

Kui kummikufirma Nokia omal ajal mobiiltelefone valmistama hakkas, muutis see tervet maailma, Soomet igatahes. Nüüd sisenes Apple krediitkaartide turule. Kas ja mil määral see midagi muudab, selgub alles aja jooksul. Või on ehk juba selgunud?

Loe edasi

lekked

Jõulumees lekib, Apple’ist rääkimata!

Suuremat saladust kui sügisel tutvustatav iPhone pole olemas! Ometi teab iga tehnoloogiafänn juba täna, milline see välja näeb, millised on selle tehnilised näitajad ja nii edasi.

Loe edasi

pihtimine

Mobiiltelefoniga pihile!

Oled Sa kunagi pihil käinud? Või vähemalt tahtnud? Keerad mingi jama kokku, lähed ja räägid pühakojas anonüümse mehega, saad patud andeks, ja võid homme järgmiste juurde astuda?

Loe edasi


konekaart

Kõnekaarti vajavad ju ainult sulid, eks?

Kui sul on kõnekaart, tegeled ilmselt mingi hämara värgiga, eks?

Loe edasi

grammatika

Lkm m8!

Tahad uut gaasipliiti osta ning saadad müügifirmale viisaka e-kirja. Kolme päeva pärast tuleb vastus…

Loe edasi

iphoned

iPhone on surnud! Elagu iPhone!

Jumalaga iPhone! Apple’i võidukäik on läbi! Kohe kukub maailma suurim tehnikahiid pikali nagu Gulliver, kelle pealtnäha ohutud lilliputid maa külge sidusid.

Loe edasi


elektritouksid

Elektritõukeratas on tore asi, aga mitte teise inimese elu hinnaga

Tallinna tänavaile on tekkinud uued liiklusvahendid ehk elektritõukerattad. Elagu progress ning loodussäästlik elustiil!

Loe edasi

darkmode

Tulevik on dark mode. Tulevik on tume.

Kas keegi võiks palun selgitada, miks näib kogu inimkond dark mode’ist vaimustuses olevat? Apple tutvustas hiljuti oma mobiilse operatsioonisüsteemi uuendusi ning olulisim neist näib olevat justnimelt dark mode.

Loe edasi

digitellimus

Kes tahab ajalehte digitellida, see kobab keskajas

Kui eduka äri eeldus on raha kättesaamine võimalikult lihtsaks teha, siis miks on Eestis täpselt vastupidi? Ma tahan sulle raha anda, sina tahad seda saada, kuid miskipärast oled otsustanud protsessi võimalikult keeruliseks ajada.

Loe edasi


vingumine

Vingumisest on kasu!

Käisin hiljuti restoranis. Igati meeldiv kogemus: toit oli suurepärane, miljöö hubane, teenindus sõbralik. Aga…

Loe edasi

normalizer

Ainus gadget, mida Sul vaja on

Ma tean suurepäraselt, kui jaburalt järgnev jutt kõlab, aga seda suurema innuga ma selle kirja panen. Nimelt vajab maailm veel täpselt ühte gadget’it. Täna pole seda olemas, aga jumal teab, mida homne toob.

Loe edasi

galaxy-fold

Üks telefon kahe hinnaga. Tõsiselt või?

Kaks tonni mobiiltelefoni eest? Kas seda natuke palju pole? Isegi, kui too telefon vaat et kahest koosneb ning kokkumurdmist talub?

Loe edasi


nutikell

Kalleid asju suudavad kõik osta, odavate kandmiseks peab mune olema

Ei ole midagi ebameeldivamat kui sõbrale pettumust valmistada. Eriti siis, kui ta on naissoost.

Loe edasi

juhtmed

Kus häda kõige suurem, seal juhe kõige lähem?

Juhtmed, juhtmed, juhtmed! Need on mind lapsepõlvest saati jälitanud ja ma pole neist tänaseni lahti saanud. Ükskõik, kuhu ma lähen või sisenen, ründavad mind juhtmed: lühikesed, pikad, krussis, katkised, tolgendavad, rippuvad, jalgu jäävad, valged, mustad, puhtad, määrdunud juhtmed.

Loe edasi

s10

Samsung Galaxy S10: kui neid harjumusi vaid ees ei oleks!

Kord kahe aasta tagant haarab mind kummaline rahutus: mulle tundub, et on aeg telefon välja vahetada. Mitte uue mudeli, vaid täitsa teistsuguse vastu. Sellise, millest mõtleminegi iga Apple’i fanboy jaoks igavest põrgut tähendab.

Loe edasi


wifi

Vangile meeldivad trellid

Lennureisi juures on lahedaim see, et mul pole kümne kilomeetri kõrgusel võimalik teha asju, mida peaksin maa peal tegema. Pole võimalik poodi kõmpida, kui piim otsa saab ning naine koerailmaga mu Selverisse saadab.

Loe edasi

wifi

Tasuta WiFi

Olgu Eesti eluga kuidas on, ilmnegu meie arengus peetusi milliseid tahes, üks asi on püha ning puutumatu ja see on tasuta wifi.

Loe edasi

dialup

Kui internet oli cool

Mäletad, kuidas dial-up-modemi käimatõmbamine kõlas? Mina mäletan hästi, sest tuletan seda vähemalt korra kuus meelde. Lähen siia ja muudkui kuulan. Modem sisiseb ja kägiseb, uriseb ja ragiseb, ning jääb ühel hetkel vait.

Loe edasi


online-sobrad

Sõbrad peopesal

"Sul koduigatsust ei tule vä?” küsis sõber paar päeva tagasi. „Mina küll ei suudaks kuude kaupa Eestist eemal olla. Ma kunagi reisisin kolmeks nädalaks Taisse ja juba esimese lõpus tahtsin koju tagasi.”

Loe edasi

rongisoit

Igaüks häkib teisi iseenda rikutuse piires

Ei ole paremat kohta töö tegemiseks kui rong. Neidki ridu taon oma läptopi Tallinn‒Tartu rongis ja ma pole ainus. Kogu vagun on täis inimesi, kes need kaks tundi, mil nad rööpaid pidi ülikoolilinna suunas loksuvad, lahtitehtud kaantega arvuteid jõllitavad.

Loe edasi

windows

Windows on nagu Anne Veski

Veel hiljuti oli nii, et kui ma Sulle Macis kirjutatud tekstifaili saatsin, ei pruukinud see Sinu Windowsis avaneda. Apple oli peamiselt kunstnike ja muude veidrike poolt jumaldatud nišibränd, mille tooteid oli küll cool, kuid kasutu omada. Windows valitses maailma ning teistel polnud vähimatki võimalust.

Loe edasi


pixelbook

Maailma parim hübriidarvuti: Google Pixelbook

Kaasaegsed arvutid on nagu Albikära Ants. Tead, kes see oli? Albikära Ants oli mees, kes pojaga laadalt hobuse ostis ja koju hakkas minema. Kuna neil oli kahepeale üks hobune, otsustati kordamööda tolle seljas sõita.

Loe edasi

virtuaalabilised

Minust on saanud neljanaisepidaja

Mõned aastad tagasi teatas üks eesti ajakirjanik avalikult, et Jeesus Kristus on tema pereliige. Irvhambad pistsid seepeale laginal naerma ning ilkumist jätkus terveks nädalaks. Mis sest, et igal inimesel on õigus oma pereliikmeid ise valida ning kui Jeesus Kristus peaks nende hulka kuuluma, siis täpselt nii ongi.

Loe edasi

e-valimised

Kas sina usud e-valimisi?

„Kui valimistest midagi sõltuks, poleks need lubatud,” ütles kunagi üks tark inimene. „Vabad valimised on demokraatia alus,” ütles teine.

Loe edasi


oigekiri

Kinnitage turvavööd ning valmistuge katastroofiks

Kui Sa inglise keelest aru saad, võib järgmine lause Sulle nalja teha: Any persons (except players) caught collecting golf balls on this course will be prosecuted and have their balls removed.

Loe edasi

telefoniumbrised

Miks me oma telefonile kondoomi ostame?

Mobiiltelefoni puhul kehtib üks reegel: see kukub varem või hiljem maha. Ketta ning spiraaljuhtmega telefonid olid ses mõttes mõnevõrra kasutajasõbralikumad. Need püsisid kenasti oma kohal ja kui sattusidki taburetilt põrandale kukkuma, polnud see maailmalõpp.

Loe edasi

gadgetid

Alanud aasta (seni) idiootseimad gadget’id

Maailma suurim elektroonikamess CES on selleks aastaks küll ammu läbi, ent see ei tähenda, et poleks enam vajadust seal esitletud gadget’itest rääkida. Vastupidi – mõned Las Vegases ilmarahva ette toodud vidinad olid piisavalt hullud, et nende üle jätkuvalt ilkuda.

Loe edasi


google

Kuidas ma Google’it petsin

Ongi tuksis. Napid kaks nädalat ning mu suurim uusaastalubadus on murtud.

Loe edasi

google

Kui riigid kokku kukuvad

Tuttav käis hiljuti kõrgetasemelisel küberturva ümarlaual. Inimesed istusid ringis ja ringe oli kaks: ühes paiknesid riikide, teises suurte tehnoloogiafirmade esindajad. Riigid istusid sisemises ehk olulisemas ning Google ja teised välises ehk nõuandvas ringis.

Loe edasi

2019

Head uut (analoog)aastat!

Aasta algused ja lõpud on parim aeg kahe tänamatuima tööga tegelemiseks. Esimene on ennustamine ning teine tagasivaatamine.

Loe edasi


sotsiaalmeediast-lahkumine

10 põhjust sotsiaalmeediast lahkumiseks

Kirjutasin aastakese eest, kuidas virtuaalset enesetappu sooritada: sotsiaalmeedia kontod tuleb kinni panna, Google’i otsingute ajalugu hävitada ja oma andmed niinimetatud daatamaaklerite lehtedelt kustutada.

Loe edasi

tulevikurobotid

Keegi võtab Su töö kohe ära. Kes?

Otsustasin kord ühes New Yorgi restoranis jootraha andmata jätta ning oleksin selle eest napilt peksa saanud. Ameerikas on tip teatavasti kohustuslik, sa pead vähemalt 15% jootraha jätma, viisakas oleks isegi 20%, kuigi 25% mõjuks veelgi väärikamalt.

Loe edasi

messengeri-kokkulepped

Kuidas seksimist (mitte) kokku leppida

Tänapäeval lepitakse kõike kokku Messengeris. Isegi seksimist. Need ajad, mil armunud noorpaarid kaminatule valguses esimest voodisseminekut arutasid, on antiikajalugu. Nüüd toimub ka see püha vestlus sõnumite äpis.

Loe edasi


muugimehed

Nigeeria kuningas Kristiine keskuses? Peaaegu

Milline näeks spämmikiri välja siis, kui ta oleks inimene? Täpselt nagu Sina: kena, aruka silmavaatega, enda eest hoolitsev. Kust ma seda võtan? Sest ma olen teda oma silmaga näinud. Sina oled kah.

Loe edasi

facebooki-toode

Sa oled Facebooki toode

Mis asi on Facebook? Parima vastuse andis sellele pealtnäha lihtsale küsimusele Daniel Vaarik: „Facebook on ühe ettevõtte koduleht.” Ja mis on selle ettevõtte ärimudel?

Loe edasi

nutijoove

Nutijoome poole vähem!

On üks nipp, millega õnnestub iga alkohoolik kaineks ehmatada. Kui kõik ülejäänud trikid – viinapudeli ärapeitmine, ampull, joodiku süütundele rõhumine jne – läbi kukuvad, tuleb appi võtta viimne võimalus: video!

Loe edasi


robot

Rääkisin robotiga seksist

President käskis robotiga seksist rääkida. Minu jaoks on presidendi käsk nagu seadus. Jätad täitmata, panevad veel vangi! Ei nad muidugi pane, aga ikkagi – kui Kadriorust tuleb juhis robotitega urupunni tegemisest kõneleda, leian roboti ja kõnelen.

Loe edasi

vihakirjad

Need vanad vihakirjad

Keda kotib, mida sa 15 aastat tagasi kellegi kohta Rate’is või Orkutis kirjutasid, eks? Vale. Vägagi kotib. Näiteks sinu võimalikku tööandjat. Või vihavaenlast.

Loe edasi

ipad

Kes vajab iPadi?

„Tahvelarvutid on ammu surnud, kas sa siis ei tea?” küsis Urmas ja pani toru hargile, justkui oleksin teda rängalt solvanud.

Loe edasi


iphone-xr

Tänapäeval maksab odav telefon 750 kulli!

Tuttav ärimees rääkis, kuidas kõigis maailma restoranides – Eesti omad kaasa arvatud – inimeste valvsust uinutatakse. Oled ju märganud, et kõigis menüüdes on vähemalt üks roog, mis kõigist ülejäänutest palju kallim on?

Loe edasi

uber

Miks sa autosse ropsisid? Ma ju ei ropsinud. Ropsisid küll!

Sinu süütu Uberi-sõit lennujaamast Mustamäele võib varsti üle 100 euro maksta. Ameerikas levib „okse pettuse” nime all tuntud skeem ja nagu kõik „head” välismaa asjad, jõuab seegi ilmselt varsti Eestisse.

Loe edasi

fouldering

Loll saab Gmailiski peksa

Mille poolest erineb naise petmine riigireetmisest? Esimese puhul aitab foldering, teise puhul mitte.

Loe edasi


telefon autoroolis

On Sul nutitelefon ja auto? Siis loe see kohe läbi!

Ma vajutasin piduripedaali, aga oli hilja. Ta jäi mu Toyota esirataste alla ja kui masina kõhu alt kostuvat mütsatust uskuda, ei lennanud ta masinast eemale, nagu mõnikord kokkupõrke käigus juhtub, vaid jäi selle alla. Suure tõenäosusega oli ta surnud.

Loe edasi

Maps

Uued Eesti kohanimed: Idioodivere ja Hipsterihoone

Kuidas Sulle meeldiks ühel hommikul avastada, et ei ela mitte Mustamäel, vaid Tõprakünkal? Või et nunnu puumaja, mille Sa Tartusse ostsid, paikneb Seljankacity’s, mitte Supilinnas?

Loe edasi

Apple pood

Apple'i poed on nagu veneaegsed restoranid

Lõpuks õnnestus mul läbida rituaal, millest varem vaid kuulnud olin: tuliuute Apple’i toodete ostmiseks järjekorras seismine! Kusjuures järjekorda ei olnudki.

Loe edasi


TV

The Revolution Will Be Televised, sõna otseses mõttes

Ei ole see Eesti nii moodne midagi, kui me pahatihti usume. Jah, meil on e-residentsus ja naispresident, isetäituvad maksudeklaratsioonid ja maailma lahedaim lennujaam, aga kus on meie „House of Cards”, „Narcos”, „Sneaky Pete” ja „The Marvelous Mrs. Maisel”?

Loe edasi

iPhone Xs Max Xr

Apple näitas uut kraami

Ennemuistsel ajal, nii umbes 1980ndatel, olid Apple’i tooteesitlused kultuurisündmuse mõõtu. Natuke hiljem, nii umbes paarkümmend aastat tagasi, tekitasid nad vähemalt elevust, sest esitletavate gadgetite koha ringles äärmisel juhul mõni kõlakas, kuid ei midagi enamat.

Loe edasi

raudlaps

Armas laps, ära ole loll!

Armas koolijüts! Kui arvad, et vanemad Sulle koolimineku puhul uue telefoni heast südamest ostsid, siis arva uuesti. Loomulikult armastavad nad Sind isegi siis, kui Sa raevuhoos pinginaabri teise korruse aknast välja viskad.

Loe edasi


Apple Watch

Ritari Ässä mai ääss

Soome keel on üks veidramaid nähtusi maailmas. Mingil põhjusel nimetavad meie põhjanaabrid tuntud kaubamärke, kirjandustegelasi ja teleseriaale „omal” moel…

Loe edasi

nett

Mis on ühist telefonil ja maohaavadel?

Ma ärkasin kõrvulukustava röökimise peale. Minu ees, külili kanderaamil, oli umbes viiekümnene mehemürakas. Tema suust voolas ojadena verd…

Loe edasi

Homepod

Apple tungis minu koju. Jälle!

Kui Apple’i nutikõlar HomePod veebruaris müügile tuli, käisin seda Apple Store’is näppimas. Testisin, sõitsin koju ja kirjutasin HomePodist hävitava arvustuse. Nüüd ostsin ta ära.

Loe edasi


Instaselfie

Pole kurvemat kohta kui Instagram

Tegin endast täna umbes kolmekümne seitsmenda selfi. Ma viibin loodusparkidest tiines Utah’s ja siin on tõesti ilus.

Loe edasi

lendav suss

Tagurdavatest sussidest isetäituvate viinapudeliteni

Loll on see, kes tänapäeval ulmefilmi vaadates imestusest käsi kokku lööb ja hüüab: „Seda aega nüüd küll kunagi ei tule!” Tuleb-tuleb, kus ta pääseb.

Loe edasi

vikatimees

Surma kuupäeva küsi robotitelt

Ameerikas kaevanud üks mees oma arsti kohtusse, kuna elas kauem, kui arst oli ennustanud.

Loe edasi


puhkus enne Google Mapsi

Kuidas puhati enne Google Mapsi?

Ma tegin midagi radikaalset. Suvi justkui käes ja millal siis veel end pisut lõdvemaks lasta ning – oh seda katkematut rõõmu – tõelise eestlase kombel veidi „puhata”. Kuid mitte see polnud radikaalne.

Loe edasi

kiirlaadimine

Kuidas pildistada UFOt, kui aku on tühi

Kõige tähtsamad asjad sinu elus juhtuvad siis, kui mobiili aku on just tühjaks saanud.

Loe edasi

deepfake

Oma silm pole kuningas, vaid narr

Klassivend püüdis mind omal ajal veenda, et jumalat ei ole olemas.

Loe edasi


soidujagamine

Võtke temalt see kuradi äpp ära!

Mul oli nii õudne, et oleksin napilt püksid täis lasknud. See juhtus eelmisel nädalal, kuid omal moel olen siiani šokis.

Loe edasi

jalgimisuhiskond

Kui tahad oma elu tuksi keerata, kasuta pangakaarti ja osta nutikõlar!

Kui pank laenu ei anna, siis ära muretse – sa pole üksi. Mulle on kah mitu korda ära öeldud ja asi pole niivõrd keeldumises endas, kuivõrd põhjustes, millele tuginedes finantsasutused nii sinu kui ka minu paariaks kuulutavad.

Loe edasi

mobiiltelefoni-kaamera

Seebikarpide surm

Parim fotokas pidavat olema see, mis sul kaasas on. Kes iganes selle mobiiltelefonide turundamiseks mõeldud lause esimesena sõnastas, väärib 21. sajandi suurima geeniuse nime.

Loe edasi


vahetuskuu

Mai on soki-, rahva-, kliima- ja iseenda vahetuskuu

Vaheta naine välja. Või mees. Jumala pärast, ela nii, nagu üks moodne inimene peab elama. Sest mille muu kui kaasaegse inimese tegevusjuhisena on võimalik seletada kõikvõimalikke “vahetus”-kampaaniaid? Neid on meeletult: teleka vahetuse kuu, pangavahetuse kuu, autovahetuse kuu ja nii edasi.

Loe edasi

Cambride analytica

Maailma lõppu pole vaja oodata, sest see on juba käes

Mind on privaatsusehullud alati naerma ajanud. Kui president Ilves läpaka kaamera kinni teipis ja sellest meedias valjuhäälselt rääkis, tundus see tüüpilise nerd’i jauramisena.

Loe edasi

Telefoni mälu on täis

Su telefon on alkohoolik

Ma jõin noore mehena palju. Kohe nii palju, et enne järele ei jätnud, kui pilt eest ära läks. Isegi peale pildi äraminekut suutsin endasse veel natuke viina litsuda, et siis kokku kukkuda ja hommikul edasi juua.

Loe edasi


Amazon Alexa

Ahneim varas on see, kelle sa ise tuppa kutsud

Käi kuradile, tehnoloogia! Vanasti oli nii, et kui 4-aastane laps midagi tahtis, pidi ta oma vanemate käest küsima. Ma himustasin poisikesena Školnikut ja käsin kaks aastat isal sabas, enne kui ta käega lõi ning jalgratta ära ostis.

Loe edasi

telefon wc-s

WC-pott ja telefon, kes neid suudaks lahuta!

Kui pilgud suudaksid tappa, oleksin ma surnud. Ma vedeleksin hämaras morgis, eurone münt kummagi silma peal, ning Priit Kuusk teataks „Aktuaalse kaamera” lõpus, et Mihkel Raud on oma maise teekonna lõpetanud. Õnneks suudavad pilgud parimal juhul jahmatada.

Loe edasi

wonderbible

Sajandi diil, helista kohe!

Tehnoloogia on nii iseenesest mõistetav, et tihti läheb meelest, kui paljude inimeste jaoks tulevad mitmed täiesti tavalised asjad täieliku uudisena.

Loe edasi


klienditeenindus

Klienditeenindajad looduskaitse alla!

Kui sa järgmine kord sabas passides ära ei suuda vihastada, miks kassamutt nii aeglaselt kohmitseb, pane end korraks tema olukorda. Mina panin, sõna otseses mõttes.

Loe edasi

facebook

Facebookis pole mõtet naisi lantida

Orkutit mäletad? Veel hiljuti käisid kõige šefimad tüübid just seal naisi lantimas, mis sest, et kõigest virtuaalselt. Või oled sa äkki liiga noor, et Orkutist midagi teada?

Loe edasi

iphone

Veekindel vä?

Farss ühes pildis. Tegelased: Mihkel Raud, Robert, Tuuli. Koht: kohvik Tallinnas.

Loe edasi


spamm

Kuidas spämmist lõbus meelelahutus teha?

Spämm on räigelt tüütu. Mis sest, et näiteks Gmail on rämpsu sorteerimisel hämmastavalt võimekaks muutunud ning Rwanda politsei kirjad maanduvad reeglina seal, kus on nende koht: prügikastis.

Loe edasi

nuputelefonid

Nuputelefon on nupumehe telefon!

Kuidas seletada nuputelefonide comeback’i, alates tuhast tõusnud Nokia 3310st ja lõpetades kõikvõimalike Dorode ja Alcatelidega?

Loe edasi

animojid

Kes ütles, et kakajunn laulda ei oska?

Soomes ei tohi alkoholi tarvitada purju jäämise eesmärgil. Seetõttu tulebki soomlastel viina joomisel mõni muu eesmärk seada. Näiteks “karaoke oskuste parandamine”.

Loe edasi


kaabel

Kaablilõikamine 21. sajandi moodi

See polnudki nii ammu, kui eesti ettevõtjad üksteisel nugadega kõri läbi lõikasid. Oo jaa – need kurikuulsad 90ndad.

Loe edasi

homepod

Mõista-mõista, mis see on: aeglane kui tigu, kallis nagu 400 leivapätsi?

Ma pole ammu niimoodi kartnud. Chicagos oli vaikne laupäeva pärastlõuna ja ma hakkasin Apple Store’i sõitma. Karta polnud tegelikult midagi. Ent hirmu vastu ei saa, olgu selleks põhjusi nii vähe kui tahes.

Loe edasi

telefoni ümbris

Mu eit on täielik püss. Kahju, et sa seda ei näe.

Ma ütlen kohe midagi väga seksistlikku ja poliitiliselt ebakorrektset, nii et kui Sulle keskealise valge mehe lollid naljad närvidele käivad, pane arvuti kohe kinni.

Loe edasi


anna

Anna igatseb mind, aga ma ei tunne Annat

Ma olen vana ja kole mees. Ometi löövad noored tüdrukud mulle miskipärast külge. Või noh, tegelikult ei löö, kuid viimasel ajal olen ma saanud meile preilidelt, kes väidavad end minust puudust tundvat.

Loe edasi

SMS

Kui üks sms maksab 100 eurot

Mõnikord on mul tunne, et liiv hakkab tasapisi tagumikust välja pudisema. Ma olen küll alles 48-aastane, ent paljustki lootusetult maha jäänud.

Loe edasi

das-keyboard

Klaviatuur nagu traktor

Juba mõnda aega kirjutan ma omi mõtteid - käesolevaid kaasa arvatud - uuel klaviatuuril! Kes ei mõista seost mõtete ning klaviatuuri kvaliteedi vahel, pole ilmselt kunagi arvutiga töötanud.

Loe edasi


YoutubeKids

Maailm, kus Hunt Kriimsilm seksib Lottega

Mida sa teed, kui oma 4-aastase tütre pornofilmi vaatamas avastad? Paned filmi kinni ja seletad kannatlikult, et taolise kraami jõllitamist tuleb veel paarkümmend aastat oodata? Või toimid nagu mina paar nädalat tagasi?

Loe edasi

2017-leiutised

2017 vingeimad leiutised

Aasta lõpus tehakse kõikvõimalikke tagasivaateid ning juba kubisevadki maailma tehnoloogiaväljaanded “lõppeva aasta vingeimate gadgetite“ ülevaadetest.

Loe edasi

jouluselfie

4 nippi endlistressi vähendamiseks

Eesti inimese ellu on tekkinud uus mure. Too probleem röövib meelrahu ning on seda närvesöövam, et hädasid on eestlase elus niigi tohutult. Valitsuses istuvad vargad ja lollpead, päevavalgus õnnistab meid kõigest lühivisiitidega ning Lätis on asjad poole odavamad.

Loe edasi


gifid

10 aasta pärast suhtleme vaid röhitsedes

“Wtf?” kirjutasin ma noorele kolleegile vastu. See on kõige moodsam tähekombinatsioon, mille ma käigu pealt suutsin meelde tuletada. “Kõik ok,” tuli kiire vastus. Ahah. Liikuv pildike püstolit kabuuri asetavast Jacksonist tähendab siis seda, et kõik on okei.

Loe edasi

twitter-280

Järgmine rasvunud jänki – Twitter 280

Nüüd on see siis käes. Ma võin Twitterisse kaks korda pikemaid postitusi kirjutada. Ei mingit 140 tähemärgi piirangut, lõpuks ometi saan ma end inimesi moodi ehk tervelt 280 ühiku abil väljendada. Tehnoloogiline areng missugune! Ainult et…

Loe edasi

nutikahvel

Luristamise helisid summutav kahvel! Mida kuradit?

Inglismaal tegutseb ettevõte, kust on võimalik matustele leinajaid tellida. Kui su vanaemal polnud ainsatki sõpra, aga päris üksi ei taha kallist sugulast mulda sängitada, on sul võimalik professionaalsed leinajad rentida.

Loe edasi


airpods

Maailma parimad kõrvaklapid. Punkt.

Kurat, nagu nõukogude ajal! Apple’i juhtmevabad kõrvaklapid ehk AirPodid tulid turule juba kaks aastat tagasi, aga ole sa mees ja püüa neid poest osta, USAs vähemasti.

Loe edasi

ilma-laadijata

Elu ilma laadijateta on surm

Oled Sa näinud internetis kulutulena levinud pilti, millel üks auto massevakueerimise ajal vastassuunas sõidab? Irvhambad arvasid, et küllap oli tüüp telefonilaadija maha unustanud.

Loe edasi

kirjutamiseapp

Lõpuks ometi korralik kirjutamise äpp!

Halleluuja! Ma olen üle kahekümne aasta ideaalset kirjutamise äppi otsinud ning näib, et lõpuks leidnud.

Loe edasi


uuedappletelefonid

Apple, ma vihkan Sind!

Kuula nüüd, Apple! Kui ma lähipäevil infarkti peaksin saama, oled Sina selles süüdi! Täpselt nii, Tim Cook! Ma olin just oma paanikahäire kontrolli alla saanud, kuid siis tulid Sina ja rikkusid kõik ära.

Loe edasi

joulusoov

Jõulumees, sul kaks tonni on?

Kallis jõuluvana! Ma saan aru küll, et sügis pole õigupoolest veel alatagi jõudnud ja sulle kirjutamine on sündmustest ette ruttamine, aga ma nägin eile ühte reklaami ja ma lihtsalt pean sulle kohe praegu kirjutama.

Loe edasi

digitalsummit

Tulevik on analoog

“Tulevik on digitaalne,” teatas peaminister Jüri Ratas hiljuti Tallinnas toimunud Euroopa Liidu tippkohtumisel. Mis ta, vaene mees, muud saigi öelda. Inimesed olid ju kohale tulnud, Kultuurikatel ammu kinni pandud ning Tallinna liiklus päevadeks pea peale korraldatud.

Loe edasi


tehnojumalad

Tehnojumalate pealetung

Kui chili con carne maitsest on tähtsam see, millise ingelinvestori raha eest toit mulle drooniga koju lennutatakse, muutub chili con carne aja jooksul paratamatult kehvemaks.

Loe edasi

operaatorivahetus

Võrguvahetuse talumatud piinad

Mul on tulnud aegajalt mobiilioperaatorit vahetada. Enamasti hinna tõttu, sest iga kord, kui ma olen just lepingu sõlminud, hakkab keegi teine sama teenust poole odavamalt pakkuma.

Loe edasi

putin-bezos

Kes meid hävitab, Putin või Bezos?

Maailma rikkaim inimene on Vladimir Putin. Tõsi, mitteametilikult, sest ametlikult on Venemaa presidendi palk umbes 8000 eurot kuus ja seda on pea poole vähem, kui Eesti Energia omal ajal Sandor Liivele maksis.

Loe edasi


kool

Tagasi kooli ehk tapariistad minevikust

Kui ma 1976. aastal esimesse klassi läksin, oli Brežnev veel elus. Telefonid olid vähestel ning Netflixi ei mainitud veel ulmekirjanduseski. Ometi läksid lapsed kooli ka neil hirmsatel pimeduseaastatel. Peaaegu sama moodi, nagu lähevad lapsed kooli nüüd.

Loe edasi

spinner

Mu näppudel on uus sõber (ei, mitte see!)

Mida totakam asi, seda suurema tõenäosusega ta mulle meeldib. Oled Sa kunagi mullikile sõrmede vahel mudinud? Tead küll, see pisikeste padjakestega kile, mille sisse on hea ning turvaline purunemisohtlikke esemeid pakkida.

Loe edasi

ei facebookile

Kuidas sooritada virtuaalset enesetappu?

Ma olen end korra internetis “ära tapnud”. Mida vähem valitsused (ja muud pahalased) su kohta netist infot leiavad, seda parem. Eksju?

Loe edasi


sada aastat hiljem

Telefon on surnud, elagu telefon!

Oled sa mõelnud, milline su telefon saja aasta pärast välja näeb? Mina olen.

Loe edasi

armastus

Mis värvi on online armastus?

Hardi Volmer rääkis, et kui ta esimest korda LinkedIn’ilt e-maili sai, arvas ta esiotsa, et talle kirjutab keegi vene härra nimega Linkedin.

Loe edasi

virtuaalsed-pirukad

Päris pirukad või virtuaalsed nimetused?

Ühe mu ameeriklasest sõbratari Facebooki lehel käis hiljuti elav vestlus. Teemaks milline äpp kõige rohkem elada takistab.

Loe edasi


pane-telefon-ara

Pane see kuradi telefon käest!

“Ja see on tema enda laps, kelle eluga ta mängib,” ohkas taksojuht ja rääkis kogu ülejäänud tee, kuidas ta sarnaseid olukordi iga päev liikluses näeb. Mul hakkas korraga piinlik.

Loe edasi

applewatch

Keskealise mehe gadget number üks

Apple Watchi ja minu võitlus lõppes vältimatuga - Apple Watch võitis. Ma tegin kõik, et temast hoiduda. Ma veensin end, et mul pole teda vaja. Ei olegi. Aga ikkagi ...

Loe edasi

isesoitevauto

Ei mingeid isesõitvaid autosid!

10 aasta pärast saabub üheksa ejakulatsiooni kümnest iselenduvate spermatosoidide abiga. Mees ei pea midagi tegema, vedeleb lihtsalt voodis, loeb raamatut või sööb kartulikrõpse, ning pauhh: sealt ta tuleb.

Loe edasi


peeter-oja

"Ei" telefonidele WC-s! Peeter Oja ja nutitelefonid

Räägime Peeter Ojaga tehnoloogiast! Intervjueeriaks ei keegi muu kui Mihkel Raud isiklikult.

Loe edasi

raugad

Raugad nutimaailmas

Kuulsin hiljuti lugu koolitajast, kes ühes pensionäride päevakodus sotsiaalmeediast rääkis. Jõudnud jutt Instagramini.

Loe edasi

netiturvalisus

Ole netis turvaline: 9 lihtsat nippi New York Timesilt

Mu Instagrami konto varastati ära. Ma ei pannud kogu lugu ise tähelegi, sest käin sotsiaalmeedias võimalikult harva. Küll aga oli kahju sellest ikkagi.

Loe edasi


mangimine

Kas on midagi naeruväärsemat arvutimängijast?

Ma olen vanamoodne vanainimene. Asi poleks märkimist väärt, kui mu ümber lugematus koguses moodsaid vanainimesi ei tiirleks.

Loe edasi

elukool

Koolis õpituga pole midagi peale hakata?

Suurem osa tundides räägitust kaob su peast kiiremini kui mälestuspilt kaks pingrida eespool istunud ning neetult hästi lõhnanud klassiõest, kuigi seegi kipub aastatega ununema. Miks üldse õppida?

Loe edasi

confide

Turvalisim viis sextida ja Trumpi peale kituda

Kui vanasti nimetati teineteisele nilbete teadete saatmist "teineteisele nilbete teadete saatmiseks", siis tänapäeval on sellest saanud sexting.

Loe edasi


kitarr

Tark kidramees taskus

Kas virtuaalselt on võimalik kitarri õppida? Ilma õpetaja ja kalli kuutasuta? Üks äpp lubab seda igatahes teha.

Loe edasi

tehnika-ostmine

Küüslaugupurustaja vs küüslaugupurustaja

Kui küüslaugupurustaja on kolme tuhande inimese hinnangul 4,5 tärni vääriline, siis purustab ta küüslauku igal juhul paremini kui see, mille keskmine hinne on 4 ja mida on hinnanud kõigest tuhat inimest. Eksju?

Loe edasi

notifications

Piuks, tiidii ja öö-öö ehk moodsa maailma soundtrack

Sul on käsil tähtis töö ja saabub sõnum. Haarad telefoni ja veendud, et polnudki midagi. Keegi kirjutas "tsau, mis teed?". Justkui see teda huvitaks.

Loe edasi


fitbit

Lae ennast terveks ehk FitBit Charge 2

Ma kaalusin veel üsna hiljuti 107 kilo. Ühel juhtus Sääse trollipeatuses järgmine lugu: ootasin trolli, mu juurde tuli üks täiesti juhuslik laps, torkas oma sõrme vastu mu üüratut vatsa ning teatas kõigi trolli ootavate inimeste elevuseks: “Tita!”.

Loe edasi

Smart ID - Kolgata tee viib õnneni

Smart ID - Kolgata tee viib õnneni

Kui kõmu uuest identimisäpist ehk Smart IDst mu uudisvoogu jõudis, ei saanud ma esimese hooga aru, milleks mul seda vaja on. Mobiil ID mul juba on, milleks veel teine täpselt samasugune asi?

Loe edasi

Tuld näritud küüntele!

Tuld näritud küüntele!

Ma närin küüsi. Iga kord, kui kodusel diivanil heasse raamatusse kaevun, kukun mõõdutundetult küüsi närima.

Loe edasi


Minu lemmikmuss - kevad '17!

Minu lemmikmuss - kevad '17!

Deezer on üllataval kombel palju parem muusika "striimise" koht kui ma arvasin. Panin seal kokku ka enda kevadise playlisti, maailma kõige ebaoriginaalsema nimega "Kevad tuleb, kus ta pääseb!"

Loe edasi

Deitimisäpp vihkajatele!

Deitimisäpp vihkajatele!

Armastus võidab vihkamise? Võib-olla on see paberil ja kirjanduse tunnis nii. Tegelikus elus on kõik täpselt vastupidi, eriti virtuaalses elus. Siin on raev alati võidumees ning kes sülge ei pritsi, see luuserina langeb.

Loe edasi

emotikonid!

Kes emotikonide tähendust ei mäleta, elab tulevikuta

Mul on naisega korralik vanusevahe. 19 aastat, kui täpne olla. Ometi pole meil mingeid põlvkondadevahelisi arusaamatusi. Välja arvatud emotikonid.

Loe edasi


Parim uudisteäpp!

Parim uudisteäpp!

Ma olen uudistehull. Isegi siis, kui uudiseid ei ole, sebin ma närviliselt mööda interneedust ja otsin midagi, mis kas või natukenegi uudist meenutaks.

Loe edasi

Howdy, karvajalg! QQ4U!

Howdy, karvajalg! QQ4U!

Olid ajad, mil inimesed ootasid, et keegi neile e-kirja saadaks. Kui ma 90ndate esimeses pooles esimese e-posti aadressi kasutusele võtsin (mihkel@online.ee) ...

Loe edasi

Nutitervis

Viimane samm nutitervislikkuse suunas!

Nutitervise seeria kolmandas osas võtavad Mihkel ja Mati kokku, kuidas terveks jääda!

Loe edasi


Musically

Sina oled superstaar

Magamistoa Taylor Swift või uue aasta Beyonce. Lip-syncimine pole kunagi varem olnud nii lihtne! Vaata videot!

Loe edasi

Twitter

Twitter on tuumanupp Su peos

Mis juhtub, kui lasta hullul vaba maailma presidendiks kandideerida? Ta osutub valituks.

Loe edasi

Nutitervis

Video: ära ole küürakas!

Räägime nutitervisest! Mihkel Raual külas Tartu Ülikooli füsioterapeut Mati Arend.

Loe edasi


Müravaba

Müravaba maailm

Igal lapsevanemal on see õõvastav mõte vähemalt korra peast läbi käinud. Me pole valmis seda tunnistama, me kardame toda mõtet nagu surma. Ainuüksi sellest mõtlemine teeb meist koletise.

Loe edasi

Nutikael

Video: mis on nutikael?

21. sajandi terviseprobleemid on järjest enam seotud kõigega, mille ees käib liide nuti-.

Loe edasi

ces

Video: CES 2017 wrap-up!

Konverents on läbi. Kolm päeva kestnud möll on nüüd nähtav ka videopildis.

Loe edasi


ces

CES 2017 - 3. päev

Kolmas päev hakkab tundma andma. 48 tundi maailma tipptehnoloogia keskel on esimesi tundemärke avaldamas - ma ärkan kõledas hotellitoas, hõõrun silmi ja teatan valju häälega: “Alexa, wash my teeth”.

Loe edasi

ces

CES 2017 - 2. päev

Tellin Uberi ja palun end Las Vegas Boulevardile viia. Linna peatänav on peaaegu tühi. Peaaegu, sest kohe, kui ma autost väljun, läheneb paks mehhiklane koos veel paksema naisega.

Loe edasi

ces

CES 2017 - 1. päev

Ma polnud kunagi varem virtuaalse reaalsusega kokku puutunud. Kätega vehkivad ja imelike prillidega kõurikud on mind alati naerma ajanud. CESil viisid aga jalad mu iseenesest Naughty America nimelise ettevõtte boksi.

Loe edasi


Runpee

Filmisõbra pissiäpp

Ma olen 47-aastane ja kuigi ma end hinges verinooreks pean, on niinimetatud ealised iseärasused mind viimasel ajal kimbutama hakanud. Ma ärkan vara, täna ärkasin näiteks kell 2.45 ja magama enam ei jäänud.

Loe edasi

Baby monitor

Video: taskukohane beebimonitor!

Lapse või kodulooma järelvalve pole kunagi varem olnud nii mugav, lihtne ja odav. Vaata videot!

Loe edasi

Elukaaslane

Minu uus elukaaslane

Mul pole kommet uute elukaaslastega ärbelda, elu24 ja Delfi teevad seda tavaliselt minu eest, aga tänane olukord nõuab erandit.

Loe edasi


Jõuluvana

Tšäti jõuluvanaga!

Mul on üks veider tuttav, kellel on paks rahakott ja mobiiltelefon. Selles poleks midagi imelikku, kui ta neid alati keset lauda ei asetaks, kui satun temaga kohvikus juttu ajama.

Loe edasi

hopper

Reisikorraldaja sinu taskus

Mõista-mõista, mis see on: jälgib miljardeid lennuhindu päevas ja ennustab parimat aega, millal oma lend ära bukkida. Nõid Nastja? Mkm. Jõulumees? Unista edasi. Jumal? Võib-olla tõesti, kuid siiski mitte päris.

Loe edasi

cat s60

Telefon nagu traktor

Cat S60 on telefon, mida on lihtne vihata. Temas on koos kõik see, mida üks endast natukenegi lugupidav telefonifänn taluda ei suuda. Mina olen endast liigagi tõsiselt lugupidav telefonifänn.

Loe edasi


ilma

Elu võimatusest ilma iPhone'ta

Nüüd see siis lõpuks juhtus. Mu iPhone 6 Plus pani pildi kotti ja rohkem ette ei võtnud. Restardi palju kui tahad, peamine ühenduslüli minu ja ülejäänud maailma vahel oli kadunud.

Loe edasi

scannable

Kõige tähtsam äpp väikeettevõtja elus

Elu olulisim raamat? Parim film, mida sa kunagi näinud oled? Koht, kuhu tahaksid kindlasti tagasi minna? Mul on tulnud sarnastele küsimustele mitukümmend aastat vastata.

Loe edasi

gadgetid

Me peame rääkima gadgeti'test

Järgnev lugu on tõestisündinud. Üheksakümnendate alguses tähistanud üks naine oma viiekümnendat sünnipäeva.

Loe edasi


ekiri

Saada mulle e-kiri!

Mul oli aastate eest isiklik stalker. Üks Saaremaal elav naine oli miskipärast otsustanud, et tema saatus on olla minu abikaasa.

Loe edasi

wolt

Wolt – esimene tõeliselt maitsev äpp

Tahad kehakaalus alla võtta? Selleks on sadu äppe. Tahad aga hoopis paksemaks minna? Ka siin tuleb nutitelefon appi.

Loe edasi

uduta

Ära uduta! (ehk Sony XZ arvustus)

Telefoniäri on korralikus tupikus. Põhimõtteliselt on nutitelefoni areng jõudnud oma loomulikku lõppu ja inimestele uute mudelite müümiseks tuleb igasugu vigureid välja mõelda.

Loe edasi