Kuigi iga uus nutitelefoni mudel on eelmisest veidi kiirem ja rohkemate kaameratega, siis tegelikult valivad eestlased omale uue seadme kummalisematel ja ka praktilisematel põhjustel.

23. novembril tähistatakse üle maailma Black Friday ehk musta reede ostupüha. Peamiselt teevad tehnikakaupadele parimaid pakkumisi internetikaubamajad ning allahindlusi kasutab ligi 200 miljonit inimest.

Ühtedel on hall argipäev, Teisel Must Reede! Käes on aasta suurim ostupüha ning plahvatuslikult soodsate hindadega telefonid nii ühtedele kui teistele on nüüd saadaval nii esindustes kui e-poes.

Tongast ja Nigeeriast tehtavate petukõnede laviin tabas Eestit nädalavahetusel ning Tele2 võrku on tänaseks tehtud vähemalt 20 tuhat kõnet 380 erinevalt telefoninumbrilt. Tele2 tegeleb jooksvalt petukõnesid tegevate numbrite blokeerimisega oma võrgus, kuid palub ka klientidel olla tähelepanelik.

Eestis võtab mobiilioperaatori vahetamine kuni 25 päeva, mis on üks aeglasemaid Euroopas. Tele2 juht Chris Robbins paljastab, et pikk üleminekuperiood teenib ainult mobiilioperaatorite ja mitte klientide huve.

Täna esines Tele2 Eesti võrgus kohati nii mobiil- kui ka andmesideteenustes tõrkeid. Tegemist oli andmesidevõrgu tuumikseadme probleemiga ning mõjutatud oli ligi 200 tugijaama.

Tele2 vabandab klientide ees tekkinud ebamugavuste pärast.

Septembris kasvas BRC Market Expertsi poolt läbi viidud mobiilituru uuringu kohaselt nutitelefoni keskmine müügihind 20 euro võrra. Hinnakasvu vedasid eelkõige uued Apple’i ja Samsungi tippmudelid.

Eelmisel aastal jõustusid Euroopa Liidu üleselt rändle-nagu-kodus (RLAH) eeskirjad, millest tulenevalt saavad inimesed tarbida Euroopa Liidus reisides ka mobiilset andmesidet koduriigi hinnaga. Siiski ei tohiks reisides kaotada valvsust, kuna on mitmeid teisi ohte, mille tõttu võib reisilt naastes oodata ees kopsakas sideteenuste arve.

Levimas on petuskeem, kus Tele2 logoga küsitlus lubab välja loosida iPade või kalleid telefone. Taolisi loose Tele2 ei korralda ning antud juhul on petturite eesmärk koguda eelkõige inimeste krediitkaardi andmeid ning pääseda ligi arvutile.

Palju õnne Raido Pilvele, kes võitis Huawei Bluetooth Speakeri.