Kuidas telefoni või muud interneti seadet seadistada välismaal interneti kasutamiseks?

Esimese asjana pead kontrollima, et Su paketil ei oleks roamingu piirangut. Välismaal interneti kasutamiseks ei tohi olla numbril roamingu ehk rändlusteenuse piirangut. Enamikel juhtudel seda piirangut ei ole, sest selle peab ise paluma klienditeeninduses peale panna.

Kui siiski kahtlustad, et Sul võib piirang peal olla, siis seda tasub kontrollida iseteenindusest minu.tele2.ee aktiivsete teenuste alt..

roamingu piirang

Lisaks on oluline kontrollida oma seadme settinguid, sest tavaliselt on algseadistuses internetikasutus rändluses keelatud. Seadistused on igas telefonis ja seadmes erinevad, selle jaoks tuleb telefoni menüüga tutvuda. Eesti keeles on tavaliselt kasutatud väljendit "Andmesiderändlus" ning inglise keeles "Data roaming".

Kui palju maksab interneti kasutamine Euroopa Liidus?

Väga paljudel Tele2 pakettidel on interneti kasutamine Euroopa Liidus hinna sees! Et selles kindel olla, peaksid kindlasti kontrollima oma isikliku paketi tingimusi.

Seda saad teha iseteeninduses minu.tele2.ee.

Paketi info Tele2 iseteeninduses

Ka piiratud kasutaja näeb oma paketti ja tingimusi

Paketi tingimused Tele2 iseteeninduses

Kui Sul pole Euroopa Liidus interneti kasutamine hinna sees või internet saab Sul välismaal olles otsa, siis pole samuti midagi karta: EL-s on interneti datahinnad ülisoodsad. Euroopa Liidus on ühe MB (megabaidi) hinnaks 0.007 EUR, see teeb ühe GB (gigabaidi) hinnaks 7.17 €.

Kas väljaspool Euroopa Liitu on võimalik saada andmesideteenust taskukohase hinnaga?

Pakume erinevates riikides rändluse andmesidepakette, millega saad tutvuda SIIN.

Kui palju maksab interneti kasutamine mujal maailmas?

Internet kasutamise eest mujal maailmas reisides maksad täpselt nii palju, kui Sa seal internetti kasutad! Interneti MB(megabaidi) hinnad leiad SIIT (peatükist "Hinnakiri, kui viibid välismaal").