Kuidas olla kindel, et saan välismaal helistada?

Välismaal helistamiseks ei tohi olla numbril roamingu ehk rändlusteenuse piirangut. Enamikel juhtudel seda piirangut ei ole, sest selle peab ise paluma klienditeeninduses peale panna. Kui siiski kahtlustad, et Sul võib piirang peal olla, siis seda tasub kontrollida iseteenindusest minu.tele2.ee aktiivsete teenuste alt.

Roamingu piirang

Kui roamingu piirangut peal ei ole, kuid soovid seda tellida, siis seda saab teha samast kohast.

Mida teha, kui telefon ei leia välismaal levi (telefon ei ühenda võrku)?

Esimesena tasub uurida, kas Sul on roaming lubatud. Loe selle kohta lähemalt ülevalt poolt. 
Kui oled kindel, et Sul on roaming avatud, siis võib olla probleeme võrku ühendamisega. Tavapäraselt on mobiilides võrgu valik välismaal seadistatud automaatse peale ning leiab üles tugevaima leviga operaatori. Kui telefon automaatse võrgu valikuga võrku ei leia (ehk levi pole üldse), siis tasub telefon ümber lülitada käsitsi võrgu otsingule. Võrgu valik on tavaliselt leitav telefoni "Seaded" menüüst mobiilsidevõrkude seadistuse all.
Sealt avaneb võrkude nimekiri, millest vali esimene võimalik. Võib juhtuda, et võrgu valikut on vaja teha mitu korda, enne kui võrk leitakse. Võib ka juhtuda, et võrgu peal on keelumärk, sel juhul soovitame võrgu tähisel vajutada mitu korda, kuni lõpuks võrku ühendumine õnnestub. Võrgu otsing võib aega võtta kuni 5 minutit, toimingut ei tasu selle aja jooksul katkestada.


Lisaks tasub kontrollida, kas telefonil on roamingu piirang peal. Iga telefon on erinev, kuid tüüpiliselt leiab selle võimaluse “Seaded” või “Settings” menüüst. Telefonide tavaseadetes on enamasti kõnesideks rändlusteenus lubatud, kuid interneti jaoks mitte, seega interneti kasutamiseks peaks selle spetsiaalselt sisse lülitama.

Vaata roamingu piirangut iseteenindusest.

Kui palju maksab välismaal helistamine?

Välismaal helistamise maksumus sõltub suuresti riigist, kuhu reisid. Enamike Tele2 pakettidega on Euroopa Liidus reisides võimalik helistada ja internetti kasutada sama hinnaga nagu Eestis, kuid seda on vaja kontrollida oma isikliku paketi tingimustest. Juhendi, kuidas vaadata paketi tingimusi, leiad SIIT.

Kui reisid väljaspool Euroopa Liitu või tahad uurida Euroopa Liidu hindade kohta, kui paketimaht on täitunud, siis leiad hinnad sellest tabelist.

 

-          Euroopa Liidus ja Euroopa majanduspiirkonnas arvestatakse ja maksustatakse kõnede kestust sekundipõhiselt;

-          Euroopa Liidus ja Euroopa majanduspiirkonnas on minimaalse väljuva kõne kestus 30 sekundit;

-          Euroopa Liidust ja Euroopa majanduspiirkonnast väljaspool arvestatakse ja maksustatakse kõnede kestust minutipõhiselt;

-          Euroopa majanduspiirkonnast väljaspool võib roaming-operaator maksustada ka kutsungi tooni.