Telefoni kasutamine välismaal

Helistamine välismaal olles

Kuidas olla kindel, et saan välismaal helistada?

Välismaal helistamiseks ei tohi olla numbril roamingu ehk rändlusteenuse piirangut. Enamikel inimestel seda piirangut ei ole, sest selle peab ise paluma klienditeeninduses peale panna. Kui siiski kahtlustad, et Sul võib see piirang peal olla, siis seda tasub kontrollida iseteenindusest minu.tele2.ee aktiivsete teenuste alt.


Kui roamingu piirangut peal ei ole, kuid soovid seda tellida, siis seda saab teha samast kohast.


Lisaks tasub kontrollida, kas telefonil on roamingu piirang peal. Iga telefon on erinev, kuid tüüpiliselt leiab selle võimaluse “Seaded” või “Settings” menüüst. Telefonide tavaseadetes on enamasti kõnesideks rändlusteenus lubatud, kuid interneti jaoks mitte, seega interneti kasutamiseks peaks selle spetsiaalselt sisse lülitama.

Vaata roamingu piirangut iseteenindusest.

Mida teha, kui telefon ei leia välismaal levi (telefon ei ühenda võrku)?

Esimesena tasub uurida, kas Sul on roaming lubatud. Loe selle kohta lähemalt ülevalt poolt.
Kui oled kindel, et Sul on roaming avatud, siis võib olla probleeme võrku ühendamisega. Tavapäraselt on mobiilides võrgu valik välismaal seadistatud automaatse peale ning leiab üles tugevaima leviga operaatori. Kui telefon automaatse võrgu valikuga võrku ei leia (ehk levi pole üldse), siis tasub telefon ümber lülitada käsitsi võrgu otsingule. Võrgu valik on tavaliselt leitav telefoni "Seaded" menüüst mobiilsidevõrkude seadistuse all.
Sealt avaneb võrkude nimekiri, millest vali esimene võimalik. Võib juhtuda, et võrgu valikut on vaja teha mitu korda, enne kui võrk leitakse. Võib ka juhtuda, et võrgu peal on keelumärk, sel juhul soovitame võrgu tähisel vajutada mitu korda, kuni lõpuks võrku ühendumine õnnestub. Võrgu otsing võib aega võtta kuni 5 minutit, toimingut ei tasu selle aja jooksul katkestada.

Kui palju maksab välismaal helistamine?

Välismaal helistamise maksumus sõltub suuresti riigist, kuhu reisid. Enamike Tele2 pakettidega on Euroopa Liidus reisides võimalik helistada ja internetti kasutada sama hinnaga nagu Eestis, kuid seda on vaja kontrollida oma isikliku paketi tingimustest. Juhendi, kuidas vaadata paketi tingimusi, leiad SIIT.

Kui reisid väljaspool Euroopa Liitu või tahad uurida Euroopa Liidu hindade kohta, kui paketimaht on täitunud, siis leiad hinnad sellest tabelist.

 

-          Euroopa Liidus ja Euroopa majanduspiirkonnas arvestatakse ja maksustatakse kõnede kestust sekundipõhiselt;

-          Euroopa Liidus ja Euroopa majanduspiirkonnas on minimaalse väljuva kõne kestus 30 sekundit;

-          Euroopa Liidust ja Euroopa majanduspiirkonnast väljaspool arvestatakse ja maksustatakse kõnede kestust minutipõhiselt;

-          Euroopa majanduspiirkonnast väljaspool võib roaming-operaator maksustada ka kutsungi tooni.

Interneti kasutamine välismaal

Kuidas telefoni seadistada välismaal interneti kasutamiseks?

Telefoni seadistamine välismaal interneti kasutamiseks on väga sarnane helistamise seadistamisega.

Esimese asjana pead kontrollima, et Su paketil ei oleks roamingu piirangut. Seda saad kontrollida iseteenindusest minu.tele2.ee nagu on juhendatud “Kuidas telefoni seadistada välismaal helistamiseks?” blokis.


Lisaks on oluline kontrollida oma telefoni seadeid, sest tavaliselt on telefonis endas internetikasutus rändluses keelatud. Seadistused on igas telefonis erinevad, selle jaoks tuleb telefoni menüüga tutvuda.

Kui palju maksab interneti kasutamine Euroopa Liidus?

Väga paljudel Tele2 pakettidel on interneti kasutamine Euroopa Liidus hinna sees! Et selles kindel olla, peaksid kindlasti kontrollima oma isikliku paketi tingimusi.

Seda saad teha iseteeninduses minu.tele2.ee.

Ka piiratud kasutaja näeb oma paketti ja tingimusi


Kui Sul pole Euroopa Liidus interneti kasutamine hinna sees või internet saab Sul välismaal olles otsa, siis pole samuti midagi karta: EL-s on interneti datahinnad ülisoodsad. Euroopa Liidus on ühe MB (megabaidi) hinnaks 0.007 EUR, see teeb ühe GB (gigabaidi) hinnaks 7.17 €.

Kui palju maksab interneti kasutamine USAs, Venemaal ja EL välistes Euroopa riikides?

Kuna nendes riikides on ühe MB hind päris kallis, oleme teinud interneti kasutamiseks välismaa paketid ja paketi tellides saad soodsamalt internettinetti kasutada.

Piirkond VENEMAA USA Šveits, Ukraina, Tai, Valgevene, Egiptus, Iisrael, Türgi
Maht 150MB  150MB 300MB
Tellimiskood RUS150 USA150  MB300
Kestvus 24h (1 päev) 24h (1 päev) 360h (15 päeva)
Hind 4,99 € 4,99 € 18,99 €
Maht 500MB 500MB  
Tellimiskood RUS500 USA500  
Kestvus 360h (15 päeva) 360h (15 päeva)  
Hind 12,99 € 12,99 €  
Maht 1GB 1GB  
Tellimiskood RUS1 USA1  
Kestvus 720h (30 päeva) 720h (30 päeva)  
Hind 18,99 € 18,99 €  

  • Andmesidepaketi tellimiseks saada SMS märgusõnaga lühinumbrile 9575.

  • Tellimise järel saad teenuse aktiveerumisest kinnitava SMS-i.

Kui palju maksab interneti kasutamine mujal maailmas?

Internet kasutamise eest mujal maailmas reisides maksad täpselt nii palju, kui Sa seal internetti kasutad! Interneti MB(megabaidi) hinnad leiad SIIT (peatükist "Hinnakiri, kui viibid välismaal").