Mis teenus on Mobiil-ID ja kui palju see maksab?

Mobiil-ID abil saad ennast identifitseerida, dokumente digiallkirjastada ja teha kõiki samu e-toiminguid, nagu saad teha ID-kaardiga, kuid enam ei ole Sul vaja ID-kaardi lugejat, sest oma paroolid saad sisestada telefoni.

Teenusega saab liituda Tele2 esindustes kehtiva ID-kaardi alusel.

Mobiil-ID kuutasu on 0,99 € ning on vajalik Mobiil-ID võimekusega SIM kaart. Kui Su praegune SIM kaart Mobiil-ID teenust ei toeta, siis teenusega liitumisel väljastatakse Sulle teenust toetav SIM kaart tasuta

Mobiil-ID sertifikaadid kehtivad 5 aastat. Sertifikaatide lõppemisel tuleb teenuse jätkuvaks kasutamiseks sõlmida uus leping Tele2 esinduses. Kui sa ei soovi Mobiil-ID lepingut jätkata siis tuleb lepingu lõpetamiseks pöörduda Tele2 esindusse.

Kui sul on kehtiv Mobiil-ID leping, rakendub teenuse kasutamise eest kuumakse 0.99€, ka juhul kui Sa igapäevaselt Mobiil-ID’d ei kasuta. Kui soovid teenusest ja kuumaksetest loobuda, siis pöördu lepingu lõpetamiseks lähimasse Tele2 esindusse.

Mobiil-ID teenust on võimalik jätkata juhul, kui sul on juba kehtiv Mobiil-ID leping. Mobiil-ID jätkamist saab rakendada SIM-kaardi vahetamisel või teisest võrgust üle tulemisel. Mobiil-ID jätkamisel kehtivad olemasolevad sertifikaadid kuni oma eluea lõpuni (sertifikaatide aktiveerimise hetkest 5 aastat).

Tele2 pakub mugavat võimalust Mobiil-ID lepingu jätkamise allkirjastamiseks internetis aadressil mobiil-id.tele2.ee

Kuidas toimida Mobiil-ID lepingu jätkamisel?

Juhul kui sul on kehtiv Mobiil-ID leping ning oled tulnud Tele2-te teise operaatori juurest või oled vahetanud oma praeguse SIM-kaardi uue vastu siis toimi nii:

1. Mine aadressile mobiil-id.tele2.ee

2. Kasuta enda identifitseerimiseks olemasolevat Mobiil-ID või ID-kaarti

3. Sisesta UUE Mobiil-ID SIM-kaardi triipkoodi 3 viimast numbrit

4. Allkirjasta lepingu jätkamine kasutades selleks hetkel kehtivat Mobiil-ID või ID-kaarti

Välismaal on Mobiil-ID kasutamine tasuline: iga Mobiil-ID toiming (isikutõendamine või digitaalallkirja andmine) maksab sama palju, kui paketipõhine välisriigist Eestisse SMSi saatmine. Vaata roaming hinnakirja kui viibid välismaal SIIT.

Mobiil-ID teenusest loobumiseks tuleb pöörduda Tele2 esindusse ja sõlmida lepingu lõpetamine.

 

Kuidas Mobiil-ID teenust kasutada?

Mobiil-ID on turvaline ja lihtne kasutada. Isiku tuvastamine ning digiallkirja andmine on kaitstud kõrge turvatehnoloogia ja vastavate PIN koodidega.

Teenuse kasutamiseks on vaja, et oleks sõlmitud Mobiil-ID leping ning olemas oleks Mobiil-ID SIM-kaart. Mobiil-ID SIM kaardil on lisaks tavapärastele sideteenuste PIN ja PUK koodidele kraabitava turvakihi all peidus turvakoodid Mobiil-ID teenuse kasutamiseks.

Mobiil-ID teenuse kasutamiseks sisesta e-teenusesse sisenemisel sõltuvalt e-teenuse pakkujast oma telefoninumber, isikukood või e-teenuse kasutajatunnus. Seejärel saadetakse su mobiiltelefonile digitaalse isikusamasuse kontrollimise päring.

Kontrolli, et e-teenuse sisenemise lehel kuvatav kontrollkood ja mobiiltelefonile ekraanile ilmuv kontrollkoodid oleksid samad. Seejärel sisesta isikusamasuse kontrollimiseks ettenähtud PIN kood (Mobiil-ID PIN1) ja oledki turvaliselt identifitseeritud ning võid alustada e-teenuse tarbimist.

Analoogiliselt toimub ka digitaalallkirjastamise protsess.

Lisainfot saad vaadata www.id.ee lehelt:

Kuidas Mobiil-ID PIN koode muuta?

Mobiil-ID PIN1 - vähemalt 4 kohaline kood digitaalse isikutuvastuse võimaluse aktiveerimiseks.

Mobiil-ID PIN2 - vähemalt 5 kohaline kood digitaalse allkirjastamise võimaluse aktiveerimiseks.

Mobiil-ID PUK - lukustunud PIN koodide lahtiblokeerimiseks kood, mis lukustub 3 vale sisestuse tagajärjel.


Mobiil-ID menüü tekib Sinu mobiiltelefoni Mobiil-ID SIM-kaardi asetamisel.

Mobiil-ID PIN-koode saad muuta Mobiil-ID menüü alajaotuses "Muuda koode". Lukustunud PIN-koode saad avada PUK-koodiga Mobiil-ID menüüst alajaotuses "Blokeeri lahti".

PUK koodi kolmekordsel järjestikul valesisestusel SIM kaardi Mobiil-ID funktsionaalsus blokeerub, mille järel tuleb pöörduda Tele2 poole uue Mobiil-ID SIM kaardi ja sertifikaatide saamiseks.


Kuidas Mobiil-ID sertifikaate aktiveerida?

Mobiil-ID sertifikaatide aktiveerimine

Teenuse aktiveerimiseks:

  1. Sisene ID-kaardiga Politsei-ja Piirivalveameti (PPA) veebipõhisesse taotluskeskkonda http://www.politsei.ee;

  2. esita elektrooniliselt Mobiil-ID sertifikaatide taotlus;

  3. digiallkirjasta taotlus ID-kaardiga.

Sinu mobiiltelefoni number ja ka kõikide teenuste senine kasutus jääb endiseks.