52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Nokia comeback? Ehk Nokia 7.2 arvustus
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Nokia on huvitav kala, sest nende “lipulaev” (mis “lipp ja laev”, telefon ju) maksab alla 600 euro. See on ligi 2,5 korda vähem kui Samsungi või iPhone kõige kõvemad liputajad. Nokia 7.2 sihib omakorda veelgi soodsamat, alla 300 euro segmenti. Kuidas ta sellega toime tuleb?

Põhjamaine välimus

Nokia 7.2

Nokia 7.2 puhul torkab esimese asjana silma minimalistlik skandinaavia disain, mis on tõesti hästi õnnestunud. Telefon istub mugavalt käes ja jätab kvaliteetsema ja kallima mulje kui ta tegelikult on. Kaalu poolest on ta keskmisena mõjuvad 180 grammi. Õnneks pole telefon libe.

Nokia 7.2

Esiküljelt vahib Sulle vastu 6,3-tolline IPS ekraan, mille ülaosa ehib väike kulmuke. Ääretult hea meel, et suurte kulmude aeg on Androidi maailmas ümber saanud. Ekraan ise on terav, heade vaatamisnurkadega ja piisavalt ere, et Eesti päikese käes temaga toimetada.

Ringkäiku jätkates leiame Nokia 7.2 juurest ka eraldiseisva Google Assistendi nupu, 3,5mm audiopordi ning tagakaamera all asuva sõrmejäljelugeja, mis töötab igati usaldusväärselt. See on hea, sest telefoni näotuvastus on törts aeglasevõitu.

Nokia 7.2

Keskpärane sisemus

Telefoni ilmselt suurimaks trumbiks saab pidada Android One süsteemi, mis tähendab, et erinevalt näiteks Sony Xperia 5-st ei ole Nokia oma telefoni üleliigsete äppidega üle koormanud. Lisaks saad öösel rahulikult magada, sest järgmiseks kolmeks aastaks on Nokia 7.2 telefonile tarkvara- ja turvauuendused Google poolt garanteeritud.

Murekortse tekitas võrdlemisi ootamatu koht. Telefon ei olnud testi ajal alati nii kiire, kui oodanuks. Siin tuleb näpuga näidata 4 GB vahemälu ja keskpärase Snapdragon 660 protsessori suunas. Igapäevase brausimisega tuli telefon hõlpsalt toime, aga kui 20 äppi korraga lahti teha ja mängima hakata, tuli juba rohkem mõttepause sisse.

Nokia 7.2

Hea uudisena on telefonil 64 GB sisemälu. Alla selle ei soovita ka väga telefone osta. Kellel tarvis, saab telefoni surata välise mälukaardi.

Aku poolest laadis Nokia ühe tunni jooksul 12% pealt 76% peale. Ehk Androidi maailmas keskmine tulemus. Laadimisest andis stiilselt märku helendav pauernupp. 3500 mAh akuga jõuad kenasti õhtusse, aga öötundideni telefon alati välja ei vedanud.

Nokia 7.2

Kaamerad

Telefoni tagaküljelt leiame kolm kaamerat: 8 MP ülilainurk (f/2.2), 48 MP tavakaamera (f/1.8) ja 5 MP sügavussensor. Karbist välja võttes teeb tavakaamera teeb 12 MP pilte ja 1080p videot. Seega kes soovib täie raua eest kaadreid, peab ise sätetest pildid 48 MP ja video 4K peale keerama. Esikaamera on 20 MP koos f/2.0 avasuurusega.

Nokia 7.2

Üldiselt sai piltidega rahule jääda. Hinna kohta sai kohati isegi üllatavalt ilusaid pilte. Valgustasakaal oli hea ning fotode värvid tõetruud. Samas tuli ette ka üllatavalt kehvasid piltide. Sisse suumides oli paari foto puhul selgelt näha, kuidas kaamera algoritm on kaugemal asuva inimese näo puhul teravuse põhja keeranud (this is bad!) Ülilainurkvõtete kvaliteet jättis samuti soovida, aga ööfotod oskasid jällegi kohati meeldivalt üllatada.

Kokkuvõttes keskpärase hinna kohta keskpärane kaamera, mis kannatab kõige enam just ebastabiilsuse all. Mõnikord on ta väga hea, mõnikord väga kehv. Näidisfotosid näed siit.

Varia

Kurvastusega pidin tõdema, et Nokia kõlarid polnud suurem asi, stereohelist oli asi ikka päris kaugel. Seega hea, et kõrvaklapiauk oli alles jäetud.

Nokia 7.2

Reisisellidele ja töölisrahvale on heaks uudiseks, et telefoni saad pista korraga kaks SIM-kaarti. Seega kui lähed reisile, saad teiseks SIM-kaardiks panna kohaliku internetikaardi, mis üldjuhul tuleb kokku odavam, kui kasutada rändlusnetti. Seda just Euroopa Liidust välja reisides.

Kokkuvõte

Viimane kord sain Nokia nutitelefoni testida kaks aastat tagasi, täpsemalt Nokia 5 näol. Ei saa öelda, et tol korral tulemuses ülemäära vaimustunud oleks. Kerime aga liivakella edasi ja Nokia 7.2 on juba päris tubli telefon.

Nokia 7.2

Tema tugevusteks on: käepärane ja stiilne disain, puhas Androidi kasutajaliides, ilus ja ere ekraan, eraldiseisev Google Assistendi nupp, tulevikus tagatud turvauuendused.

Miinuspoolele saab kanda keskpärased kõlarid, kaamera kõikuv kvaliteet ja üksikud põhjamaised mõttepausid raskemate tööde tegemisel.

Muus osas soliidne valik. Nagu alati, valik on Sinu. 

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.