52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Peaaegu täiuslik? Huawei Watch GT 2 nutikella arvustus
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Watch GT 2 on Huawei teine katsetus teha nutikella, mis töötaks hästi ka spordikellana ja mis suudaks suuresti Apple’le kuuluvas nutikellade turul endale kliente võita. Hoidsin varasemalt heaga nutikelladest eemale, aga kahenädalane aku vastupidavus oli liiga tugev müügislogan, et Watch GT 2 testimata jätta.

Unboxing ja välimus

Huawei Watch GT2

Avalik saladus, et hiinlastele meeldib põhimõte “copy with pride”. Seetõttu pole ime, et mõned Huawei tooted (nt P20 telefonid ja hiljuti testis olnud Freebuds 3 klapid) kipuvad jubedalt Apple’i toodangut meenutama. Watch GT 2 puhul siiski oma teed mindud ja see on hea. Karbist lahti riietamise kogemus on omapäraselt stiilne, nagu ka kell ise: minimalistlik, õhuke ja visuaalselt pigem klassikaline.

Välimuse tähtsust ei tasu alahinnata. Väga keeruline on igapäevaselt käe peal kanda kella, mis Sulle visuaalselt ei sümpatiseeri. Õnneks on Watch GT 2 juba kaugelt vaadates minu silmis ilus. Lisame sinna 1,2-tollise puutetundliku ja ereda AMOLED ekraani koos õrnalt üle äärte voolavate servadega ning algus tundub juba väga hea. Testitaval mudelil on must silikoonist rihm, mida soovi korral saab kergelt vahetada.

Huawei Watch GT2

Kellal on ainult kaks füüsilist nuppu, mõlemad asuvad paremal küljel. Ülemisega saad näha sisseehitatud äppe või tagasi koduekraanile minna ning alumisega saad aktiveerida mõne spordirežiimi või “enterit” vajutada. Nuppude vahel asub kõlar, mille abil saad otse kella pealt telefonikõnesid teha (nagu Knight Rideris!) või muusikat kuulata. Mikrofoniauk asub vasakul pool. Ekraani peal üles viipamine näitab Sulle teavitusi ja alla viipamine viib Sind kiirseadistuste juurde.

Huawei Watch GT2

Ühenduvus, tarkvara, riistvara

Esimene asi, mis uue kellaga teha, on ta Huawei Healthi äpiga (Android, iOS) ära siduda. Miks? Sest kahjuks pole kellal ei WiFi ega NFC tuge. Esimesel juhul saaks teda ka telefonist rohkem iseseisvalt kasutada, näiteks muusika alla laadimiseks või uuenduste tegemiseks. Teisel juhul saaks temaga tulevikus ehk ka makseid teha.

Juhul kui Sul pole Huawei telefon, siis pead Healthi äpi töötamiseks alla laadima ka Huawei Mobile Services äpi, mis käitub sisuliselt Healthi selgroona. Juhtumisi oli mul parasjagu testis Samsungi telefon ja seetõttu põrkasin esimese murepoja otsa. Nimelt äpipoest leitud Mobile Services äpp ei soovinud Samsungiga koos töötada ja iga jumala kord jooksis ta endaga kokku, mistõttu Healthi äppi polnud võimalik lahti teha.

Huawei Watch GT2

Mure lahendamiseks tõttas appi Google, mis vihjas, et Samsungi omanikud peaksid alla tõmbama Huawei Mobile Services äpi vanema versiooni. Näpud risti, tõmbasin APK faili alla, andsin telefonile loa tundmatutest kohtadest pärit äppide installimiseks ja voilà  – Huawei Healthi äpp hakkas kohe tööle. Sai sel teemal ka Huaweiga suheldud ja neilt on lubadus see ajutine probleem kiiremas korras lahendada. Pärast kella ja äpi paaritamist sai kell ka hädavajalikud tarkvarauuendused tehtud.

Äpp ise on ilus, puhas ning pakub kasutajale soovi korral väga detailset infot. Saad näiteks vaadata möödunud päeva stressitaset ja näed, et tõesti, hommikul Tallinna liiklusesse sukeldudes tõusis stressiindeks madala pealt keskmise peale. Une detaile näed ka. Kuivõrd sügavalt ikka magasid ja kas see mahub soovitatud tudutundide piiridesse. Iseasi kuivõrd täpsed need andmed kõik on.

Bluetooth 5.1 tähendab, et kell saab samal ajal olla ühenduses nii juhtmevabade kõrvaklappidega kui ka telefoniga. Kui telefon kaduma läheb, saad kella pealt “Find my phone” funktsiooniga ta helisema panna. Selle peale hõikab telefon veidi naljaka häälega “I’m hereeeee”. Ilmateadet näeb kellalt ka. Kõige vingem funktsioon? Kellaga saad kõnesid vastu võtta või hoopis ise alustada, juhul kui oled kontakti kella telefoniraamatusse saatnud (mahutab kuni 10 kontakti). Õues on sellest vähe tolku, aga tubastes tingimustes saab niimoodi väga hõlpsalt rääkida.

Huawei Watch GT2

Watch GT 2 puhul on tõsiseks miinuseks, et sellega ei saa kolmandate osapoolte äppe kasutada. Näiteks Spotify, Uber, Find my Car või muu taoline äpp. Pead hakkama saama juba kellas olevate äppide ja funktsioonidega, mida tõsi-tõsi, on päris palju. Äratuskell, taimer, stopper, kompass, baromeeter, hingamisharjutused, unejälgimine, trennid, muusikapleier ja palju muud, mis ka juba eespool mainitud. Kella avakuva välimuse muutmise võimalused pigem piiratud: kasutaja saab valida 26 erineva teema vahel.

Kellal on 4 GB jagu sisemälu, millest päriselt vaba 2,2 GB. Sinna saad muusikat laadida. See tähendab, et viimaks ometi saan trenni minna ainult kell + klapid komboga ja telefoni koju jätta. Kuna kogu muusika lisamise protsess on võrdlemisi pika vinnaga (lae muusika netist alla, tõsta see telefoni, telefonis ava Huawei Health äpp ja saada selle kaudu failid kella peale), siis leppisin paari pikema workout music mixi ja mõne podcasti alla laadimisega. Entusiastid suudavad kella peale u 500 laulu mahutada.

Spordipäev!

Esmane tutvus sportimisvõimalustega näitas, et spordirežiimide valik on võrdlemisi piiratud: kokku kõigest 15 eri spordiala. Puudu on isegi maailma kõige populaarsem spordiala: jalgpall. Samal ajal on olemas mitmete eri trenažööride ja avamereujumise režiimid. Veider, aga see on tarkvarauuendustega parandatav.

Esmane jooksuring tõi kaasa väikese šoki. Nimelt hindas Watch GT 2 minu 7,7 km ringi kõigest 6,6 km vääriliseks. Kuidas ma tean, et just GT 2 valetas? Mõõtsin jooksudistantsi nii telefoni, Polari kella kui ka hiljem Google Mapsiga. Hilisem süvenemine tõi murekoha välja: kella GPS vajas normaalseks töötamiseks tarkvarauuendust.

Huawei Watch GT2

Pulssi suutis kell juba karbist võttes üllatavalt täpselt mõõta. Polari pulsivöö andmetel oli sama jooksu keskmine pulss 153 lööki minutis. Watch GT 2 näitas randmelt mõõtmise tulemuseks 151 lööki minutis. Sai seda testi paar korda korrata ning ühtlase jooksu pulsi mõõtmisega saab GT 2 väga hästi hakkama.

Huawei Watch GT2

Rohkem rapsimist nõudvate trennidega (nt intervalltrennid) jääb ta mõistagi veidi hätta. 25 minutilise HIIT trenni tulemuseks näitas Watch GT 2 keskmist pulssi 129 ja põletatud 271 kcal. Polar Vantage M koos pulsivööga võttis trenni kokku numbritega 143 ja 320 kcal. Märkimisväärne vahe.

Trennide lõpus kuvatakse kella peal muuhulgas väga ilusad graafikud pulsist, kiirusest ja näha saab ka hinnangulist taastumisaega. Kell aitab ka igapäevaselt aktiivsusel silma peal hoida. Mõõdikud on jubedalt sarnased Apple Watchile, kus päeva jooksul pead kolm eri värvi ringi täis saama (sammud, aktiivsed minutid ja tunnid).

Huawei Watch GT2

Kes soovib, saab kellaga 30 minutiks sukelduda kuni 50m sügavusele. Muljetavaldav number, arvestades et kellal on mikrofoni- ja kõlariaugud. Jooksjad saavad endale määrata ka virtuaalse  tempomeistri ja näha enda progressi sellega võrdluses. Kokkuvõttes saab Huawei Watch GT 2 spordikella kategoorias hindeks tubli 4/5. Rahulikule pühapäevasportlasele sobib ideaalselt, aga tõsisemad harrastajad peavad endiselt vaatama Polari, Garmini või Suunto poole.

Aku

Nutiseadmete akud pole inimestele kunagi ülemäära palju rõõmu teinud. Seda enam on hea meel, et Watch GT 2 seda suudab. Huawei ise reklaamib aku vastupidavuseks kahte nädalat, mis hea tahtmise korral võib ka tõsi olla. Aga kui ikka 3-4 korda nädalas trenni teha, pidevalt pulssi ja und jälgida ning aeg-ajalt muusikat kuulata, siis jääb aku vastupidavus pigem 7-10 päeva kanti, mis on endiselt suurepärane tulemus. Apple Watch kestab heal juhul 1,5 päeva.

Huawei Watch GT2

Paberi peal on kellal 455 mAh aku, mida saab laadida eraldi laadimisaluse abil. See on kellade puhul üks levinumaid lolluseid: puudub ühtne laadimisstandard. Seega kui unustad nädalavahetuseks laadimisaluse maha ja just siis kell tühjaks saab, on Sul “kellad”. Hea meel, et laadimisaluse otsik on vähemalt USB-C ja sedavõrra tulevikukindlam. Laadimisaeg on umbes 1h ringis.

Kokkuvõte

Kella testisin umbes neli nädalat ning selle aja jooksul uuriti vasakult ja paremalt, mis kell see õigupoolest on ja kuidas ma temaga rahul olen. Soovitus oli lihtne: kui Sul on iPhone, siis ainus mõistlik nutikell Sinu jaoks on endiselt Apple Watch. Kui Sul on aga Androidiga telefon, tasub tõsiselt ostu kaaluda. Tean kolme inimest, kes selle kella endale nüüdseks soetanud on.

Huawei Watch GT2

Ja täiesti arusaadav. Watch GT 2 plusside rida on päris pikk. 249 € eest saad endale tubli nutikella, mis:

  • kestab muljetavaldavalt kaua

  • on stiilse välimusega ja õhuke

  • suudab mõõta pulssi, stressi, und ja palju muud

  • võimaldab trenni muusika kaasa võtta

  • oskab telefonikõnesid alustada ja vastu võtta

Miinusteks saab lugeda piiratud isikupärastamise võimalused, WiFi ja NFC puudumine ning mõistagi kolmandate osapoolte äppide puudumine. Kui need asjad Watch GT 3 korda teeb, siis on minu rahakotirauad valla. Praegu jään Polari juurde.

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.