52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Huawei P Smart vs Xiaomi Mi A1 võrdlus!
Avaldatud:
Uuendatud:

Huawei P Smart vs Xiaomi Mi A1 võrdlus!

Esmapilgul on Mi A1 ja P Smart äravahetamiseni sarnased. Mõlemad üpris soodsad, pärit Hiinast, kahe tagumise kaamera ning kena alumiiniumist tagumise küljega. Aga kumb on etem?

Välimus ja ekraan

P Smart vs Mi A1

Huawei P Smart on Xiaomist veidi väiksem, samas kui telefoni ekraan on tänu õhukestele ääristele Mi A1-st hoopis suurem (5,65 tolli vs 5,5 tolli). Olulise erinevusena on Huawei nupud asetatud telefoni 18:9 kuvasuhtega (nagu Samsung Galaxy S8-l) ekraani peale, samas kui Xiaomi puhul on nad osa jalusest.

Ekraani resolutsiooni poolest võtab napi võidu P Smart (427 ppi vs 403 ppi), samas kui ekraani ereduse poolest on jällegi Mi A1 õige natuke üle. Tõsi, testi viimasel päeval sain enda kätte korraks ka kõige uuema tarkvaraga P Smardi ning tema ekraani eredust oli võimalik juba tunduvalt kõrgemaks kruttida. Mõlema telefoni korpused on alumiiniumist ning sõrmejälgedest tagakaanel võib vaid unistada. Tõsi, rohke kätekreemiga üle käidud sõrmekeste vastu ei saa aga ükski telefon.

P Smart vs Mi A1

Kui mõlemat hiinlast on tänu tipptasemel koostekvaliteedile mugav käes hoida, siis Mi A1 nupud tunduvad siiski veidi kvaliteetsemad. P Smardi külje peal asetsevad nupud on minu maitse jaoks natuke liiga kitsad.

P Smart vs Mi A1

Võitja: Huawei P Smart.

Võimekus

Protsessorite võimekuses suurt vahet ei täheldanud ning ka Geekbenchi jõudlustestist jooksid telefonid sarnase tempoga läbi. Samas igapäevase toimetamise käigus tuleb edu anda Mi A1-le, kuna toimetused said mõnevõrra kiiremini tehtud. Süüdlaseks ilmselt 1GB suurem RAM, mis lubab äppide vahel kiiremini hüpata.

Rõõmustada tuleb aga selle üle, et mõlemal on operatsioonisüsteemiks kõige uuem Android 8.0. Seda õnne pole isegi eelmise aasta Samsungi tippmudelitel ega ka Samsung Galaxy A8 (2018)-l. Sisemälu on hiinlastele jagatud 64 GB (kasutajale saadaval ca 52 GB) ning 32 GB (ca 22 GB vaba) ning seda Xiaomi kasuks. Mi A1 kasuks räägib ka puhas Androidi kasutajaliides (Android One), mis tähendab, et telefonile pole eelnevalt installitud üleliigseid äppe, mida sul tarvis ei lähe.

Võitja: Xiaomi Mi A1.

Kaamera

Mõlemad telefonid on varustatud topeltkaameratega. P Smardi puhul pidin hetkeks silmi sügama, kuna tagumised kaamerad on vastavalt 13 ja 2 (!) MP. Mi A1 kaamerad kõlavad paberil loogilisemad: 12 ja 12 MP. Kui Xiaomi puhul toimib teine kaamera kahekordse optilise suumina (telefoto), siis Huawei 2 MP kaamera ainus funktsioon on korjata üles infot pildi sügavuse kohta. Et bokeh efekt ikka võimalikult hea oleks. Siin mõned näidispildid.

Linn_P Smart
Huawei P Smart
Linn_Mi A1
Xiaomi Mi A1
Linn_Mi A1
Huawei P Smart
Linn_Mi A1
Xiaomi Mi A1
Linn_Mi A1
Huawei P Smart
Linn_Mi A1
Xiaomi Mi A1

Selfiede jaoks on võimaldatud vastavalt 5 MP (Mi A1) ja 8 MP (P Smart). Kuigi P Smart tahab esialgu su nägu beauty mode’i abil „ilusamaks“ muuta, siis saab selle efekti ka maha keerata. Meestele pole näkku puudrit vaja. Beauty mode maas, teeb selgelt paremaid selfie’sid Huawei P Smart.

Video puhul suudab Mi A1 salvestada ka 4K videot, samas kui P Smart lepib tavapärase FullHD-ga.

Võitja: Xiaomi Mi A1.

Aku

P Smart vs Mi A1

Telefonide akud on peaaegu identsed, vastavalt 3000mAh (P Smart) ja 3080mAh (Mi A1). Neist esimene kasutab laadimiseks kahjuks microUSB otsikut, samas kui Mi A1 on varustatud moodsa USB-C otsiku ja kiirlaadimisega. 30 minuti jooksul täitub Xiaomi aku 30% võrra, samal ajal kui Huawei suutis end koguda kõigest 14% võrra. Oluline vahe, kui tahad kiire kohvipausi ajal telefoni laadima panna või valid, kas jätta telefon ööseks laadima või mitte.

Võitja: Xiaomi Mi A1.

Varia

Ei Mi A1 ega ka P Smart pole kahjuks vee- ja tolmukindlad. Seega Eesti kliimas tuleb nendega hoolikalt ringi käia. Turvalise sammuna on P Smardil juba karbist välja võttes peal ekraanikaitsekile. Mi A1-l on kile karbis sees koos puhastuslapiga. Väga tervitatav samm.

Kõlarite asetus on telefonidel sarnane, kuid kiire käik YouTube’s tõestas, et Mi A1 kõlar on valjem ning kvaliteetsem. Samas on Mi A1 kõlarit lihtsam sõrmega summutada kui P Smarti. Sõrmejäljelugerid asuvad mõlemal juhul tagumise külje keskel ning on identselt väga kiired. Samuti on identne telefonide kaal, 165g ning ka mobiilse interneti kiirustestide puhul märgatavat vahet ei täheldanud.

P Smart vs Mi A1

Hiinlastel on ka Dual-SIM võimekus, juhul kui oled nõus välise mälukaardi lisamisest loobuma. Õnneks pole ka loobutud kõrvaklapiaugust, mis – tõsi küll – Xiaomi puhul on maruveider. Nimelt on ta sedavõrd väikese diameetriga, et mul ei õnnestunud tavalist 3,5mm otsikut sinna sisse suruda! Tiir veebis tõestas, et seda on ka teistel juhtunud. Kummaline.

Võitja: viik.

Kokkuvõte

P Smart vs Mi A1

Nii Xiaomi Mi A1 kui ka Huawei P Smart on alla 300 eurot maksvate telefonide hinnaklassis kindlasti ühed parimad valikud. Arvestades, et Mi A1 maksab 30 eurot vähem ning on varustatud etema kaamera ja akuga, kaldub minu valik just Xiaomi kasuks. Kelle jaoks on aga tähtsam telefoni moderne välimus, siis jääb peale Huawei P Smart. Halb valik pole igatahes kumbki. 

Silver Tilk

Uuendatud: 07.08.2018

Algselt ilmunud: 08. märts 2018