52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

5 nippi, kuidas saada nutitelefonis parem levi
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:
mast

Vanaema elab kaugel Võrumaa metsades ja pooled külajutud lähevad kõne ajal kaduma? Huvitav, kas levi oleks parem, kui memm kükitaks katuseharjal? Siin mõned lihtsad nipid, mille abil saad ka ise oma telefoni levi putitada, ilma katusele ronimata!

Kasuta helistamiseks 4G võrku

4G võrk katab kogu Eestimaad ning seeläbi võimaldab kasutada internetti kõikjal – ka seal, kus tavaline kõneleviala on nõrgem. 4G sagedused levivad nimelt 2G omadest kaugemale. Seega tasub tavapärase telefonikõne asemel katsetada erinevaid platvorme, mis lubavad teha kõnesid üle võrgu. Näiteks WhatsApp, Facebook Messenger, Viber või Skype.

Hangi endale mobiililevi võimendi

Kas Sa teadsid, et sellised imevidinad eksisteerivad? Mobiililevi võimendi võimendab 3G ja 4G signaale kuni 32 korda ning on nagu väike mobiililevi megafon, mis teeb signaali tugevamaks ja aitab mobiilil paremini levi püüda. Võimendi ise paigutatakse korterisse või majja, mitte telefoni külge. Olgugi, et seade on üsnagi krõbeda hinnaga, siis väljaminek on ühekordne ning selle kasutamiseks ei ole tarvis internetiühendust. Levivõimendi saamiseks ja kasutamiseks tuleb võtta ühendust oma mobiilioperaatoriga. Üldjuhul on levivõimendi mõeldud äriklientide vajaduste rahuldamiseks.

Jälgi mastide asukohti

Kui külastad vähemasustatud paika, siis tuleb arvestada ka mõnevõrra nõrgema signaalitugevusega. Seega kui nädalavahetuse plaanide hulka kuulub matk mõnes ilusas Eesti rabas või metsas, siis tasuks eelnevalt uurida, kus asuvad lähimad mastid – mida lähemal asud mastile, seda parem on levi. Selleks sobib näiteks OpenSignali äpp (Android, iOS). Muidugi ilusa looduse ning seltskonna nautimiseks on targem telefon üldse sügavale koti sisse ära peita ning kasutada seda vaid hädaolukorras! 

Eemalda levi takistajad

Telefon ja mast on pidevas ühenduses ning saadavad üksteisele signaale. Mida vähem takistajaid on nende kahe vahel, seda tugevam on ka levi. Kõiki takistusi ei ole võimalik teelt eemaldada, kuid on siiski olemas mõningad elementaarsed nipid. Näiteks aknale lähemal on tõenäoliselt tugevam levi, seega võib nõrgema leviga piirkonnas kasutada toas helistamiseks Bluetooth kõrvaklappe või käed-vaba režiimi: telefon ise on aknalaual ja Sina saad vabalt toas ringi liikuda. Samuti tasub helistamisel kõrgete majade vahelt välja saada. Levi kvaliteeti võivad veel mõjutada nii kodune sisustus, õues olev ilm kui ka telefoni ümber olev kate.

Ära blokeeri oma telefoni antenni

Tänapäeva telefonidel ei ole enam nähtavat antenni, seega võib juhtuda, et katame selle oma teadmatusest. Näiteks telefoni horisontaalselt käes hoides, katavad inimesed tihti ka selle koha, kus asub antenn, mistõttu võib levisignaal nõrgeneda umbes 10 dB võrra.

Kui telefoni levi eelpool mainitud nippidega kuidagi paremaks ei muutu ning probleem püsib olenemata Sinu asukohast, tasub kindlasti kontrollida telefoni seisukorda. Sel juhul võib leviprobleemi allikaks olla vigane nutiseade.

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!