52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Kas märg telefon tuleks panna riisi sisse?
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Suvel veedame palju aega väljas ning meie nutikas kaaslane satub pidevalt ekstreemsetesse olukordadesse ja ilmaoludesse. Tihti on selleks niiskus ja vesi – telefoni suurimad vaenlased. Siin soovitused, mida kindlasti MITTE TEHA, kui telefon vihma kätte jääb või vette kukub.

Märg telefon

1. Ära pane teda riisi sisse

Peamine soovitus, mida märja telefoni päästmiseks jagatakse, on seadme riisi sisse panemine. Samas on tõestatud, et riis pole niiskuse sisse imamisel üldse mitte kõige parem abimees. Riis kuivatab ainult seadme välimist kesta, sisemusse sattunud niiskusele ei avalda riis mingit mõju.

Järve või merevesi jätavad telefoni sisekomponentidele kuivades mineraale ja mustust. Ükskõik, kuidas telefon lõpuks ära kuivab, on telefon juba saanud kahjustuse, mis ei pruugi koheselt mõjutada seadme kasutust, kuid tekitada probleeme hiljem. Telefoni ostu puhul tuleks eelnevalt uurida, kas tal on vee- ja tolmukindluse tähistused IP67 või IP68. Mis need täpsemalt tähendavad, loe lähemalt siit.

2. Ära föönita telefoni

Võib tunduda loogiline kuivatada vette kukkunud telefoni fööni ja sooja õhuga. See on aga miski, mida kindlasti teha ei tohiks – kuum õhk tõstab temperatuuri telefoni sees ning võib põhjustada oluliste osade sulamise.

3. Ära puhu telefoni sisse

Sarnaselt fööniga kuivatamisele ei tohi ka märja telefoni sisse puhuda. Sel moel võib vesi veelgi sügavamale telefoni sisemusse sattuda ning seda rohkem kahjustada. Pigem ürita leida viis, kuidas vett telefoni seest välja imeda, näiteks tolmuimeja abil.

4. Ära raputa!

Kuigi telefoni raputades võib osa sisemusse sattunud veest välja tulla, võib see tegevus samas põhjustada ka vee veel sügavamale telefoni sisse sattumise ning tekitada rohkem kahju kui kasu. Raputamise asemel võiks telefoni ühtlasele tasapinnale asetada ning seda näiteks rätiku või paberiga kuivatada.

5. Ära telefoni kasuta

Kui telefon vette kukub või kõva vihma kätte jääb, ei tohiks seda edasi kasutada. Esimese asjana tuleks hoopis eemaldada SIM kaart, võimalusel ka aku ning üleliigne vesi ära kuivatada. Seejärel tuleks telefon kiiresti hoolduskeskusesse viia.

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!