52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Reisikorraldaja sinu taskus
Avaldatud:
Uuendatud:

Reisikorraldaja sinu taskus

Mõista-mõista, mis see on: jälgib miljardeid lennuhindu päevas ja ennustab parimat aega, millal oma lend ära bukkida. Nõid Nastja? Mkm. Jõulumees? Unista edasi. Jumal? Võib-olla tõesti, kuid siiski mitte päris.

Õige vastus on Hopper – Viplala-suurune reisikorraldaja sinu taskus, kes parimad lennuhinnad ära tinistab, kui sa seda esimest korda installides „allow notifications” nuppu vajutad.

hopper

Reisiäppe on kõikidele platvormidele ilmselt sadu, kui mitte tuhandeid. Mulle meeldib reisida ja reisiäpid täidaksid vähemalt kaks ekraanitäit mu telefonis, kui ma neid eraldi kausta poleks arhiveerinud: Booking.com, Tripit, HotelTonight ja muu sarnane sodi on minuga igal hetkel kaasas, sest kunagi ei tea, mil mul järjekordne reis kohe ja praegu on vaja broneerida. Hopper on neist aga ilmselt tõhusaim, mis teeb küll vähe, aga see-eest täpselt seda, mida lubab.

Tõmbad Hopperi käima ning sisestad lennu lähte- ja sihtkoha, valid valuuta ja läheb lahti. Kuupäevi Hopper esimese hooga valida ei lase, sest tema magic justnimelt kuupäevadega trikitamises seisnebki: ta kuvab sulle lennuhindu selle järgi, millistel kuupäevadel ta arvab sul kõige soodsam lennata olevat. Hopper jagab võimalikud väljalennu kuupäevad nelja värvikategooriasse: roheline, oranž, pruun ja punane, millest esimene on kõige soodsam ja viimane kõige kallim.

hopper

Kui sul kuupäevadega vähegi mängida õnnestub, võid kohe esimese pauguga hea diili saada. Kui ei õnnestu ja sul on vaja väga täpsetel päevadel sihtpunkti ja tagasi lennata, laseb Hopper soovitava lennu salvestada ja hakkab seda „jälgima” ehk siis annab sulle teada, kui sinu valitud kuupäevadele häid pakkumisi tekib. Lisaks „ennustab” Hopper, mis lähemal ajal sinu valitud marsruudil ja kuupäevadel hindadega juhtuma hakkab.

Ma olen Hopperiga tänaseks tubli kümmekond lendu bukkinud ja mul on tõepoolest õnnestunud päris soodsad hinnad saada. Noh, ikka kohe päris soodsad.

Näiteks Tallinn-Seattle-Tallinn otsa eest maksin ma kolmsada viiskümmend eurot. Lugesid õigesti: 350 eurot! Pole paha, eriti kui arvestada, kus Seattle asub (ehk ligi 8000 kilomeetri kaugusel). Lend Bangkokki kujunes veidi kallimaks – Hopper toimetas mu Tai pealinna neljasada kahekümne kulliga.

Hopper saadab sulle lennufirmade broneerimisnumbrid ja kui sul peaks tekkima vajadus pardale koššertoitu tellida või natuke rohkem jalaruumi juurde osta, siis seda pead sa juba iseseisvalt tegema.

Hopper pole muide pelgalt äpp, mis reisifirmasid vahendab, vaid iseseisev kontor, oma aadressi ja telefoninumbriga, millel mul paar korda helistada on tulnud. Kord oli mul vaja pilet tühistada ja kord olin ma telefoni tillukesel klaviatuuril oma tütre nime valesti kirjutanud ning pileti vale nimega broneerinud. Mõlemal juhul lahenes probleem kiiresti ja valutult.

Ma tean, kui kahtlaselt võib kujutlus Rimi kassajärjekorras lendu bukkivast inimesest tunduda, aga tänu Hopperile olen ma seda mitu korda teinud, sõna otseses mõttes. Ning usu või mitte – kõik toimis nagu kellavärk! Öeldagu veel, et maailm polegi nii pisike. On ikka küll.

Mihkel Raud

11.12.2016